Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A barokk korszakban miért...

A barokk korszakban miért volt ennyi jól nevelt gyerek,most mit rontanak el a szülők?

Figyelt kérdés

Most a gyerek vissza beszél drogozik stb neveletlenek

Akkoriban nem ilyenek voltak mégis voltak barátaik stb



2023. júl. 21. 19:48
1 2
 11/17 babyboom567 ***** válasza:
93%

Nem tudom miért pont a barokk kor jutott eszedbe.

Ott is voltak rossz neveletlen gyerekek, csak szerintem ott jóval hamarabb beletanultak,hogy az élet kőkemény.Sokkal hamarabb találkoztak a gyerekek a munkával,és a halállal is.Illetve különben is halomra haltak a gyerekek akkoriban,mindenféle betegségben,meg az engedetlenek hamarabb haltak bele a csínyekbe is.Tehát amíg pl ma elszöknél, felmásznál valahova(hiába mondja anyád,hogy ne tedd),és leesnél, eltörne a kezed/lábad,most kórházba vinnének,kapnál gipszet(esetleg műteni is tudnának),antibiotikumot,és kb 99,9%hogy meggyógyulsz.A barokkban,anyád kb rendelhetné a koporsót.De a barokkban az az 5 másik gyerek, akik ott voltak veled, és végignézik a halálod, na ők tuti nem szöknek ki többet.

2023. júl. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
De sokan miért tartják egyenlőnek a verést a neveléssel ?
2023. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 babyboom567 ***** válasza:
100%
Szóval igazából azt akartam írni, hogyha a barokkban szabálykövető voltál, jobb esélyed volt életben maradni, és túlélni a gyerekkorod.
2023. júl. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
12# Ezt én se értem soha.
2023. júl. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem a verésről van szó, hanem arról, hogy rájuk sem lehet szólni. Magam láttam, ahogy egy 4-5 éves forma gyerek üvöltve rugdosta az anyját, az meg ölelgette, puszilgatta. Ez nevelés?
2023. júl. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
83%

Barokk korszak:

-az opera fenykora, sok gyerekt kasztráltak, hogy megmaradjon a magas ének hangjuk

-ugyanolyan stílusú és fazonú ruhákat viseltek, mint a felnőttek

2023. júl. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
72%

#16-hoz kieg:

- ha nem voltak annyira szerencsések, hogy gazdagnak/előkelőnek születtek, kb. 6-8 éves koruktól ugyanazt a munkát is végezték, mint a felnőttek.


Amúgy nem tudom, honnan veszed, hogy a barokk korban (18. század nagyjából) jólnevelt volt minden gyerek - csak mert olyan szépen egyenes háttal állnak a festményeken?

2023. júl. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!