Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vacsorára főtt vagy hideg...

Vacsorára főtt vagy hideg ételt kapnak óvodás gyerekeitek, ha napközben esznek főttet?

Figyelt kérdés

Nálunk 90%ban főtt étel a vacsora, de sok anyuka mondja hogy hétköznap ha a gyerekek/férj ebédre főtt ételt esznek akkor a vacsora általában hideg.

Igazából én home office mellett főzök sokszor, de ennék valami teljesen egyszerű ebédet nekem elég lenne. Mégis valamiért azt gondolom hogy vacsorát kötelező főttet enni a gyerekeknek.

Szóval nálatok mi a vacsora hétköznap?


2023. máj. 23. 22:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kb 50-50%, attol függ mennyire jött be az ebéd, vagy mennyi idő van vacsit csinálni. De voltunk gasztrosnal más okból, vittem étkezési naplót és teljesen meg volt lepodve, hogy miért van vacsira főtt kaja, kerdezte hogy ez valami családi hagyomány-e, hát én a kérdésen lepődtem meg :D meg nálunk sokszor ebedidőre már annyira fáradt a kisasszony, hogy alig eszik valamit, viszont vacsizni jobban szokott, szóval sokszor ezért is kínálom akkor is meleg, főtt étellel
2023. máj. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Én hideg vacsorán nőttem fel. Férjeméknél a meleg vacsi volt a szokás. Így ő ma is meleget vacsorázik. Lányunk is inkább eszik meleget,mint hideget.


Nem mindig repesek az örömtől, hogy megeszik az ebéd maradékát,de inkább egyenek,mint ne. Főleg a kislányom,aki csont sovány jelenleg.

Az átka az,hogy így naponta kell főznöm.

2023. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Egyáltalán nem kötelező főtt ételt adnod nekik este!


Nálunk alapesetben hideget esznek, de ha van ebédről maradék és megennék, akkor szívesen nekik adom.

De attól is függhet, hogy mi volt ebédre nekik és abból mennyit ettek. Ha olyanok, amikből alig ettek, akkor inkább csinálok nekik meleg ételt. De meleg ételnek felfoghatod a tojásrántottát vagy a főtt virslit is.

2023. máj. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Derjaderja ***** válasza:
95%

Is-is. Ma pont főtt volt, tegnap csak leves, de sokszor hideget eszünk.

Friss pekáru, friss zöldségek, sonka/téliszalámi vagy vmilyen krém (avokádó, hal, máj), tea.


Szerintem semmivel sem rosszabb a hideg étel, főleg ilyenkor amikor egyrészt meleg van, másrészt sokáig kint lehet lenni.

2023. máj. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
A lényeg a napi 1 meleg étel az mindegy hogy mikor. Nálunk vacsi mindig hideg volt.
2023. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
92%

Én 2-3 naponta főzöm, így kb 2 nap ugyan az a kaja.

Ovuban mindent is megeszik.

Attól függ mit szeretne, de most uzsira kapott főtt ételt, este próbálunk gyümölcsöt.

2023. máj. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%
Változó, van hogy meleg főtt étel, van hogy egy rendelt pizza, van hogy egy piritós joghurttal.. Mikor mire van kedv, idő. De a 4 éves lányok szívesen megeszi a meleg főtt ételt este is attól hogy az oviban evett már.
2023. máj. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
90%
Amit szeretne.minden nap van vacsora főtt étel,de ha épp nem kívánja a fottet akkor eszik amit akar.(persze rendes ételt érték az alatt,hogy amit akar.nem édességet és ilyesmiket.)
2023. máj. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
85%
Általában inkább hideget. De van, amikor sütök tükörtojást vagy főzök tejbegrízt például.
2023. máj. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Függ a naptól, hogy mennyi kedvem van főzni, és hogy mi felnőttek akiknek nincs melegétkezés ebédre, akarunk-e enni főtt ételt. Azt mondanám hétköznap olyan 70/30 arányban van valamilyen meleg étel, de leginkább miattunk, ne szendvicsen éljünk.
2023. máj. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!