Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A babám most lett 6 hónapos,...

A babám most lett 6 hónapos, szerintetek le van maradva?

Figyelt kérdés
Első gyerekem, teljesen tapasztalatlan vagyok. Eleinte gondja volt a feje emelésével, ezért a védőnő elküldött minket gyógytornára (ciki dolog sajnos, de nem tudtam, hogy sokat kell hasaltatni egy kisbabát...) Azóta én úgy látom, és amennyire utánaolvasgattam, teljesen szépen, rendben fejlődik. Forog, nyúl a játékaiért, próbálkozik a felüléssel, hátrafele már kúszik kicsiket, forog a játékokért a saját tengelye körül... A védőnő mégis úgy gondolja, hogy vigyem dévényre továbbra is, mert túl nyugodt, ösztönözni kell (egyébként én és az apja is nagyon nyugodt természetűek vagyunk). Én mégis úgy látom, hogy tök szépen fejlődik, és annyi volt a gond, hogy az elején nem hasaltattam, nem tudom miért kell erőltetni a dévényt, ha amúgy mindent elkezdett saját magától (itthon csak párszor kellett tornáztatnom, ahogy a dévényes kérte). Egyébként vinni fogom a dévényre továbbra is, mert hallgatok a védőnőre, csak érdekelnének tapasztalatok, vélemények, nen túl sok 6 hónapos baba van a környezetünkben (egy sincs:D)

2022. jan. 13. 13:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekorvos, devenyes mit mond? Védőnő max. véleményt mondhat.
2022. jan. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém jövő héten lesz 6 hónapos, ő is ezeket csinálja, mint a tied, szóval leírás alapján szerintem nincs gond, bár nem tudom, mi az, hogy túl nyugodt.
2022. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A gyerekorvos(igazából háziorvos) csak fejlődésneurológiára küldte el, ott mindent rendben találtak. A védőnő mondta anno a dévényest. A gyógytornász meg egy mogorva nőszemély, alig akar válaszolni a kérdéseimre, mindig csak annyit mond, hogy ja, fejlődik, és volt már hogy beszólt, hogy nem kell többet jönni, beírhat mást is helyettünk... :| Nem is tudtam mire vélni, persze hogy kérdezgeten, hisz aggódom a kisbabám miatt, hogy minden rendben legyen vele. De szó szerint idegesítette, ha kérdeztem valamit. Tehát a dévényessel nem voltam előrébb, épp most keresek másikat, mert ehhez az életunt p..hoz többet nem viszem a gyerekemet.
2022. jan. 13. 13:49
 4/13 A kérdező kommentje:
Én se értem a túl nyugodt jelzőt. Rákérdeztem, azt mondta a védőnő, hogy jajj ne aggódjak, hát a fiúk ilyenek... De amúgy miután hazahoztam a fiamat a mérésről, utána be is aludt, szerintem szimplán álmos volt... Egyébként egész nap játszik a hangjával, játszik hason, szóval el se tudom képzelni, milyen egy nem nyugodt, fiú kisbaba... :)
2022. jan. 13. 13:51
 5/13 anonim ***** válasza:

Nekem semmi tapasztalatom nem volt babákkal és a családban, baráti társaságban se volt kisbaba. 7 hónaposan tanult meg ülni a kislányom és pont nyár volt, úgyhogy elkezdtünk járni hintázni a játszótérre.

Minden gyerek máshogy fejlődik, de azért jó volt nézegetni és "összehasonlítani" a többiekkel, meg beszélgetni pár mondatot anyukákkal.

Néha ötleteket is adott és segített reálisabban megítélni a babám képességeit.

Szerintem amúgy minden rendben a kisfiaddal.

2022. jan. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem fiam van, bár már 10,5 hónapos. Amikor 6 hónapos volt ő kinyomta magát kutyába, valamint kiült oldalra, kúszott, meg amiket te is leírtál. Viszont a 6 hónapos orvosi kontrollon mikor látta kiülni az orvos akkor azt mondta, hogy túlfejlett. Igazából nem tudom kinek hogyan fejlődik. Azt tudom, hogy a fiam 8 hónaposan állt fel, majd elkezdett kapaszkodva lépegetni 9 hónaposan, most pedig lassan már meg fog tudni állni kapaszkodás nélkül és talán lassan elindul. Úgy gondolom a te babád teljesen a helyén van, rendesen korának megfelelően fejlődik. Úgy tudom ülni is 9 hónapos korig kell tudnia, ami azért még odébb van. Ha szépen kúszik, akkor lassan jön majd a mászás is, türelem! :)
2022. jan. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Bocsi, de a védőnőd hülye...mi is voltunk gyógytornásznál, amikor pár hónapos volt a lányom. Annyit mondott, hogy fél éves korára hasról hátra-hátról hasra forognia kell, ill. fel kell nyomnia magát hason a kezével, ennyi. Szerintem minden oké nálatok.
2022. jan. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A www.koragyermekkor.hu oldalon nézd meg, mit "kell" tudnia babádnak. Abszolút nincs lemaradva.
2022. jan. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Úgy látom ez az oldal, amit belinkeltél, azt írja, 9. hónapig kell elkezdenie kúszni vagy mászni... nekem a gyógytornász 6-8 hónapot mondott. Az az egy hónap azért még nem mindegy :D
2022. jan. 14. 06:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekünk ezt az oldalt javasolta a gyerekorvos, és a védőnő, mint irányadó infót.
2022. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!