A baba/kisgyerek gondozása + háztartás kizárólag a nő feladata, ezért van szabadságon?
Kőkorszaki bunkóknál igen, egyébként meg nem.
Ha az anyáé lenne minden, akkor az 24 órás embertelen műszakot jelentene. A csedet/gyedet sem annyira kapja.
Két ember kell egy gyerek megcsinálásához, kettő kell a felneveléséhez is.
Az anya dolga annyi, hogy napközben amikor egyedül van, ellássa a gyereket. Onnan pedig hogy apuka hazajön, közösen végzendő meló.
A háztartás meg: nem hotelben lakik a férj, nyilván tennie kell érte. Hogy mennyit? Megbeszélés kérdése. Nyilván míg anyuci otthon van, többre van ideje, de sz normáliséknál nem azt jelenti, hogy apucinak csak a tökvakarás marad
Az anya azért van otthon a gyerekkel, hogy a gyereket gondozza ADDIG, amíg az apa nincs otthon, neki EZ a munkája, és ez már több, mint 8 óra, amennyi a hivatalos munkaidö.
A háztartás vezetése továbbra is közös feladat, ahogy az apa hazaérkezése után a gyerek ellátása is.
Az utolsó válasz a helyes, tehát a gyermek gondozása, és a háztartás, mind-mind közös felelősség.
De! Az apának kötelességei vannak, jogai viszont nincsenek. Nem szólhat bele alapvető dolgokba, pl hogy a saját kiságyába vagy a szülők között aludjon a gyerek, hogy kapjon e cumit, stb. Ezeket az anya dönti el, mert ő van többet a babával.
Férjem vállalkozó, reggel 7kor elmegy itthonról, este 7 körül ér haza. Ha akkor neki kellene állnia teregetni és mosogatni vagy egyéb hazimunkának az én pofámról égne le a bőr, mivel egész nap itthon voltam. A 2 éves kisfiam mellett mindent el tudok végezni , mikor ő hazaér, a gyerekekkel kell csak foglalkoznia és velem. Hétvégente teszi ő is a dolgát, az udvaron, ház körül, házon és a gyerekekkel is tölt időt.
Mikor a pici még nem.volt meg és dolgoztam, megintcsak én csináltam a háztartást, mert én 3 körül hazaértem, szóval több időm volt itthon. Nyilván ahol a férj és feleség is mondjuk 4kor hazaér nem várható el,hogy míg apuka a heréit vakarja sörrel a kezében a tv előtt, addig a nő főzzön, takarítson, stb. De nálunk nem ilyen a felállás. Nem lehet szerintem általánosítani, minden család egyedi, más más körülményekkel.
Én is azt mondom,hogy az az ideális,ha közösen,mindenki kiveszi a részét valamilyen szinten mindenből.Nyilván ez megbeszélés kérdése is.Nálunk például én csinálom bent a több házimunkát,a férjem meg az udvart rendezi.De ez nem jelenti azt,hogy ő ne mosogatna el,ha úgy alakul vagy én se csinálnék meg valamit kint,amit épp kell.Nálunk ez így működött akkor is,mikor még nem volt gyerekünk és most is,mikor már van.
A gyereknevelés kicsit másabb dolog,én most 27 hetes terhesen vagyok itthon a 2 éves kisfiammal.Nyilván én vagyok vele többet,de a férjem is rendszeresen elviszi biciklizni vagy ki az udvarra vagy csak úgy játszik vele bent munka után,mert van igénye arra,hogy foglalkozzon a gyerekével és szerencsére a munkaideje is engedi.Így ilyenkor én is tudok pihenni kicsit vagy bepótolni a házimunkát,amit napközben nem tudtam megcsinálni,épp mikor hogy hozza a helyzet.
3-6-7..
Tipikusan ők azok, akik csak azután jönnek rá, hogy a rendszerük kudarc, miután a gyerek már közösségbe jár és ők is dolgoznak. Akkor esik le, hogy minden rájuk szakadt és a kinyalt valagú férj még a szennyesével se talál bele a tartóba, a gyereket pedig meg se ismeri. Nem tudom sajnálni őket
9!
Engem nem kell sajnálni. Ha menne az értő olvasas, akkor leesne, hogy konkrétan a kérdésre válaszoltam, ami a nő szabadság alatti feladatát firtatja. Ha dolgozik, akkor evidens a munkamegosztás.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!