Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Engem sosem vertek, én mégis...

Engem sosem vertek, én mégis megütöttem?

Figyelt kérdés

Engem sosem vertek a szüleim, egy pofont ha kaptam. Nagyon jó a kapcsolatunk. Viszont a 2.5 éves fiam kikészit. Nem hallgat rám semmiben. Az egyetlen dolog ami használ ha adok neki egy pofont. Segítségem nincs, a párom egész nap dolgozik. Társaságunk sincs a közelben, külföldön élünk, szinte sehova nem járunk. A fiam bölcsis.

Milyen más eszközzel tudnám nevelni, ami nem agresszív?


2022. márc. 19. 15:22
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Beszèlj ùgy könyvek, pl. De ha rendszeresen megütöd szakemberrel is àtbeszèljeted.
2022. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Az ha fél évben egyszer elcsattan egyetlen pofon egy nagyon durva szituációban, azt még le tudnám nyelni gyerekként kb ilyen gyakorisággal kaptam egyetlen egy pofont. Nagyon jó kapcsolatom van a szüleimmel. Nekem négy éve van gyerekem. 2 éve született a testvére. Soha nem ütöttem hozzuk. Ütöttem már a mellette lévő párnába, saját lábamba, levezetésként, de rájuk még sosem.


Van nálunk egy sarok, ahol nincs játék, stb. Ha olyant cselekednek, odaküldöm őket gondolkodni, ha kisírta magát és sikerült lenyugodjon, akkor megbeszéljük mindig, hogy miaz, amit másképp kellett volna csinálni és miért rossz az, amit csinált.


A nagy folyamatosan fellökte a kicsit, amikor az még csak állni tudott. Puszta szórakozásnak szánta. Hát a rászólás nem sokat ért, ezért odaültettem és addig maradt ott, ameddig én azt nem mondtam, hogy bocsánatot kérhet és visszajöhet. Ebbe nőtt bele a kicsi is. Hatni látszik, pedig főleg a kisebbikem elég nehéz eset. De soha nem hagynak mostmár ők sem, hogy későbbi megbeszélés nélkül menjen tovább a nap.

2022. márc. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
55%

Mit tud csinálni egy 2,5 éves, amiért verést érdemel????

Ez csak a te szegémységi bizonyítványod.

2022. márc. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves második, hogy állítod oda, anélkül, hogy elmenne onnan?
2022. márc. 19. 16:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sajnos nem jött be sem a szép szó sem a verés (sem a jutalmazás), ugyanolyan marha rossz. Az apja küszködik ezzel a sarokba állítással, már kb alig némi fénnyel, hátha ez eltántorítja, de nem. Pedig simán álldogál ott 10+ perceket.

Engem sem ütöttek meg soha, de én tudtam is viselkedni, itt meg állandóan megy a hepciáskodás, feleselés, hiszti... Pl most is szeretne valamit, mondtam, hogy lehet, ha kész a házija, kb 9 óra telt el és esze ágában sincs megcsinálni, csak néha nekiáll követelőzni... Pedig ha akkor nekiáll már 8,5 órája megkaphatta volna amit szeretne..

Nekem sincs ötletem mit lehetne már vele csinálni, ha megfordítjuk és előbb teljesítjük a kérését meg pláne nem hajlandó megtenni amit mi kérünk!

(csak ő már 8 éves)

2022. márc. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezerszer jött el onnan, ezerszer tettem vissza. Hamar megtanulta, hogy olyankor nem játszom
2022. márc. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Ui. A két évesem is addig marad ott, ameddig én fel nem oldom azt. Következetesen cselekszem, mert ha egyszer engedem amit máskor nem, akkor folyamatosan próbálkozna, főleg a kisebb gyerekem. De így ő is addig ül, ameddig azt nem mondom, hogy eljöhet
2022. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mit lehet, en ordítani szoktam elég sokszor, ütésre nem érzek késztetést, de pl olyan volt hogy 100adszor boritotta ki a kajajat aztán már erőből vágtam be a mosogatoba. Sajnos az ilyen helyzetek nem a jot hozzák ki az emberbol, próbára tesznek. En azzal próbálom ilyenkor tartani magamban a lelket, hogy mindig elmúlik az adott hiszti, es ennek az időszaknak is vége van egyszer. Másrészt meg ebben az időszakban értelmileg olyan nagy fejlődésen mennek at, ebben próbálom meglatni ennek az időszaknak a szépségét.
2022. márc. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!