Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen apa lesz így belőle?

Milyen apa lesz így belőle?

Figyelt kérdés

Párommal régóta tervezgettük a szülőséget, nagyon jó apajelöltet láttam benne mindig, majd ahogy megteremtettük a körülményeket belevágtunk, szerencsénkre egész hamar össze is jött.

Eleinte nagyon lelkes volt, jött velem minden vizsgálatra, körbehordta a családon az uh képeket, tervezgettünk, nézegette a neveket, azt viszont megbeszéltük, hogy amíg nem tudjuk a nemét addig nem veszünk előre semmit, uniszex holmit se.

Majd a 18. heti uh-n a doki kimondta, hogy fiú lesz. Akkor ott mintha teljesen összetört volna benne valami. Ő nagyon kislányt akart.

Most vagyok 28 hetes, azóta nemhogy be nem jött ultrahangra, el sem vitt inkább itthon nézte a tvt, nem vett SEMMIT a születendő babának - nem csak egyedül szuper ügyes apukaként, hanem pénzt sem adott rá, komolyan egy cumira sem - Az elmúlt 10 hét alatt addig került szóba a baba, hogy megbeszéltük a nevét.

Bármit mutatok neki, babakocsi, kiságy, tényleg bármit mindenre annyi a válasza, hogy ühüm. Úgyhogy jobb híján elkezdtem egyedül beszerezni mindent, meg sem nézegeti őket, nem érdekli sem babaülés sem babakocsi sem semmi, utóbbit csak odébb tolta az útból de meg sem nézte, máshoz ennyit sem ért hozzá, ott vannak ahová raktam őket.


A hétköznapokon a világon mindenről is lehet vele beszélgetni bármikor, -előzékeny és segítőkész mindenben- de látom, hogy amint szóba hozom a babát egyszerűen mint aki itt sincs. Nem tudok beszélni vele róla. Abszolút semmit. A testvére is mondta nekem, hogy semmit nem mond a babáról, ő is egy hete kérdezte meg tőlem, hogy választottunk e már neki nevet, én pedig azt hittem, hogy már réges régen tudja, hogy mi lesz a neve. A 4D-s képet már el sem vitte megmutatni.

Nincs egyetlen közös várandós fotónk se, a hasamhoz csak ímmel-ámmal nyúl hozzá, hiába mutatom hogy éppen kiáll egy láb, max odanéz és villant egy nem túl őszinte mosolyt.


Teljesen össze vagyok törve, nem tudom, hogy tényleg a neme miatt van ez, vagy mert rohamosan közeleg az idő és megijedt, esetleg ha majd a kezében tarthatja megváltoznak az érzései vagy inkább már most készüljek rá, hogy egyedülálló anya leszek nagyon gyorsan?


2022. márc. 18. 20:59
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Próbálok mint fent is írtam. Nem válaszol, nem mond semmit. Hol innen hol onnan közelítek hol ilyen hol olyan témával, de ha baba akkor fül becsuk, roló lehúz és 10-ből 8x elmegy itthonról.
2022. márc. 18. 21:52
 12/22 anonim ***** válasza:
90%
Nálam pont fordítva volt. Fiút szerettem volna, helyette lányom lett. Bevallom, kicsit csalódott voltam, igaz én így is nagyon boldog voltam. Most pedig egyenesen imádom a lányom. Aki pedig nem javasolja az apás szülést, annak üzenem, hogy nekem a lányom születése életem legnagyobb élménye volt. Még most is potyognak a könnyeim, ha visszagondolok rá. Hamarosan újra átélhetem, már csak pár hónap és végre kezembe foghatom a második lányomat :)
2022. márc. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%
Akkor szorítsd a sarokba és ne engedd ki onnan: egyértelműen közölje, hogy akar-e családban élni, vagy nem, és amennyiben nem, akkor te beadod a válókeresetet és a családnak annyi. És akkor ezt meg is kell csinálni.(Volt pár hete egy ugyanilyen, beszédet megtagadó férj, a többi körülményre már nem emlékszem, az is te voltál?)
2022. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
92%
Nalunk is ez volt, a baba 6 honapos koraban lettem, egyedulallo anya.
2022. márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nem, én még nem írtam ki hasonló kérdést, sokáig érlelődtem rajta, valahogy ma fogott el az érzés, hogy kiírjam magamból.


Igaziból próbálok lélekben mindenre készülni.

Az örömteli változásra is és arra is, hogy tényleg egyedül maradok.

2022. márc. 18. 22:24
 16/22 anonim ***** válasza:
Na itt van egy sorstársad a nem szóbaálló férjjel. https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__hazas..
2022. márc. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nálunk ilyen probléma szerencsére nincs, igaziból tényleg kizárólag a baba amit valami tabuként kezdett kezelni. Nem érzem elhidegülve, a nemi életünk is rendben van amit furcsállok is, ugyan olyan mint mindig, csak mintha a baba nem létezne, ha szóba hozom megnyom rajtam vagy magán egy off gombot és nem is beszélek inkább tovább.
2022. márc. 18. 23:42
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Pedig ez csak úgy fog működni hogy ráveszed, hogy márpedig le KELL ülnötök és megbeszélni ezt az egészet. Ha eddig kedvesen és cukin próbáltad rávenni a beszélgetésre, akkor most kezdj el vele kiabálni, mert különben a közös gyereketek fogja ezt megsínyleni.

Ha elmegy otthonról? Akkor mire hazaér a cuccai várják az ajtó előtt. Hát könyörgöm, nehogy már ne tudjál a felnőtt férjeddel egy problémát megbeszélni, ami ráadásul a közös gyereketek...

2022. márc. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
De most komolyan az van, hogy ha elkezdesz a babáról beszélni, akkor fogja magát, és nem válaszol, hanem feláll és elmegy otthonról?? Hát bocsi, kérdező, de én nem nyugtatgatnám magam ezzel, hogy jaj, neki még ez megfoghatatlan, meg hogy megijedt a felelősségtől. Nagyon bizarr, ahogy viselkedik, én biztosan nem tűrném. Ne szaladgáljon el, mint egy dedós, hanem mondja el, mi a baja, és ne én érezzem már magam szarul, amiért a közös gyerekünkről akarok beszélni. Ha azért sérült be, mert nem lány, akkor meg éretlen az apaságra. Muszáj ezt megbeszélnetek, ha hagyod ezt neki, akkor a szülés után ugyanerre számíthatsz sajnos.
2022. márc. 19. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát engem ez annyira felcseszne, hogy megmondanám vagy kerek perec kibeszéli a baját, vagy húzzon az életünkből már most a francba.

Felnőtt ember,mi az hogy nem beszél? Miről tehet az a kisbaba? És neki még csak hormoningadozással sem lehet mentegetőzni, nem az ő testében zajlanak hatalmas változások.


Bocsi de ha már most ennyire szemét módon áll a kicsihez, én nem engedném az életébe, majd jól lelép ha már ragaszkodna hozzá a gyerek?

2022. márc. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!