Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted hány éves korig...

Szerinted hány éves korig normális, hogy a szülő átnézi, hogy a gyereke mit csinál a telefonján?

Figyelt kérdés

2022. dec. 26. 23:28
1 2
 11/11 anonim válasza:
0%

Nem kell megnézni, vannak programok amivel a nemkívánatos tartalmakat le lehet tiltani. Szerintem a "semeddig" meg "addig nem kell telefont venni" válaszok eléggé furcsák. A telefont a gyereknek elsősorban azért vettük, hogy biztonságban legyen és amikor nem tudok érte menni tudjunk telefonon beszélni amikor hazajön. Nekem 12 éves a lányom és 10 évesen lett telefonja és idén már előfordult, hogy bár nincs messze a suli de egyedül jött haza a buszon ilyenkor üzen amikor elindul és amikor hazaért az elején közben beszéltünk is.

De azért okos telefont kapott, hogy tudja másra is használni és ne legyen tök béna a modern dolgokhoz, viszont gyerek és meglátogat oldalakat és még a norton sem tud mindent letiltani. Ezért időnként ránézek annak ellenére, hogy megbeszéltük mit lehet és mit nem. A munkahelyemen számtalanszor sulykolják az online biztonságot még is sok ember benyalja a teszt üzeneteket ezért egy 12-18 éves gyerektől nem lehet elvárni hogy mindent ki tudjon szűrni és kíváncsi mint mindegy gyerek ezért felmehet olyan oldalakra amik épp nincsenek letiltva, de nem szeretném hogy lássa. De természetesen a levelezéseit teams stb nem nézem meg azt a nortonnal nem is tudom és nem is akarom, az a privát szférája, itt jön be a beszélgetés is, meg hogy idegen linkekre ne klikkeljen rá mert semmit nem adnak ingyen akármit is ígér az email.

2023. jan. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!