Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen apa lesz így belőle?

Milyen apa lesz így belőle?

Figyelt kérdés

Párommal régóta tervezgettük a szülőséget, nagyon jó apajelöltet láttam benne mindig, majd ahogy megteremtettük a körülményeket belevágtunk, szerencsénkre egész hamar össze is jött.

Eleinte nagyon lelkes volt, jött velem minden vizsgálatra, körbehordta a családon az uh képeket, tervezgettünk, nézegette a neveket, azt viszont megbeszéltük, hogy amíg nem tudjuk a nemét addig nem veszünk előre semmit, uniszex holmit se.

Majd a 18. heti uh-n a doki kimondta, hogy fiú lesz. Akkor ott mintha teljesen összetört volna benne valami. Ő nagyon kislányt akart.

Most vagyok 28 hetes, azóta nemhogy be nem jött ultrahangra, el sem vitt inkább itthon nézte a tvt, nem vett SEMMIT a születendő babának - nem csak egyedül szuper ügyes apukaként, hanem pénzt sem adott rá, komolyan egy cumira sem - Az elmúlt 10 hét alatt addig került szóba a baba, hogy megbeszéltük a nevét.

Bármit mutatok neki, babakocsi, kiságy, tényleg bármit mindenre annyi a válasza, hogy ühüm. Úgyhogy jobb híján elkezdtem egyedül beszerezni mindent, meg sem nézegeti őket, nem érdekli sem babaülés sem babakocsi sem semmi, utóbbit csak odébb tolta az útból de meg sem nézte, máshoz ennyit sem ért hozzá, ott vannak ahová raktam őket.


A hétköznapokon a világon mindenről is lehet vele beszélgetni bármikor, -előzékeny és segítőkész mindenben- de látom, hogy amint szóba hozom a babát egyszerűen mint aki itt sincs. Nem tudok beszélni vele róla. Abszolút semmit. A testvére is mondta nekem, hogy semmit nem mond a babáról, ő is egy hete kérdezte meg tőlem, hogy választottunk e már neki nevet, én pedig azt hittem, hogy már réges régen tudja, hogy mi lesz a neve. A 4D-s képet már el sem vitte megmutatni.

Nincs egyetlen közös várandós fotónk se, a hasamhoz csak ímmel-ámmal nyúl hozzá, hiába mutatom hogy éppen kiáll egy láb, max odanéz és villant egy nem túl őszinte mosolyt.


Teljesen össze vagyok törve, nem tudom, hogy tényleg a neme miatt van ez, vagy mert rohamosan közeleg az idő és megijedt, esetleg ha majd a kezében tarthatja megváltoznak az érzései vagy inkább már most készüljek rá, hogy egyedülálló anya leszek nagyon gyorsan?


2022. márc. 18. 20:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%

"esetleg ha majd a kezében tarthatja megváltoznak az érzései"

Megváltozik, igen. Nem ő hordja a testében, nincs vele olyan kapcsolata, mint neked.

2022. márc. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Én 2 gyerek és 8 év házasság után tudom hogy a férjemnél telibe be kell kérdeznem ha látom hogy baja van.

Lehet ő is ilyen. Egyszerűen csak rákérdezni hogy nagyon csalódott hogy fiú lesz? Mindezt teljesen nyugodt normális stílusban. Ha kiboki hogy igen akkor próbálj meg kicsit hatni a lelkére hogy az a baba nem hiába választott titeket, számít rátok akkor is ha fiú. És fiúknak is van egy csomó jó dolguk.

Nagyon sajnálom hogy ilyen, remélem sikerül hozzászokni a gondolathoz és mikor kézbe veszi minden kétely elszáll.

Szülésre szeretne majd bemenni?

2022. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
65%
Milyen idosek vagytok es mennyi ideje vagytok egyutt?
2022. márc. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Én 30 ő 33. 6 éve. Első baba mindkettőnknek.


Igen, apás szülés van tervben, vagyis volt mindig, őszintén már félek kicsit rákérdezni.

Nagyon bízom benne, hogy tényleg csak ez a kézzel foghatatlanság munkálkodik benne, és így a hosszú idő alatt vesztette érdeklődését amit majd visszanyer amint itt lesz velünk a kisfiúnk.

Bennem megy hónapok óta zakatol egy lelki hullámvasút és lehet, hogy túl feketén látom amit nem is kellene.

2022. márc. 18. 21:30
 5/22 anonim ***** válasza:
10%
Megijedt az apaság felelősségétől, attól, hogy immáron nem ő a gyerek, hanem neki kell életben tartania egyet. Nem a gyerek neme miatt. Épeszű ember nem lehet ilyen miatt hisztis.
2022. márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem beszélgettek erről?

Nálunk egyébként pont fordítva volt. Én az elején röpködtem, de jó, összejött, babánk lesz, család leszünk... A részéről semmi, mintha nem is örülne neki. Szimplán csak nem jutott el az agyáig az infó, nem találta a helyét a szituban. Aztán ahogy nőtt a hasam, látványos lett, úgy kezd most egyre figyelmesebb, törődőbb és lelkesebb lenni, én meg most kezdek pánikolni. :) Meg kellett érnie erre és mostmár ő az, akinek a lelki állapota állandó, folyamatosan biztat, lelkesít, stb.

Lehet nálatok most kezd leülepedni, hogy nem minden mézesmáz, lassan valósággá válik...

Beszélgessetek!

2022. márc. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
6%
Ne engedd hogy bent legyen, ha nem akarsz utána egyedülálló lenni.
2022. márc. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
61%
Fu ha ez igaz, ne haragudj de egy tetű a férjed. És nem, ne mentegessük, hogy majd ha megszületik blablabla. Támogatnia kellene téged, melletted állni, megkönnyíteni a terhességed. Az ilyen nem társ. Én megmondanám, hogy vagy észhez tér vagy takarodjon, mert erre nincs szükséged. Hú mennyire tudom sajnálni, fia lesz. Más meg ölne érte. Ez meg hisztizik mint egy 5 éves. Kívánom, hogy ne így legyen, de készülj fel rá, hogy ez a gyerek a tiéd lesz. Sajnálom!
2022. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%
Felnőtt ember vagy, komolyan nem jutott még eszedbe erről beszélgetni vele? Ahelyett, hogy magadban duzzognál meg összeesküvés elméleteket gyártanál, rákérdezhetnél kerek perec, hogy mi a szitu.
2022. márc. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg ez az első olyan dolog, amibe beleélte magát és kiderült most, hogy eddigi képzelődése "kudarc" volt. Majd megtanulja a pelenkázást és amikor a fia először lepisili, akkor megenyhül.
2022. márc. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!