Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Már most foglalkoznom kellene...

Már most foglalkoznom kellene ezzel? Esetleg tippek, hogy hogyan?

Figyelt kérdés

Pcos+ir-em van és több más egészségügyi problémám (pajzsmirigy, vashiány). Jelenleg fogamzásgátlót szedek, de egyébként rendszeres ciklusaim vannak, ~37 naposak amikor nem használok fogamzásgátlót. Ez csak kb 18 éves korom óta van, előtte normális hosszúságú ciklusaim voltak, viszont azóta nagyon meghíztam (110 kg, de ebből már sikerült 10 kilót leadni, igaz kb 2 év alatt), valószínű, hogy ez hozta elő a pcos-t és ir-t. Az endokrinológus szerint ha majd gyereket szeretnék, valószínűleg nehezen fog menni. Viszont majd csak olyan 5 év múlva lesz ez esedékes.

Már most abba kellene hagynom a fogamzásgátlót és életmódot váltani? (Természetesen hormonmentes fogamzásgátlásra váltanék)

Megjegyzem, nem nagyon van időm főzni és sportolni, mert 12 órázok, nagyon kimerülök nap végére. Hétvégén szoktam csak főzni, sajnos mivel falun lakom, sok cég, pl a teletál nem szállít ki ide és egyébként is sajnálok annyi pénzt kiadni ételre.

Ezzel már most kellene foglalkoznom, vagy ráér még?

Egyébként tésztát abszolút nem eszek, kenyérből csak tk durumkenyeret, azt is kb 3 szelet/nap, viszont a hagyományos diétás csirke-rizs- párolt zöldség számomra ehetetlen, egyiket sem eszem ezekből. Sajnos rettenetesen igénylem az édességet, abból diabetikusat szoktam venni és próbálom napi max 100 g-ra korlátozni. Abszolút nem eszek sokat, délelőtt 10 és este 6 között eszek.

Esetleg aki hasonló helyzetben van, tudna tapasztalatot megosztani, tippeket adni?

Csak vasat szedek, de nekem az mindig is rossz volt.



2022. jan. 19. 16:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek a 9-essel.

Szereted a halat? Na szuper, a magyarok jó része utálja, noha ez a legegészségesebb húsforrás. Ne viccelj már, hogy halból nem tudsz semmilyen egészséges ételt összehozni! Ha a bulgur nem jó, lehet basmati rizzsel is. Vagy nyers salátával. Vagy akár köret nélkül is. Vagy végső esetben kis adag krumplival, ha a hal egészségesen (nem olajban tocsogva, kirántva) van elkészítve, még az is haladás.

Párod szépen főz majd magára, ha nem tetszik a koszt. Az egészségedről van szó, tessék kiállni érte!

A mozgás, hát ne haragudj, de ez meg nevetséges, tipikusan a lusta emberek szövege.

Faluban talán nem lehet sétálni? Kezdetnek az is jó, amíg lefogysz valamennyit, Utána lehet futni. De lehet biciklizni is. Lehet otthon tornázni, rengeteg videó van fent a neten, kezdőknek és kifejezetten moletteknek is. Lehet kondigépeket is venni otthonra, nem feltétlen horror áron.

2022. jan. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem akkor derült ki a PCOS, amikor már megvolt mindkét gyerekem és nem akartam többet, de saját magam miatt így is fontos volt kezelni. Szóval nem, nincs olyan, hogy ráér. Endokrinológus+dietetikus, valószínűleg fogsz rá gyógyszert kapni, és tartanod kell a 160 g-os szénhidrát diétát, ami nem annyira nehéz dolog, kis odafigyelést igényel, de hamar meg lehet szokni. Meg kell tanulni, mik a lassan felszívódó szénhidrátok, és azokat fogyasztani, illetve mérni, hogy mennyit eszel egy étkezésre. Pl köretnek bulgur, quinoa, basmati rizs, tk tészta, kuszkusz, ezek mind jók és változatosan el lehet készíteni. Nagyobb mennyiségben be lehet vásárolni belőle, ha olyan helyen laksz, ahol nehéz hozzájutni.
2022. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm annak, aki segítő választ írt.


Heti 1x 2-3 órát úszok (néha azért kimarad pl ha megjön), de kisgyerekkorom óta úszok, gondolom ehhez hozzá van szokva a szervezetem. Többre viszont nincs időm. A munkahelyemen azért mozgok bőven. Őszintén megmondom, hogy magam miatt nem is érdekel, 5 éve nem voltam ezzel kapcsolatban orvosnál, eredetileg is pajzsmirigyem miatt mentem endokrinológushoz. Viszont a gyerekvállalás miatt elgondolkoztam, hogy vajon mikor kellene elkezdeni ezzel komolyan foglalkozni.



A fagyasztott zöldségkeveréket a salátához ki fogom próbálni, azt egyébként szeretem, nem tudtam, hogy le lehet fagyasztani és kiolvadva is jó. (2 nap után a hűtőben meg tönkremegy, ezért nem eszem azt minden nap).


A fogamzásgátlót a nőgyógyász javasolta, de egyébként is 15 éves korom óta használom, csak volt akkor egy kb 1 éves kihagyásom, mert érzékeny lettem arra, amit használtam, később egy másikat kezdtem használni. Az 1 éves kihagyás alatt mentem el orvoshoz.


Kb mennyibe kerülhet egy ir szakértő dietetikustól egy étrend?

2022. jan. 20. 12:54
 14/15 anonim ***** válasza:
Dietetikus heti étrend 8000ft 🤣 és nem vidzi házhoz, csak megmondja mit egyél 🤣🤣
2022. jan. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Igazából elmehetsz tb alapon is endokrinologushoz, ott is van dietetikus, az nem kerül semmibe. Maszek az tök változó, 6 - 15 ezer között bármennyi lehet.
2022. jan. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!