Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen következménye van, ha...

Milyen következménye van, ha az autista gyerek hangoskodik és a szomszédok feljelentik?

Figyelt kérdés

Gyerekem autista és sokat hangoskodik, visítozik, kiabál.

Ez ellen semmit nem tudunk tenni. A szép szó és a figyelem elterelés nem segít. Magyarán el kell viselni.

A szomszédokat érthető módon zavarja a hangoskodás. Társasházban lakunk. Szívesen mennénk kertesházba, de sajnos nem engedhetjük meg magunknak anyagilag.

Félek, hogy a szomszédok előbb- utóbb besokallnak és feljelentenek a hangzavar miatt. Ilyen esetben megbüntethetnek minket a rendőrök? Esetleg kötelezhetnek minket arra, hogy költözzünk el? Szegény gyermek nem tehet semmiről és mi is tehetetlenek vagyunk.



2022. júl. 9. 22:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Dehogy kötelezhetnek, büntetni se fognak.
2022. júl. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
Akármilyen gyerek hangoskodik, nem büntethetö! Feljelentést sem tehetnek, mert elküldik, hogy nincs rá semmi alap, nem történt semmi jogsértö dolog
2022. júl. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Semmi következménye nem lesz, hiába jelentenek fel
2022. júl. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem fog történni. Esetleg a válaszfalra hangszigetelést nem tudtok tenni?
2022. júl. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
64%
A nevében is benne van, társasház. Itt most a szomszéd az, aki mehet, ha nem tetszik neki. De szerintem nincs olyan ember, aki egy ilyen helyzetben feljelentést tenne, legalábbis remélem. Nem lehet semmi bajotok ebből.
2022. júl. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
66%
Sajnos semmit nem fognak tenni. Egy hangszigetelés nem ártana.
2022. júl. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
Meg mondjuk nagyobb empátia a szomszédok iránt.
2022. júl. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%

Nálunk is tűrik a 2 órás hisztiket. Szintén autista gyerekem van. Én ki szoktam küldeni a közös (4 lakásos,kulcsra zárt) folyosóra lehiggadni. Úgy nem annyira hallatszik le az ordítás. Ha megnyugodott,bejöhet.

Persze addig is be tudna jönni,a lakásajtó nyitva van.

Ez van,ezt dobta a gép. Mi se tudunk elköltözni.

2022. júl. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

7-estől kérdezem, hogy ennél jobban hogy lehetnék empatikus? Direkt úgy írtam, hogy érthető módon a szomszédokat zavarja a hangoskodás. Tehát én teljesen megértem őket is. Minden erőmmel azon vagyok, hogy lecsendesítsem a gyereket, de sajnos képtelenség.

Húzom is q nyakam, szégyellem is magam (pedig nem tehetünk erről az egészről) és együttérzek a szomszédokkal, ennél jobban màr nem tudok empatikus lenni.

2022. júl. 10. 18:03
 10/13 anonim ***** válasza:
38%
Mondjuk nem ártana kideríteni a visítás okát. Ugyanis egy autista nem csinál ilyesmit ok nélkül. Ezt onnan tudom, hogy én is az vagyok. Borzasztó szülők vannak itt is
2022. júl. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!