Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyesek miért gondolják, hogy...

Egyesek miért gondolják, hogy beleszólásuk lehet a gyerek nevébe?

Figyelt kérdés

Nekem valahogy soha nem jutott eszembe egyik rokonomnak vagy barátnőmnek sem név tippeket adni, ha megkérdeztem és volt már nevük nagyszerű, ha nem akkor meg majd lesz.


Kicsit feláll a szőr a hátamon hogy egy általam nem túl kedvelt “mostoha” rokon csak úgy a semmiből megírta, hogy ő úgy gondolta, hogy ez legyen a gyerekünk neve mert milyen jól hangzik és akkor maradhatna a beceneve az AMINEK Ő BECÉZI és rajta kívül senki más. Megírtam először szépen, hogy miért nem tetszik a név, majd egy oké helyett elkezdett híres xy-okkal érvelni a név mellett.

Utána megírtam csúnyábban is, hogy majd mi eldöntjük.


Aláírom, hogy talán én reagálom túl, de nem az lenne ennek a módja, hogy előbb egyáltalán megkérdezi, hogy nekünk van e már név ötletünk?


Nektek fantasztikus rokonbeleszólós név sztorik? :)


2022. jan. 18. 20:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Van ,aki ùgy èrzi bàrmibe beleszòlhat, ès a bunkòk különböző tèmàkban talàlnak meg..
2022. jan. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Hát, van ehhez hasonló sztorim. Az én nevemmel kapcsolatban, igaz csak becenév szinten. Koraszülött voltam, így sokáig kórházban tartottak. A nevem többféleképpen becézhető, és anyu egy olyan verziót választott ami akkoriban, a 90-es évek elején még nem volt annyira használatban, ma pedig már önálló névként is adható. A rokon persze már tök más, egy gyakoribb verziót használva kezdett mindenkinek emlegetni, és mire hazakerültem a családba, már mindenki úgy hívott. Ebből az lett, hogy a családban az a becenevem ami berögződött, de mindenki másnak azt a becenevet mondom, amit anyukám eredetileg szeretett volna.
2022. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
11%
Lehet, hogy csak adott egy ötletet, azért nem kell rögtön leharapni a fejét. Én is adtam már ötletet, meg nekem is adtak, eszembe nem jutott ezt ilyen komolyan venni, mivel úgyis a szülők adják a nevet és ezt mindenki tudja. Én egyébként nem akartam, hogy tesóm gyerekét úgy hivják ahogy és mondtam neki vagy 10 másik nevet, sőt még azt is megmondtam, hogy nem tetszik, amit kiválasztottak és mi lett a neve, az amit kiválasztottak, ez így normális, nyilván nem hozzám fognak alkalmazkodni, de a véleményemet azért elmondhatom.
2022. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Egy tesótól talán én is máshogy venném, de valaki olyantól aki mellé a kedvesemet kvázi a gyerek apját nem tekinti családtagnak ezért kimondottan kéri távolmaradását a családi eseményektől mert neki csak a férje meg a 3 gyereke a család az pont ne rukkoljon elő nekem semmivel :)
2022. jan. 18. 20:32
 5/18 anonim ***** válasza:
63%

Ha írt neked egy tippet, azzal nincs baj, a helyedben egyáltalán nem reagáltam volna erre, de föleg nem kezdtem volna vitatkozni meg veszekedni ezen.

Ha valaki terhes, rendszerint kap sok ötletet ismerösöktöl, rokonoktól meg félig idegenektöl is, értelmes ember elengedi a füle mellett, aki meg kevésbé az, az elkezd hözöngeni emiatt.

2022. jan. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez most anyád (mostoha) vagy ki?
2022. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én vagyok a kivétel. Én nem kaptam egyáltalán ötleteket. Sem tippet. Bár igaz én a gyerek nemét sem akartam tudni.
2022. jan. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Igen, egy mostohaanya az illető.
2022. jan. 18. 21:07
 9/18 anonim ***** válasza:
61%

Na nekem anyós csinált hasonlót de leállitotam.Szandekosan egesz terhesegem alat nem arultam el a kislanyom nevet mer tudtam hogy lesznek okosak.Megszultem akkor elmondtuk mindenkinek.Erre anyos ugy elkezdte becezni a kislanyomat hogy agyverzest kaptam,es rengeteg rokonnak ugy becezte ok meg jotek latogatoba es ugy szolitotak(szepen megkertem ne becezgese igy mer utaljuk de o persze akkoris)aztan egyesevel szoltam minden rokonnak h ne hivjak igy mer ruheljuk,Szep keresztneve van amit nem kel becezni ugy hivjak,anyos aztan jol leletteremtve aztan abba hagyta(reszerol ez provokalas,izetlenseg volt mer megolte 9honapig a kivancsisag mivel nemtudta a nevet es o igy akart viszavagni)

A lenyeg szerintem nem reagalod tul es ne hadd magad,o a te gyereked lesz meg a ferjedde,nem mase.

2022. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
84%
Egy csajszi, aki a férjem jóbarátjának a párja irogat mostanában. Nagyon érzéketlen. Kb megfogalmazta, hogy melyik nevek állnak jól és hogy azok közül válasszak. Nem győztem mondani, hogy ezt majd mi eldöntjük.
2022. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!