Miért vannak engedélyezve ilyen nevek?
pl.Banánvirág vagy Ajándék, Fehérke, Bársonyka, Kandida, Délibáb, Füzér, Füzike, Fürtike, Üdvöske?
Ezeket bárhogy is nézem, sosem tudnám önálló névnek néni és ha meghallom hogy Ajándék akkor csak a tárgyi ajándékra gondolnék, nem tudnám ember névnek tekinteni és furán hatna...vagy Délibábnál is csak a délibáb jelenséget de hogy rendes keresztnév legyen? Hogy jött ez ötletnek és miért lett engedélyezve?
Lehet, hogy pár év múlva ezek is olyan tucatnevek, vagy még ha csak megszokottak is lesznek mint a Hajnalka, Boglárka de ezek mégis jobbak a fentebbeknél.
Banánvirágnak van egy csomó verziója is mint Tűzvirág, Búzavirág...létezik olyan ember aki ténylegesen adná ezeket mint keresztnév? pl.Nagy Banánvirág vagy Kovács Délibáb? Mert máshogy nem tudom ezeket elkézeplni és amikor nézem a névlistát is csak nevetek magamban elképedve hogy manapság már minden ami eszedbe jut lehet anyakönyvezetetni? Pl.Cinderella is engedve van meg Hófehérke...néhány mintha csak viccnek lenne benne vagy mi alapján vannak kitalálva egyes nevek? Tényleg nem értem, valaki érti esetleg? :D
Fiú neveknél is biztos vannak ilyesmi nevek, de most a női neveket bújtam.
Egyiket se, de nem is hívhatnának Ajándéknak mert férfi vagyok.
Viszont ha Ébernek hívnának Gergely helyett (mert azt jelenti magyarul), azt is ugyanúgy elfogadnám...
A létező, engedélyezett nevek többsége használhatatlan, nem is kellett volna engedélyezni. Van éppen elég szép és normális név, azok közül is lehet választani, nem kellenek az ilyen különlegesek, melyek közül nem egy ráadásul még ronda is.
A fonetikusan írt angol nevek különösen borzalmasak.
A Kandida pedig lehet akármilyen gyakori név Franciaországban (francia változatban, persze), Magyarországon akkor is csak egy gombás fertőzés okozóját jelenti, szóval, bolond az a szülő, aki ezt adja a gyerekének.
Számomra is érthetetlen, miért engedélyezik ezt a sok borzalmas nevet.
Az ilyenek esetében pedig, mint a Tűzvirág, vagy Búzavirág, vagy Ajándék, az a baj, hogy teljesen köznapi szavak, még, ha szépen hangzanak is. Mondjuk, az Ajándéknak még csak nem is szép a hangzása, annak a jelentése szép. Ezek esetében pont szerencsésebb lenne egy idegen nyelvű változat, ami inkább hangzana tulajdonnévnek, mint egy mindennapos szónak. (A Tűzvirág pl. Tithonia latinul, ezt inkább el tudom keresztnévként képzelni, akár fonetikus, Titónia formában is. Becézni is jobban lehetne (Titi), mint a Tűzvirágot (Tüzi?)
5. A Főbe azért lett, mert az eredeti, görögös kiejtés szerint magyarították, nem az angol szerint. Nem rontották el.
Én az ilyen "Orália" meg "Leokádia" neveken akadok fenn leginkább, hogy ezt hogy engedélyezhették.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!