Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerinted hány éves korig...

Szerinted hány éves korig normális, hogy a szülő átnézi, hogy a gyereke mit csinál a telefonján?

Figyelt kérdés

2022. dec. 26. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
5%
18
2022. dec. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem nagyban függ a gyerektől, meg, hogy mit értünk átnézés alatt.


Ha drogozásba keveredett vagy olyanok a barátai, akkor akár 18 éves koráig is (vagy tovább, a lényeg, hogy szokjon le).


Ha “jó gyerek” és látszólag szófogadó, akkor szerintem sose kell mélyen nézni.


Én kisebb gyerekeknek, vagy ha kiderült, hogy volt valami az osztályban, pár havonta annyit megnéznék, hogy nem kezdett-e teljesen ismeretlenekkel beszélgetni vagy valami durva appot használni, de ez utóbbiakat valószínűleg nem egyedül találta ki és csinálta, szóval rögtön szólnék a többi anyukának is.


Azt gondolom, hogy a beszélgetések tartalma viszont (hacsak nem drogozik, vagy hozta haza a rendőrség a gyereket) nem tartozik a szülőkre, se 10 éves korban se 18 évesen.

2022. dec. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%
Enyém 14 éves. 11 évesen kapott telefont, akkor pár hétig szúróproba szeruen raneztem. Azóta nem. Tudom a jelszavát (ő is tudja hogy tudom, nem is dugdossa előlem a telefont), de meg is bízom benne.
2022. dec. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Semennyi
2022. dec. 27. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Ez szerintem attól is függ, hogy milyen a gyerek. Van aki felelősségteljesen tudja használni ameddig más nem. Nyilván ha tudod, hogy a gyereked nem fog random oldalakon idegeneknek infókat megadni, fotókat küldeni stb nem kell az ellenőrzés. Ha könnyelműen kezeli a dolgot akkor sajnos muszáj egy bizonyos szintű ellenőrzés
2022. dec. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%
Semeddig. Ne vegyen addig telefont a gyerekének, amíg nem bízik meg benne.
2022. dec. 27. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
12 éves. Csak azt csekkoltam, hogy kivel üzenget, ha valami ismeretlen volt. Előfordult, hogy 2 nap után egy 10 éves kislány azt üzente, hogy szereti. Akkor elmagyaráztam, hogy vigyázzon, mert a 10 éves kislány, lehet egy 40 éves kamionos, mivel kamuprofilja volt.
2022. dec. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem sosem.


Addig nem kap telefont, amíg erre szülsèg van.


Nem ellenôrizni kell, hanem megtanítani a felelôs nethasználatra, ahogy arra is, hogy az utcán nem szállunk be idegen autòba, nem fogadunk el cukorkát ….stb

2022. dec. 27. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%
Sose normális
2022. dec. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem érdemesebb az első telefon odaadásakor megbeszelni a szabályokat - azaz szóljon, ha idegenek írnak neki, ha furs dolgokat kérnék tőle, stb... És eleinte rá is kell kérdezni, higy történt e ilyen, hogy érezze, hogy ez komoly. Néha később is lehet, ha furán viselkedik, amikor válaszol, na akkor lehet tovább menni ebben kérdésben, kérni, hogy mutassa meg. De azért figyelembe kell venni, hogy lehet épp egy osztálytársába szerelmes, vele írogat, vagy a barátaival róla, és ezt nem akarja megmutatni.
2022. dec. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!