Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miben változtál meg, mióta...

Miben változtál meg, mióta anya vagy?

Figyelt kérdés

Őszintén kíváncsi vagyok ki mit tapasztalt magában/maga körül?


Én világéletemben egy zárkózott ember voltam, nehezen nyíltam meg, egy idősebb kolléganőm egyszer azt mondta akkor leszek igazán önmagam, akkor fog kinyilni a szemem, ha majd születik egy gyerekem, persze nagyon durván igaza lett.

Mióta anya lettem rájöttem, hogy kik azok az emberek, akikre tényleg lehet számítani, arra, hogy hiába vagyok hullafaradt, a kislányom iránt végtelen türelmem van, és hiába érzem azt néha, hogy nem bírom tovább, igenis bírom. Simán szóbaelegyedek idegenekkel, sokkal felszabadultabb vagyok, határozottabb.

De nálam tényleg az a legnagyobb változás, hogy megmutatkozott az életemben, hogy ki az aki csak mondja, hogy lehet rá számítani, és ki az , aki valóban melletted van, ez hatalmas észhez terito pofon volt.

Ti miket tapasztaltatok?



2023. ápr. 6. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

A barátok elkoptak. Én idegenekkel se ezelött se most nem beszélgetek. A türelmem semmivel nem több, mint a gyerekek elött. Én hősiesen bevallom, ha nem bírom tovább. Apjuk kezébe nyomom a gyerekeket és lelépek kiszellőzni. Semmivel nem erzem magam felszabadultabbnak, többnek, semmivel nem nyílt ki jobban a szemem.

Egyedül ami "pozitív", hogy életembe nm éjszakaztam ennyit, és még élek.

2023. ápr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Türelem és hosszú távú tervezés tekintetében elég sokat javultam. De ez összefüggésben lehet simán az eltelt évekkel is, mert azért az anyagás amúgy sem egyik napról a másikra változtat meg, és én viszonylag fiatalon lettem anya, így simán lehet, hogy csak "felnőttem" amellett, hogy anyává változtam, és ezek a változások inkább ennek tudhatók be, mint másnak.

Amúgy az idegenekkel ugyanúgy tartózkodó vagyok (ha nem jobban, igazából most még kevésbé érdekelnek mások, mint előtte, a saját családom, saját életünk fontos, nem másé), a határozottságom meg a nagy szám meg maradt ugyanaz, mint előtte :D Csak esetleg a kifejezésmódom változott, régen sokat káromkodtam, nagyon harsány voltam, most meg inkább "érettebben" kommunikálok, asszertívabb lettem, de ez is kérdés, hogy most amiatt van, mert 25 éves és 30 éves korom között eltelt 5 igen jelentős év, vagy másért.

2023. ápr. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Szülés előtt nyugodt voltam, türelmes, jókedvű.

5 és 3 évesek, semmi türelmem, fél mondattól vagy hisztitől már a plafonon vagyok és 200 a vérnyomásom. Rengeteg mindent nyűgnek érzek. Nem emlékszem mikor nevettem utoljára egy jót.

2023. ápr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Én sokkal türelmesebb lettem, muszáj volt alábbadnom abból, hogy egy porszem és egyetlen mosatlan tányér sem lehet a lakásban, illetve le kellett mondanom arról, hogy kellemes, egybefüggő 7-8 órákat aludjak éjszakánként (egyelőre). Most már nem stresszel, ha nem úgy alakulnak a napok és a programok, ahogy azt mondjuk előző nap elterveztem, mert tudom, hogy bármi miatt borulhat bármi és bármikor. Elég introvertált voltam, mondjuk ez most sem változott, hiába a játszótér, a ringató, én nem nagyon barátkozok, megvannak a saját gyerekes-nem gyerekes barátnőim (már akik nem koptak el az elmúlt 1-2 évben), akikkel összejárunk. Előtte is elég jól meg tudtam szervezni a napokat, babával is egészen jól megy a logisztika, sok mindent megtanultam egyedül, önállóan kezelni, szervezni, megoldani, amire nem is gondoltam volna, és én azért ezekre büszke vagyok. Ami néhanapján hiányzik, az egy kis nyugi, hogy ne járjon folyton az agyam a kisfiam körül, akkor is, ha pl.apával vagy a mamákkal van, ne aggódjak annyit, legtöbbször feleslegesen, de ezen még dolgozom :)
2023. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%
Sokkal türelmetlenebb, idegesebb, hirtelen haragúbb, önzőbb vagyok.
2023. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Én sokkal magabiztosabb lettem, és sokkal jobban lesz*rom mások véleményét, mint előtte. Asszertívabb vagyok, és sokkal inkább a magam dolgával foglalkozom. A gyerekek előtt viszont sokkal több türelmem volt mások gyerekéhez, azóta nem igazán érdekelnek az idegen gyerekek, épp elegek nekem a sajátjaim :) Én előtte is, azóta is könnyen szóba állok idegenekkel, ezzel nem volt gondom, de sokkal könnyebben mondok azóta nemet. Viszont rájöttem, hogy (sajnos) türelmetlenebb vagyok a gyerekekhez (a sajátjaimhoz), mint korábban hittem, hogy leszek - de szerintem ez nem változás, csak önismereti hiba.
2023. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy 4 éves és egy 6 hetes gyerekem van. A férjem lányát is mi neveljük, ő 17 éves. Nálunk nagy szervezést igényel egy átlagos hétköznap is. A férjem dolgozik, én vagyok szinte mindig a gyerekekkel. Türelmesebb, előrelátóbb, határozottabb vagyok. Profi lettem a hivatalos dolgok elintézésében, a napirend megszervezésében. Gyerek előtt az ember kötetlenül van, de utána a gyerek határozza meg a szabadidőt. Rájöttem, hogy sok dolog mennyire nem volt fontos, amit a gyerekek előtt annak éreztem. A barátnőim közül kevés maradt, leginkább gyerekesek, mert nem tudtam mindig rendelkezésre állni. A gyerekek motiváltak a főzésre, amiben korábban teljesen kezdő voltam. Ma már szinte bármilyen ételt elkészítek és ez jó érzéssel tölt el. Fontos lett számomra a közös időtöltés, mindig szervezek családi programot. Gyerekek mellett jövünk rá, hogy mennyire sokat bírunk és a kis dolgok milyen örömmel tudnak eltölteni. Sokszor fáradt vagyok, sokszor vágynék pár perc magányra, jó lenne néha elmenni nyugodtan wc-re és még sorolhatnám, de mégis boldog vagyok. Amúgy pont alszanak a gyerekek, ritka pillanatok egyike.
2023. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteget fejlődött a türelmem. Iszonyat lobbanékony természet vagyok, nagyon kitudok borulni pillanatok alatt. Na, hát rá kellett jönnöm, hogy ez nagyjából összeegyeztethetetlen a gyerekneveléssel. Már babakorban is sok olyan esemény volt, ami kiborított, a fáradtsággal csak rosszabb lett a személyiségem. Úgy éreztem depressziós vagyok/leszek, ha ez így megy tovább, úgyhogy valamit tennem kell. Szép kis önismereti tréning ez. Szépen átépítkeztem fejben, hogy kár "robbanni", egyrészt a gyerekem nem érti, másrészt nem ezt érdemli, nem ő kérte, hogy megszülessen. És ez lett a mantrám. Megtanultam elengedni, kiengedni a feles feszültséget. Erre büszke vagyok. A férjem is sokszor mondja adott szitukban, hogy úristen, ez én vagyok? Mi az, hogy nem akadtam ki? :D

A másik dolog pedig, hogy nyitottabb lettem. Nagyon sokat vagyunk itthon kettesben a babámmal. A barátok távol laknak, nem tudunk napközben csak úgy összefutni. Jól esik észrevenni az apró szépségeket az életben, ha kiszabadulok/kiszabadulunk itthonról. Szívesen beszélgetek, szívesen mosolygok, szívesen ismerem el mások munkáját, stb. Ez már a várandósságom alatt is megcsillant egyfajta küldetéstudatként, mert utálom, hogy a társadalmunkban az a normális, hogy mindenki búvalb*szott fejjel tapossa a malmot és tojik arra mi történik körülötte... Jól vagyok, jól érzem magam a bőrömben.

Viszont tény, hogy életemben nem voltam ilyen fáradt még!

2023. ápr. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeim megszületése előtt úgy gondoltam, hogy majd megváltom a világot a munkámon keresztül. Pedagógus vagyok és komoly céljaim voltak: doktori, intézményvezetői szakvizsga. Mindezt azért, hogy fejleszthessem a gyerekeket, segíthessem a szülőket, építsem a jövőt. Annyi lehetőség van a gyerekekben, hogy az valami csoda.

Na de azóta annyi borzalom történt az oktatás terén, hogy látom: SEMMI szabadkeze nincs egy pedagógusnak, intézményvezetőnek meg pláne nem. Aki nem mutyizik eleget, nem bólogat elég intenzíven, azt elkaszálják. Aki neadjisten a gyereket, mint értéket helyezné előtérbe, nem pedig egy statisztikai adatot, egy év után leváltják. Volt egy szuper vezetőnk, kiállt értünk, hogy ne tegnapra követeljenek tőlünk minden adminisztráció, hogy ne kelljen mindent 3x lekönyvelni, hogy a gyerekekkel foglalkozhassunk. 2 tanévig maradhatott, majd lefokozták.

Szóval egyszerűen nem tudom egy ilyen rendszerben az összes gyereket a szárnyaim alá venni. Csoda lesz, ha a saját 2 gyerekem jövőjét megfelelően tudom támogatni, hogy ne gyötörje meg őket az oktatási rendszer.

Szóval abban változtam, hogy reálisabban látom a lehetőségeimet, a kompetenciámat és a kötelességemet. Mindennél fontosabbak a gyerekeim és a szeretteim.

2023. ápr. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#5 de miért?

Rossz személyiségű gyereked van?

2023. ápr. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!