Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha a kicsi gyerek kontaktszemé...

Ha a kicsi gyerek kontaktszemélyként karanténba kerül, akkor ti kiviszitek azért sétálni legalább, vagy X napig szigorúan maradtok a lakásban?

Figyelt kérdés
A bölcsiben lett egy pozitív koronavírusos eset, így a lányom csoportját lezárják, elvileg karantén jár neki. 1,5 éves, lakásban lakunk, elképzelni nem tudom, hogy most akkor reálisan még az utcára se vihetném ki. Játszótérre nem, oké, de parkba? Ti mennyire vennétek szigorúan ezt a pár napot? Illetve mi a tapasztalat, ha van valakinek a közelmúltból, tényleg mennek rendőrök ellenőrizni, hogy itthon vagyunk-e?
2022. jan. 13. 16:45
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
72%

Sajàt kertbe


A lépcsőhàzba sem



Ha látnék ilyet be is jelenteném


( több haláleset a ccsaládban, baráti körben.. otva is betegek az unokatesómék most ….. az ilyenekre, akik semmibevesznek mindenkit baromira haragszom, sokkal komolyabban kéne büntetni)

2022. jan. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
33%
A legtöbben kiviszik és senki nem ellenőrzi, rég nincs erre kapacitás. Mi kétszer is voltunk, egyszer sem ellenőrizték.
2022. jan. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
20%
Mármint kétszer is voltunk karanténban az elmúlt 1,5 hónapban.
2022. jan. 13. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 babyboom567 ***** válasza:
89%

Októbertől januárig 3x volt a gyerekem kontaktként karanténban.Lakásban lakunk ,nem mentünk, ki, kibírtuk ,még mindig életben vagyunk:-)Minket egyszer sem ellenőriztek,viszont a munkatársamékat (ők kertesben laknak), minden nap,míg tartott a karantén.minden nap valamikor megállt a házuknál a rendőr,és becsengettek.

Szerezz be otthonra, hintát, csúszdát,és ajánlom,hogy regisztrálj pinterestre, rengeteg(végtelen mennyiségű kb) sok benti fejlesztő játék van fent, ami filléres kiadásból(kb otthon fellelhető cuccokból) el lehet készíteni.Youtuberól tölthetők le tornák, gyerekjóga,táncos gyerekdalok.

2022. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
91%

2020 májusában, a leggyönyörűbb 20-25 fokos napsütéses időjárásba, húsvétba belecsúszva kaptunk kontakt miatt akkor még 14 nap! karantént egy 4 évessel. A lakásunk alig volt 50 nm, és fedett erkély volt csak.

Én viseltem a legnehezebben, férjem meg fiam tök élvezte, főleg hogy anya-apa ráér egész nap játszani. Olyan erődöket, bunkereket építettünk, tánc és énekversenyek, otthoni kísérletezések..

Nem mondom hogy nem motoszkált a kisördög bennünk, hogy megszegjük, de kibírtuk, és mèg többet is mint nektek kell.

2022. jan. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudhatod, hogy pont titeket mikor fognak és miként ellenőrizni, vagy hogy egyáltalán fognak-e.

A szabályokat nem e miatt illenék betartani, hanem a többi ember védelmében.

Minket egyszer sem ellenőriztek, pedig már három alkalommal voltunk karanténban, mondjuk jöhettek volna, mert itthon voltunk végig.

A nővérem 10 percre lakik tőlünk, így még csak azt sem lehet mondani más város (más kerület) és bizony volt olyan nap, hogy kétszer is mentek. Így de, ha ment délelőtt 11-kor, attól még megjelenhet délután háromkor is, pont ez volna a lényege, hogy szúrópróba-szerűen, az más kérdés mekkora minderre a kapacitás.

Jelenleg 150 ezer a "civilekre" kiszabható büntetés felső határa, a mellett, hogy felelőtlen és önző döntés megszegni, biztosan jól fog esni kifizetni, csupán azért, mert szegény másfél évesnek mehetnékje van. Öltöztesd fel és szellőztess nagyokat otthon, nem lesz semmi baja attól, ha pár napig a fenekén marad, ez egy kényszerhelyzet, nem szórakozás és ha kellemetlen is, az örökmozgó kisgyerekeknek sem jár felmentés alóla.

Nálunk a kisebbik ASD-ADHD kombó, mégsem használtam ezt mentségnek és kibúvónak, pedig hidd el, nem volt épp sétagalopp kibírna azt a három alkalmat,mikor normál esetben sincs egy percet sem el a seggén, csak akkor, mikor épp alszik.

Leleményesnek kell lenni, érdekessé, "kalanddá" tenni az otthon-maradást, csináljatok olyasmit is, amit amúgy nem szoktatok. Mi egyik délelőtt bunkert építettünk, az egyik beépített szekrény lett a bázis (igen, egy duplát e miatt kiürítettem), órákig ki se akart jönni a pokolfajzatom. Egy kis fantázia csupán és meg kell érteni, a szabályok rátok is vonatkoznak, lehet velük nem egyetérteni, de az még nem jogosít fel a megszegésükre senkit.

2022. jan. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
57%
Mi kimentünk sétálni, ellenőrzés nem volt. Eleve 3 nap késéssel jött meg a határozat is, hogy már rég karanténban kellett volna lenni, néhány osztálytársa emiatt még sportversenyen is volt azon a hétvégén, mert nem tudtak róla. Ahogy elnézem, kevesen veszik már komolyan, főleg, hogy a napi tájékoztatók szerint is, ez már inkább náthás, influenza szerű tünetekkel jár.
2022. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Amúgy mi sem kaptunk határozatot. Mi végül itthon maradtunk végig, mert annyira nem hiányzott kimenni, de ennyi erővel akár meg is tehettük volna. Egyébként a bölcsi sem kapott határozatot, szóval úgy látom, ezt már központilag sem veszik annyira komolyan, mint ~1 évvel ezelőtt.
2022. jan. 19. 19:38
 19/21 anonim ***** válasza:
De ha határozatot sem kapsz, akkor miért kellene otthon maradni? Mi kaptunk és itthon is voltunk végig, de kertes ház. Senki nem ellenőrzött semmit.
2022. jan. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Hát amikor a bölcsiből hazaküldtek, akkor ugye nem tudhattam előre, hogy lesz-e határozat vagy sem :) Én meg elővigyázatos kis jókislányként vártam, hogy mikor jön a levél. Ami nem jött.
2022. jan. 19. 20:20
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!