Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarország vagy Anglia?

Magyarország vagy Anglia?

Figyelt kérdés

Hol nevelnéd fel inkább a gyereked? Őszintén egyik hely sem tűnik ideálisnak, itt Angliában jó (irodai) munkánk van a párommal, de a brexit és társai nem segítenek a társadalmi problémákon. Otthon van a család, ami nagy húzóerő, de a politika és a hétköznapi megélhetési problémák visszatartanak.

Legszívesebben Ausztriában élnék, de sajnos nem beszéljük igazán a németet és megfelelő munkához az kellene.


2022. jan. 19. 18:25
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Párom angol, ő szívesen élne Magyarországon, kedveli a családom is, de tudja hogy nem olyan egyszerű most már a költözés hipp-hopp és munkát találni.
2022. jan. 19. 21:46
 12/16 anonim ***** válasza:
11: Ha olyan munkája van a párodnak lehetne "digitális nomád". Ha szívesen élne itt, akkor próbáljátok meg.
2022. jan. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
76%
Még el sem olvastam melyik ország van írva a “vagy” szó után, de a válaszom máris az volt. Európában nem sok olyan ország van, amivel szemben Magyarország ideális választás
2022. jan. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha van magas iskolai végzettségetek/hiányszakma, akkor Kanada. Befogadóak, barátságosak, nem maradsz külföldi/idegen. Hátránya a távolság Magyarországtól, ha van ott az embernek családja. Nekünk nagyon bejött.
2022. jan. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
60%
Mi 5 évet éltünk Angliában, szerettünk volna babát is, és letelepedni. De nem sikerült, fertility-be jártunk 2 évig, de csak húzták az időt, nem kaptunk időpontot se lombikra. Nagyon jó munkahelyün volt (kényelmes irodai munka), de a covid miatt átmenetileg megszűnt. (Mondjuk fizetés volt még 6 hónapig.) Megijedtünk az egész helyzettől, és azonnal összepakoltunk, hazaköltöztünk. Egyáltalán nem bántuk meg, mert a kinti fizetésből fél évig elvoltunk, azalatt felújítottuk a lakást, amire gyűjtöttünk kint. Alig pár hónappal később pedig csodával határos módon teherbe estem. Én örülök neki, hogy végül itthon jött össze a baba, mert itt 2 évig gyeden lehetek, majd még egy évig gyesen. Kint Angliában csak 9 hónap a maternity ha jól emlékszem.
2022. jan. 20. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én biztos Angliát választanám, éltem kint régebben, nekem sokkal élhetőbb volt, mint itthon. De nálam fontos tényező, hogy ott nincs annyira/annyiszor meleg, mint itthon, mert attól piszkosul szenvedni tudok.

Az oktatást sokkal gyerekközpontúbbnak tartom ott, és nagyságrendekkel transzparensebb is az egész.

Sajnos mi már nem hiszem, hogy fogunk ott élni, de ha újra kezdhetném, maradnék ott.

2022. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!