Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyesek miért gondolják, hogy...

Egyesek miért gondolják, hogy beleszólásuk lehet a gyerek nevébe?

Figyelt kérdés

Nekem valahogy soha nem jutott eszembe egyik rokonomnak vagy barátnőmnek sem név tippeket adni, ha megkérdeztem és volt már nevük nagyszerű, ha nem akkor meg majd lesz.


Kicsit feláll a szőr a hátamon hogy egy általam nem túl kedvelt “mostoha” rokon csak úgy a semmiből megírta, hogy ő úgy gondolta, hogy ez legyen a gyerekünk neve mert milyen jól hangzik és akkor maradhatna a beceneve az AMINEK Ő BECÉZI és rajta kívül senki más. Megírtam először szépen, hogy miért nem tetszik a név, majd egy oké helyett elkezdett híres xy-okkal érvelni a név mellett.

Utána megírtam csúnyábban is, hogy majd mi eldöntjük.


Aláírom, hogy talán én reagálom túl, de nem az lenne ennek a módja, hogy előbb egyáltalán megkérdezi, hogy nekünk van e már név ötletünk?


Nektek fantasztikus rokonbeleszólós név sztorik? :)


2022. jan. 18. 20:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én nagymamám mindenképpen a Zsófia nevet szerette volna adni a 3. gyerekének, de fiú lett :D Azóta minden unokánál és dédunokánál bepróbálkozott a Zsófia névvel, hátha valaki adja majd a gyerekének, de hiába. De mondjuk ő megértette, hogy másnak nem tetszett ez a név, és nem volt bőle probléma.


Beceneveknél meg őszintén, a férjem meg én vagyunk, akik a legidiótább beceneveket tudjuk kitalálni a gyerekeinknek. Egyszer anyósom már ránk is szólt, hogy van annak gyereknek normális neve is ám! :D

2022. jan. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Engem is ezzel idegesítettek, de kitartottunk a választott név mellett. Már vagy százszor átpörgettük az engedélyezett nevek listáját, mire találtunk egy olyat, ami mindkettőnknek tetszik. Amikor a rokonok kérdezték, mi megmondtuk mit választottunk, majd folyamatosan jöttek az ötletek, hogy miért nem inkább ez vagy az…? A bosszantó az volt, hogy nem értették meg, hogy nekünk ez tetszik és kész. Pedig normális névről beszélünk, semmi cifra nincs benne. De hetekig hallgattuk a jobbnál jobb tippeket 😩

Én csak azt nem értem, hogy miért erőltetik, amikor mindenkinek megvan/megvolt a lehetősége, hogy a saját gyerekeit elnevezze?

2022. jan. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem mesz bele adokkapokba, nyugisabban fog telni a terhesseged. En a helyedben lezarnam azzal h a neve legyen meglepetes. (Elso gyereknel nekem is lefikkantottak a listam minden nevet es javasoltak nekik tetszot, megtanultam egy eletre h nem mondjuk el elore es nem reagalunk javaslatokra), hidd el hamar megunja ha nincs kivel elmenyeskedni rajta.
2022. jan. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Én is úgy gondoltam, hogy nem fogjuk elmondani a nevét senkinek a születéséig, így legalább a leszólásokat megússzuk vele.

Még a nemét se tudjuk 100%-ra, annyit mondott a doki, hogy inkább ez mint az, de már azon is gondolkodtam, hogy azt sem mondjuk meg :D

2022. jan. 19. 08:09
 15/18 anonim ***** válasza:
75%
A nővéremnek csak lombikkal lehet babája, de azt most nem tudja kifizetni, úgyhogy megkért, hogy ha az én babám megszületik, akkor adjam neki, mert én tudok újat csinálni, ráadásul ingyen, és mivel ő az idősebb, neki jár először gyerek. És nem fogadja el, hogy nem adom neki a gyerekem, állandóan bombáz a nevekkel, mert nem tetszik neki az a név, amit mi szeretnénk adni. Reméli, hogy még szülésig meg tud győzni, és akkor nehogy már az a hülye neve legyen a babának, amit én akarok adni. Nekem ez a csúcs.
2022. jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Huh utolsó na ez tényleg nagyon meredek :OOO
2022. jan. 19. 09:03
 17/18 flora08 ***** válasza:
79%
Mi eredetileg úgy terveztük, nem mondjuk el a kisfiunk nevét senkinek addig, amíg meg nem születik. Pont ezért, mert sokan nem tudják megtartani a véleményüket maguknak. Azt pedig nem fogják fel, mennyire bántó lehet ez a leendő szülőknek. Korábban (amikor még nem tudtuk a nemét) mondtam, hogy tetszik a Nelli név. Nelli az elefánt, mondták...az ő korosztálya már nem is fogja tudni, hogy volt egy ilyen szám de mindegy. Mondtam egy másik nevet: így hívják a barátnőm hörcsögét, aztán egy harmadikat, és így tovább. Ugyanezek az érzéketlen emberek akik maximum hangerővel kérdezik meg az utcán, hogy szopizik-e a baba, és hogy volt-e gátmetszésed. Az fogadalmunkat csak nem tudtuk betartani sajnos, úgyhogy már kb. a 20. héttől mindenki Dávidkázta.
2022. jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Jaj nalam anyos volt ilyen, hetekig probalt gyozkodni hogy ne azt a nevet adjuk. Nyilvan nem erdekelt de en se ertettem megis mi koze hozza.
2022. jan. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!