Miért csinálják azt a tanárok, hogy mindenkit átrugdosnak évről évre, mindenkinek megadják még 1,50-re is a kettest, de a jó tanulókat ott sz.patják, ahol csak tudják?
Nálunk nem engedik át a gyereket 1,5-el.
Aki jó tanuló azt nem szivatják.
Néha beszólogat az én gyerekemnek is, hogy tudna ő jobb dolgozatot is írni mert meglenne hozzá a képessége.
A jó tanulókat szerintem nem nagyon piszkálják magamból kiindulva.
Max többször szólítottak fel, hívtak ki a táblához vagy feleltettek. Aki rossz tanuló volt hidd el nem tartott sokáig egy válasz vagy egy felelés.
Jajj már megint...
Azert mert a rossz tanulók meg a jó tanulók között van különbség, mint az ügyes és nem ügyes gyerek írása között is.
A jó tanuló valószínűleg tovább fog tanulni, egyetemen, főiskolán, akárhol, kell a tudás.
A rossz tanuló lehet a 8 általánosig jut, de az meg kinek az érdeke hogy 16 évesen is 6.os legyen.
Van szolva, hogy diszkalkulias? Mert szolni kell rola es akkor mindjart mas lesz a szituacio.
Az pedig, hogy miert engedik at 1,5-tel? Mert szegeny gyerek annyira nem tudja az anyagot, hogy egy potvizsgan eselye nem lenne kb, ezert inkabb atengedik egy kettessel, mint hogy meg azzal kelljen szenvedeniuk. Bar ez nem tudom milyen iskola, mert nalunk peldaul 2 egeszre sem adtak kettest, hanem 2,9-et el kellett erni, ami valojaban mar harmas lenne.
Azt meg teljesen megertem, hogy miert iratnak 3,7 tol felfele javitot. Elegge a 3 es a 4 hataran van es ilyenkor meg akarjak nezni, hogy most tenyleg tudja 4-re a gyerek vagy csak szerencseje volt a tobbi dolgozatnal.
Nem tudom egyelőre ma hogy mennek az osztályzások, de számomra - utólag végig gondolva- az tűnik logikusnak, hogy a jó tanulókat azért noszogatták a tanárok többet, mert többre is képesek voltak. Nekik egy kicsi kellett ahhoz, hogy jobb jegyet kapjanak, jobb bizonyítvány, jobb érettségi, jobb felsőoktatási intézmény.
Valószínűleg úgy tűnik, hogy aki 1.5re 2-est kap, az milyen szerencsés, de szerintem ez inkább azt fémjelzi, hogy a tanárok se adnak esélyt a gyereknek, megadják neki a kegyelemkettest, csak maradjon csendben, amíg az értelmesebb gyerekkel kezdenek valamit.
Nálunk ez volt, de persze ezt már csak mai fejjel látom be. És valóban aki "békén volt hagyva" a kettesével, az nem tanult tovább és nem is kezdett magával semmit, hisz nem is tanult meg semmiért küzdeni. Szóval ha a tanárja próbál többet kihozni a gyerekedből, és nem irreális kereteken belül, akkor lehet, hogy azért, mert értelmesebbnek gondolják és segíteni próbálnak. Ha ezzel kapcsolatban ellenérzéseid vannak, akkor viszont először beszélj velük.
Az iskola szabályzata mondja ki az osztályozás elveit. Én nem engedek senkinek sem javítani, mivel kapnak elég jegyet.
Az nem igazságtalan, hogy egy disz-es 40 plusz pontot kap egyetemi felvételin mindegy milyen szakra megy? Dehogynem!
Nyilván a kettes tanuló nem fog egyetemre menni, tök mindegy, csak legyen meg az érettségije. A hármas-négyes mehet egyetemre, ott számít, hogy mi a valós tudása.
A te gyereked 40 pluszpontot fog kapni az egyetemi felvételin. Az baromi sok. Ez élet igazságtalan, az ember néha a szerencsés oldalon van, néha nem. Ez van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!