Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vacsorára főtt vagy hideg...

Vacsorára főtt vagy hideg ételt kapnak óvodás gyerekeitek, ha napközben esznek főttet?

Figyelt kérdés

Nálunk 90%ban főtt étel a vacsora, de sok anyuka mondja hogy hétköznap ha a gyerekek/férj ebédre főtt ételt esznek akkor a vacsora általában hideg.

Igazából én home office mellett főzök sokszor, de ennék valami teljesen egyszerű ebédet nekem elég lenne. Mégis valamiért azt gondolom hogy vacsorát kötelező főttet enni a gyerekeknek.

Szóval nálatok mi a vacsora hétköznap?


2023. máj. 23. 22:36
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi általában fél 7ig kint vagyunk jó időben mert a fiam örök mozgó imád kint lenni, emellett biztos nem tudnék még főzni, meleg ételt elé rakni, napközben meg dolgozom. Néha eszik csak vacsira meleget,ha van maradék olyanbol amit ő is szeret.
2023. máj. 24. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
93%

Sose eszünk vacsorára főtt ételt és soha életemben nem volt szokás a családomban sem.


(Szerintem nem is egészséges este nehéz, zsíros főtt ételeket enni...)

2023. máj. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

Én nem gondolom, hogy vacsorára kötelező főtt ételt adni a gyereknek. Már miért volna kötelező?


Az én családom, a gyerekeimet is beleértve, elég látványos éhségsztrájkba kezdenének, ha úgymond "ebéd"-et kellene enniük vacsorára.


És még én sem tudnék jó példával elől járni, mert én magam is képtelen vagyok megenni este a főtt ételt.

2023. máj. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk is-is, szüleim rlváltak Anyummal hideget vacsoráztunk, Apumnál meleget. A vacsorára a legjobb a keményítő, tehát egy zöldséges rizs vagy krumpli, zöldség leves stb, ha hideg akkor kovászos kenyér sajttal,zöldségekkel. A lényeg,hogy ne legyen megterhelő pl egy sült hús nem a legjobb választás.
2023. máj. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
91%
Sose eszünk vacsorára főtt ételt,az ebéd az. Gyerekkoromban általában főtt étel volt a vacsora, mert apu és anyu is csak este tudtak meleg ételt enni.
2023. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm!!

Lehet atallok én is erre. Napközben a gyerekek esznek főttet. Magamnak pedig ebédre össze tudok dobni egy tortillat vagy salátát, bármit... Rengeteg időt spórolnék meg

2023. máj. 24. 16:21
 17/18 anonim ***** válasza:
75%
Változó. Inkább hideg mert én nem főzök. Ha van meleg kaja, akkor is virsli, rántotta, melegszendvics vagy rendelek pizzát vagy ilyesmi.
2023. máj. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
84%

Vegyesen.


Amúgy ez nyilván megszokás kérdése, mint láthatod, mi pl. úgy nőttünk fel, hogy szinte mindig meleg vacsora volt, mások meg úgy, hogy mindig hideg, mindenkinek a másik szokása a fura.


Nekem pl. érthetetlen, hogy tudnak sokan mindennap vacsorára hideget enni, kenyeret, sonkàt, zöldséget, pláne, ha reggelire is ugyanez van. Mi is szoktunk ezt enni vacsira, de mindennap baromira unalmas lenne, meg is unom egy idő után. De aki ehhez szokott hozzá, az meg azt nem érti, mi hogy tudunk pl. paprikás csirkét vacsorázni :D


Megjegyzem, a meleg vacsora jellemzően nálunk sem nehéz kajàt jelent (nyilván olyan is becsúszik néha), hanem könnyebb főtt ételeket, pl. valami zöldségkrémlevest, tejszínes tésztákat, csirkemellcsíkokat sült zöldséggel meg ilyesmit, tehát általában azért nem töltött káposztát meg sült tarját tolunk be éjszakára.

2023. jún. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!