Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez utalhat terhességi cukorra?

Ez utalhat terhességi cukorra?

Figyelt kérdés

az első trimeszteri laboron tegnap voltam, ma meglett az eredménye. a cukrom pont az alsó határ értéke lett (4.1). autóval mentem mert késésben voltam, és nekem az autóba ülős rutinom közé tartozik, hogy bekapok egy szem cukrot az autóban (ott van "felakasztva"), a nagy sietségben el is felejtettem hogy ezt nem lehetett volna, mire a kórházhoz értem és majdnem elszopogattam jutott eszembe hogy hoppá.. akkor kiköptem. nagyjából egy tictac nagyságú cukorka volt. befolyásolhatta az értéket? utalhat az alacsony éhgyomri cukor terhességi cukorbetegségre?

12hetes kismama vagyok



2022. jan. 28. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Befolyasolhatta, de nem szamottevoen. Az ehgyomri cukrod tokeletes, nem utal semmire. A mervado a terheles lesz.


Ha nyugtalanit, vagy van csaladi elozmeny, erdemes lehet otthon ramerni egyszer-egyszer eves utan egy oraval a vercukrodra, de ez alapjan az eredmeny alapjan “nincs gond”, vagyis inkabb nem megallapithato.

2022. jan. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm.

nagyszüleim mindketten cukrosak, bár náluk valószínűleg a nem megfelelő táplálkozás vezetett idáig.

nagyon néha előfordul hogy kezdek rosszul lenni, szédülni és akkor rögtön enni kell valamit, ami általában vajas kenyér, mert ez van minel gyorsabban kész kéznél.

lehet érdemes egy vércukorszintmérőt beszereznem akkor?!

2022. jan. 28. 18:54
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem egy nagy kiadas es jol johet, szoval szerintem nem veszitesz vele. Amiket leirsz tunetek, azok az alacsony vagy hirtelen leeso vercukorszint altal okozottak is lehetnek, olyankor pl. egy meressel kiderul, ha errol van szo. Onnantol meg erdemes odafigyelni a lassu felszivodasu szenhidratok bevitelere meg a rendszeres etkezesre. (Mondjuk erre alapjaraton sem art… :) )
2022. jan. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!