Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kelengye összeállítása. Hiába...

Kelengye összeállítása. Hiába akarok praktikus lenni, mindent megvennek ami tetszik. Mi az ami tényleg kell és ami jó ha van. Részletes ajánlás is érdekel. Ki hogy döntötte el mi legyen megveve?

Figyelt kérdés

Minden apró részlet érdekelne. Ha baba boltban vagyok, legszivesebben mindent megvennek. Ki hogy állította le magát?


Szoptatni tervezek de szeretnék mindenre felkeszulni így cumisuveg pumpa stb is kellene.


2022. márc. 10. 18:18
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Az elso honapra kb tenyleg csak a legfontosabbakat vettem meg. Amik letszukseg.

Aztan amire szukseg lesz azt szerezd be. Teljesen felesleges mindenfelet osszevasarolni, mert valszeg a felet nem fogod haszbalni. Ha megis valami kene, apuka elszalad erte. Kb mar akarmire is kell, megrendeled 1-2 nap es ott van. Talan a mellszivo, abból is a kezi az amit beszereznek, de ezt is csak azert mondom mert nekem szemelyes tapasztalatból ez rogton kellett.

2022. márc. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jaj bocs, kicsit osszevissza irtam, mert nem tudtam teljesen idefogyelni🙈
2022. márc. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Babának:


- kiságy

- pelenkázó komód (ha a kiságy nem kombi)

- pelenkázó lap

- fürdőkád + állvány

- pelenka

- popsitörlő

- popsikrém

- eldobható pelenkázó lap (ha mentek védőnőhöz, gyerekorvoshoz)

- fürdetőkrém

- bőrápolókrém

- cumisüveg

- cumi

- textilpelenka (jó sok!!!)

- kiságyba lepedő+ rácsvédő

- babafészek (nekünk nagyon bevált)

- Kis takaró/ pléd ( 2-3db)

- sapi

- karmolás elleni kesztyű

- rövid+ hosszú ujjú body

- rugdalózó

- zokni

- évszaktól függően kabát, overál

- légzésfigyelő

- bébiőr

- babakocsi

- autós gyerekülés



Mamának:


- szoptatós melltartó

- melltartó betét

- Tena/ szülés utáni betét

- jégbetét vagy jégakku (ha hüvelyi szülés lesz)

- 3-4db hálóing

- köntös

- eldobhatós bugyi

- mellbimbóvédő kenőcs

- kórházba pipere cuccok


Amit szerintem előre nem érdemes megvenni:


- mellszívó (ha nincs tejed, vagy nincs többlet tejed, sosem fog kelleni, ez pár napon belül úgyis kiderül)

- cumisüveg sterilizáló (ha nem tápszeres, akkor ez is felesleges kacat)

- bármi, ami a jövőre szól pl.: etetőszék, sok játék, pihenőszékek, hinták (ezeket mi előre megvettük és aztán nem győztük kerülgetni, illetve etetőszékből másik kellett, ami dönthető, mert sokáig nem ült fel...) szóval nagyon előre semmit nem érdemes venni.

2022. márc. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ha több a lehetőség akkor mi alapján dontotok?

Pl babakocsi kiságy stb

2022. márc. 10. 19:43
 5/6 anonim ***** válasza:

En amikor terhes voltam es bementem a bababoltba a kutya facat is megvettem volna 😂

Ami nekünk kellett (bocs ha kimarad valami 😅)

Babakocsi

Kisagy

Babaobol

Cumisüveg (amúgy ezt nem fontos megvenni, raertek később is, esetleg ha nincs tej, stb)

Kiskad

Törölköző

Ruhák

Orrszivo

Pelus

Krem

Fürdető

Lazmero

Textil pelus (jo sok) 😅

Légzés figyelő

Ágyba takaró, lepedő,

Mosószer a babanak

Lehetne estig sorolni 😅


Kb ennyi a legszuksegesebb.( lusta vagyok tovább irni, es nem is jut eszembe hirtelen mas)

Mi alapján valasztottunk?

Először is ar, másod sorban a kisagy hogy állítható legyen, ne keljen belehajolni teljesen,

Az sem volt hátrány ha atalakithato.

Babakocsi : nekünk fontos volt a 3in1 legyen, függ hol laktok kell-e sokat cipelni.

Nekem ezek a szempontok voltak:

Ne legyen 20 kilo lehetőleg

3in1 legyen

Es nagy kereke legyen hogy bárhol lehessen tolni

Mind 2 irányba lehessen tenni az ülést ha akarom az utca felé fordítom, ha akarom magam felé

1 kézzel is irányítható legyen

Es stabil legyen, ne boruljon fel 1 nagyobb szellokestol.

Az adamo hinta jo dolog, mar ha megmarad benne a gyerek.

Sok felesleges francot rasoznanak a kismamara aminek semmi értelme 🙄 ezek nagyon az alapdolgok, lehetne meg sorolni jovohetig is, ez az alap "csomag"

2022. márc. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Babakocsinál szempont volt, hogy könnyű legyen (lépcsőn kell cipelni), kicsire csukható, de stabil. A 3in1 nálam nem volt szempont, mert nem tudom tárolni az alkatrészeket. Én egy vízszintbe dönthető sport kocsit vettem.

A kiságynál nekem az ár fontos szempont volt. Nem akartam drága ágyat venni, ha esetleg nem alszik benne, ne álljon feleslegesen benne a pénz. Egy egyszerű ikeásat vettünk, azt is használtan, de szerintem az első tulaj is annyit használhatta, mint mi :D néha nappal alszik benne :D éjjel velem alszik.

Az átalakítható babaágynak nem látom értelmét. Jól hangzik, hogy kamasz koráig használhatja a bútor elemeit, de ki akarja addig tárolni a nem használt részeket? Hiszen eladni csak egyben lehet. Meg csak belefér, hogy kapjon új bútort, és ne a bababútorát használja kamaszként.

2022. márc. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!