Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül manapság egy...

Mennyibe kerül manapság egy baba megkeresztelése?

Figyelt kérdés

Elsősorban arra gondolnék, h a papnak mennyi pénzt kell adni. Fix árak vannak, vagy csúsztatni kell a borítékot?

Mennyi idővel hamarabb érdemes bejelentkezni?


2010. szept. 12. 19:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem írtad, milyen vallású keresztelő lesz. A római katolikusoknál mindennek fix ára van, amit a pap megmond, ez hivatalos összeg. (Ez tartalmazza a templom fűtését, világítását, a kántor fizetségét, a pap fizetségét, ha így nézzük, természetes dolog) Csúsztatni semmit nem kell. Szokás néhol, hogy visznek a papnak a sütiből stb, de ez sem kötelező, inkébb csak kedveskedés. Szerintem kb 1 hónappal előtte érdemes felkeresni.
2010. szept. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy fillért sem kellett fizetni nem kért a Pap semmit de azert adtunk a perselybe.Nagyon aranyos a mi Papunk:)egy pár hónappal elötte jó lenne mert elég zsúfoltak sztem..
2010. szept. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
42%
nahh mondjuk ezt nem értem, azt mondják hogy a papok isten és ember közötti hírvívők és összekötö kapocs, és akkor most Isten pénzt kér azért hogy valaki őt szolgálja???
2010. szept. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
63%
előző vagyok...most lehet azért fizetni hogy azt tudd mondani hogy én xy vallású vagyok. csak azért hogy ezt tudja mondani. Én hiszek istenbe meg ilyenek de nem hiszem hogy csak az lehet istenhez közel aki fizet a névért. Most lehet adni a minuszokat.
2010. szept. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
16%
Katolikus vagyok, ingyen volt. Egy gyertyát kellett csak vinni vagy venni. Bár nem volt kántor meg csinnadratta, még fűtés sem. Meghívtuk a papot ebédre, raktunk neki kaját, meg 40 ezret csúsztattunk oda neki. Szabadkozott, visszatolta, így azt monduk, vegyen rajta misebort vagy oltárterítőt vagy ami kell.
2010. szept. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Huhhh, az a 40e kicsit borsos!

Amúgy református lenne majd a bébikém. De ha már itt tartunk, bármilyen vallásnak az ára érdekel. Már csak összehasonlítás végett is.

2010. szept. 12. 20:31
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Római katolikusok vagyunk. Teljesen ingyen volt a keresztelő, csak az egyházadót nézték, hogy be van-e fizetve az elmúlt pár évben. Mi befizettük, de ha nem, akkor azt kellett volna rendezni.
2010. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

4 hete volt a keresztelő!

Előtte egy hónappal szóltunk hogy mikor szeretnénk.

A pap nem kért semmit érte, dexaki a templomot gondozzam, mondta hogy 5000ft-ot szoktak neki adni borítékban+ egy torta, és a templomot virággal kell díszíteni. A virágok kerültek 15.000-be. Egy asztaldísz a pap elé, egy csokor az egyik szobor elé, és 20 szál

kardviràg az oltárra a vázákba meg ide odaxszobrok elé, de otthon volt páfrány meg minden fèle zöld azzal megkötöttük, és Kis csokrok lettek.

Na meg a templomot gondozó Néni is kapott egy tortát.

25.000 volt a templomi része+ utánna az ebéd, mert 9- kor volt a keresztelő a vasárnapi mise előtt.

2010. szept. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
25%
40 ezres vagyok. Szernitem nem is a vallás, hanem a községi szokások, családi szokások határozzák meg. Alapvetően nem lehetne pénzt kérni.
2010. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%
római katolikusban kereszteltük, ingyen volt. Nem is fizettem volna érte....
2010. szept. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!