Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tudnak egyesek több...

Hogy tudnak egyesek több gyereket is vállalni?

Figyelt kérdés

Anyám két gyereket szült, nagynéném hármat, unokatestvéremnek négy gyereke van.


Egyszerűen nem tudom felfogni, hogy mások hogy tudnak több gyereket vállalni?

Nekem egy gyerekem van, igazi álombaba volt, most igazi álomgyerek. Vele pehely könnyű minden. Most ha szülnék még egy gyereket, akkor nem jutna annyi idő rá, mintha egyedül lenne. Ráadásul lutri, lehet egy többemberes baba lenne. De ha ugyanilyen lenne, mint a fiam, akkor is úgy érzem, hogy nem bírnám. Meg felfoghatatlan számomra, hogy két embert hogy lehet ugyanúgy, ugyanannyira szeretni, amikor nagyon különbözők. A legtöbb családnál azt vettem észre, hogy egy gyerekkel mindig kivételeznek valamilyen szinten.


És hogy lehet több gyereket "menedzselni", hogyha hasonló korúak, úgy, hogy ne rokkanj bele te és a férjed? Az egyiknek a matek háziban kell segíteni, a másiknak esszében kell segíteni, a harmadikat este 5-re edzésre kell vinni...

Ezt hogy? Emelem kalapom azok előtt, akik ezt bevállalják.


2021. dec. 1. 17:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

Igaz még csak egy gyerekem van, de azt hiszem azért tudják megoldani két vagy több gyerekkel mert muszáj. Nincs választás.

Én is szeretnék másodikat de sose gondoltam még arra, hogy hogy fogom az egyiket edzésre vinni a másiknak meg a matekban segíteni. Hol van az még. Majd ott, akkor ráérek megoldani.

2021. dec. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
31%

Ahol van 3-4 gyerek, ott biztosan nem jut rájuk annyi figyelem. Biztos nem hordták őket többféle sportra, színjátszókörbe, nem írta meg a 4 gyerekkel anyuka a leckéjét még felsőben is. Nem főzte neki anyuka minden nap a kedvenc kajáját stb.

Ennek is van előnye, meg hátránya is. De ha pl. egy gyerek problémás, akkor nehezen fogja behozni. Nekem adhd-s mindkét gyerekem, majd belerokkantam a sok magánórába, ahova kicsiként hordtam őket. Ha 4 gyerekem lett volna, akkor szerintem semmit nem csinálok azon kívül, hogy mennek óvodába, iskolába stb.

2021. dec. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyunk egyformák. Hallottál már róla?
2021. dec. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
Sehogy. Valamelyik gyereknek az érdeke mindig sérülni fog. Ez az én tapasztalataim alapján a nagyobb gyerekeké.
2021. dec. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%
Én nagycsaládban nőttem fel. Nem igazán hiányzott az a fajta figyelem a szuleimtol, amit itt leírtok, mert ott voltak a tesóim, akikkel sokkal izgalmasabb volt bármit csinálni, mint a szuleimmel. De a szüleimnek nem volt jó gondolom (mert elváltak mikor mar felnottunk).
2021. dec. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
32%

Akik lepontozták a válaszomat, elmondanák miert tették?


Vegyünk egy átlag családot:

Apuka 8-tól 18:00-ig dolgozik, anyuka meg dolgozzon mondjuk 8-tól 2-ig, mert hát mindenki home officeban dolgozik, 4-6 órában keres 400 000 forintot, simán.

Tegyük fel, hogy van 3 gyerek, 11, 9, 7 évesek. Jobb esetben a nagy nem tanszobás, délután kettőkor befejeződik neki az iskola, fél 3-ra jobb esetben otthon van, anyukával együtt. A két kisebb gyerek meg negyed öt-fél öt körül esik haza.

Kis pihi, tanulás, házi. Anyuka ugrál a főzni való (nem mindenki engedheti meg magának, hogy rendeljen fenci éttermekből)és a gyerekek között, kinek éppen hol kell segíteni, a 7 évest olvastatni kell, stb. Hazajön apa fél 7-re, eszik az egész család, 7-8 között fürdés, összerámolás, alvás. Hol van a minőségi időtöltés? Három gyerek azért csak 3 gyerek.

2021. dec. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
19%
Mi öten vagyunk tesók, és igen, valakinek az érdeke mindig sérül, és ez általában a nagy gyerekeké. Három édestestvérem van, egy nővérem, és egy húgom. Nővérem és köztem másfél év, húgom és köztem 2 és fél év van. Sokáig az volt, mint amit az 5-ös leír, hogy nagyon jó volt bandázni, meg ilyenek, viszont ez akkor változott meg, amikor elkezdtünk kamaszodni. Akkor született meg a két féltestvérem, akik miatt a legtöbbet mi szívtunk.
2021. dec. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
94%

Az én édesanyámnak sikerült megcsinálnia. 3an vagyunk testvérek,én vagyok a legidősebb. Apa külföldön dolgozott, így a feladatok nagy részét anya végezte egyedül.

Sosem szenvedtünk hiányt semmiben, mindig ott volt anya ha szerettünk volna valamit. Az én anyukám erre született, született anya típus.

Mindig azt főzte amit kértünk, mindhármunkkal tanult. És az a legjobb, hogy mindezt örömmel és önként tette, nem szájhúzogatva.

Manapság nem csoda hogy ez számodra elképzelhetetlen, mivel kezd elterjedni az a szokás, hogy még az egyetlen gyerekedet is mindenáron le kell passzolni, és nehogy bármilyen erőfeszítést tegyél a gyerekedért (például 3 óránál többet tölts vele egy nap, vagy mesét olvass neki este), mert akkor már rögtön mártír vagy, meg ősanya.

2021. dec. 1. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
98%

Van egy jó hírem, nem kötelező több gyereket szülni.

Ha szerinted így jo, ahogy van, remek, tartsd meg így.

Akik tobbet vállalnak is nyilvánvalóan menedzselik a helyzetet, de ez téged nem kell foglalkoztasson, hiszen amíg nem vagy benne, nyilván nem tudod elképzelni sem.

2021. dec. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem nem az a gyerek érdeke, hogy minden nap a kedvencét főzzék, együtt tanuljanak vele, csak szigorúan minőségi időt töltsenek vele a szülei, és körülötte forogjon az univerzum.

Na, aki még így látja, annak van több gyereke, akik egymással játszanak, egymástól tanulnak, de tudják, hogy ha szólnak anyunak, akkor jön és segít, ahogy tud.

2021. dec. 1. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!