Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hány èves korban maradhat egy...

Hány èves korban maradhat egy gyerek egyedül a nyári szünetben otthon 7töl Este 6-ig?

Figyelt kérdés
2023. márc. 23. 07:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Felső tagozatban talán, de folyamatosan akkor is soknak tartanám.
2023. márc. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Minden nap? Hát én középiskolás kortól mondanám, bár gyerekfüggő nagyon.
2023. márc. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem Minden nap -3 napot egy heten
2023. márc. 23. 07:45
 4/13 anonim ***** válasza:
89%

A 7.es fiam nem hagynám itthon.

A 9.es lányomat pedig 4éve is siman itthon mertem volna.


Szerintem ez nagyon gyerek függő

2023. márc. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

Gyerekfüggő


Talán 13

De ennyi idő nekik is sok..

Heti 1-2 nap még talán


3 necces, max ha nem egymás után van…

Ha csak ebéd utánig lenne egyedül ok


De este 6-ig sok..


Az a baj, hogy egyedül hajlamosak bajt csinálni…

2023. márc. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%

Ez nagyon gyerekfüggő. Az én nagyobbik gyerekemet kb soha, mert azonnal nálunk lenne +20 fő (na jo, nem reggel 7-kor, de délről simán) és bizony nem olvasókört tartanának.

A kisebbik meg be zárkózna és ráfüggne a Netflix sorozatokra

2023. márc. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
77%

Gyerekfüggő.

Lányom már most itt hagynám, 8 éves. De úgy 12 éves korba lesz ilyen.

2023. márc. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Miután a gyermekapolasi tappenz 12 éves korig jár, hivatalosan az okosok szerint ettől a kortól mar egész nap egyedül lehet egy gyerek.

Amúgy meg gyerek függő, nyilván. Te ismered a tiédet, hogy mekkora, mennyire megbízható, mi lenne vele.

2023. márc. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kb. felső tagozattól.


Pontosabban ekkortól:


Amikor már biztonságosan tudja használni a gáztűzhelyet és a mikrohullámú sütőt.

Amikor már tudja nyitni-zárni a lakás ajtaját és betartja az "idegennek nem nyitunk ajtót" szabályt.

Amikor már eligazodik a hűtőben, tud magának szendvicset készíteni, teát főzni.

Amikor már le tud menni a boltba vagy a játszótérre egyedül. Amikor már tudja kezelni a telefont és fel tud hívni, ha valami gond van.

És ha olyanok a szülők munkakörülményei, hogy legalább az egyikük haza tud szaladni, ha valami nagy gond lenne.

2023. márc. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én kb. 13 évesen voltam otthon először egyedül több napig, amikor beteg voltam, anyukám meg dolgozott. Hagyott nekem otthon kaját, megmelegítettem, én meg egész nap otthon pihentem/pótoltam a sulis lemaradást. Ő jött délután munka után haza, amúgy telefonvégen volt, ha volt bármi baj, akkor elértem. Utána nyáron is már egyedül voltunk a tesómmal, akkor lettem 14. Megbízható, normális kamaszok voltunk, max barátnőkkel csavarogtunk a belvárosban, fagyiztunk, amúgy otthon tévéztünk, számítógépeztünk, ilyesmik. Ez 2005 körül volt, nem extrém régen.
2023. márc. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!