Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A babám most lett 6 hónapos,...

A babám most lett 6 hónapos, szerintetek le van maradva?

Figyelt kérdés
Első gyerekem, teljesen tapasztalatlan vagyok. Eleinte gondja volt a feje emelésével, ezért a védőnő elküldött minket gyógytornára (ciki dolog sajnos, de nem tudtam, hogy sokat kell hasaltatni egy kisbabát...) Azóta én úgy látom, és amennyire utánaolvasgattam, teljesen szépen, rendben fejlődik. Forog, nyúl a játékaiért, próbálkozik a felüléssel, hátrafele már kúszik kicsiket, forog a játékokért a saját tengelye körül... A védőnő mégis úgy gondolja, hogy vigyem dévényre továbbra is, mert túl nyugodt, ösztönözni kell (egyébként én és az apja is nagyon nyugodt természetűek vagyunk). Én mégis úgy látom, hogy tök szépen fejlődik, és annyi volt a gond, hogy az elején nem hasaltattam, nem tudom miért kell erőltetni a dévényt, ha amúgy mindent elkezdett saját magától (itthon csak párszor kellett tornáztatnom, ahogy a dévényes kérte). Egyébként vinni fogom a dévényre továbbra is, mert hallgatok a védőnőre, csak érdekelnének tapasztalatok, vélemények, nen túl sok 6 hónapos baba van a környezetünkben (egy sincs:D)

2022. jan. 13. 13:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Elég sok a téves, vagy túlhaladott infó a szakterületen. Sok védőnő le van maradva róla, ami ma már normális, hogy egyre gyorsabban fejlődnek a gyerekek, mert 30-40 éve ezt még nem tanították.


Mindenképpen kérdezz meg mást - lehetőleg szakembert is - a témában.

2022. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ha valakit érdekelne a jövőben... 😁

Elvittem dévényeshez, megnyugtatott, hogy semmi baja a fiamnak, teljesen megfelel a korának. Egyszerűen így született, valószínűleg öröklött dolog. Van aki feszesebb, van aki lazább. Csak akkor kell menni 1-1 alkalomra, ha nem kezd el kúszni mászni. De ezzel se lesz gond, mert tegnap már azt vettem észre, hogy kúszogat előre a játékaiért :)

2022. febr. 7. 07:18
 13/13 anonim ***** válasza:
Szuper! Sejthető volt, hogy a védőnő túlbuzgó kicsit... :) Minden jót nektek!
2022. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!