Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerek meghallotta, hogy...

A gyerek meghallotta, hogy szexelünk?

Figyelt kérdés

11 évesről van szó, tudja már ezeket a dolgokat, hogy mi a szex stb. szóval nem ijedt meg, hogy mit hall, attól nem félek. Ő szólt egyik nap, hogy "anya, hallottalak titeket este, hangosak voltatok és nem bírtam aludni",ja és, hogy legközelebb halkabbak legyünk ez amúgyis milyen undorító, ő biztos nem fog soha ilyet csinálni😅. Nem vagyunk egyébként hangosak, de úgy tűnik a gyereknek nagyon jó a füle.

Nem akarom, hogy ez neki kínos legyen, meg ne bírjon aludni. Most emeleti szobákban vagyunk mind, de van egy szobánk a földszinten is. Később úgy terveztük, hogy majd leköltözünk és a gyerekeké lesz az emelet. Viszont a legkisebb gyerekünk még csak most lesz 3 és kel még éjjel néhs, szóval miatta nem költöznék le. Legyen esetleg lent a 11 éves szobája vagy ti hogy oldanátok meg? Földszinten együtt lenni aztán fent már csak aludni?


2021. nov. 21. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Költözzetek a lenti szobába. A 3 éves még néha kel - hát néha fölmentek hozzá az emeletre. Remélhetőleg záros időn belül ő is megtanul saját maga visszaaludni.

Egyébként közös fala van a mostani hálószobátoknak a 11 éves fiatokéval? Ha nem, akkor nagyon vacak ajtóitok vannak. Ha szomszédosak a szobáitok, akkor megpróbálhatjátok átvariálni a szobák elrendezését is, hogy ezután ne legyetek szomszéd szobában.

De lehet azt is mondani, hogy valamit félreértett, biztos nem titeket hallott. És lehet, hogy ez így is van.

2021. nov. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Vagy megpróbálhatnátok halkabbak lenni. Én is hallottam anyámékat 12 évesen, mai napig utálom hogy emlékszem rá. Nem mondom, hogy lelkitörést szenved emiatt, de én nem tudtam aludni utána, és évekig attól rettegtem hogy megint bégetni fognak és meghallom.
2021. nov. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
2essel egyet értek
2021. nov. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem első körben megkérdezhetnétek a fiatokat, hogy neki tetszene-e az az ötlet, hogy leköltözzön vagy inkább maradna. 11 évesen már el tudja dönteni :)

Utána tudtok mérlegelni, hogy akkor hogyan is legyen.

2021. nov. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem a kozvetlen melletünk levo a szobaja, de azért ahogy azt is hallom, hogy horkol a gyerekem a síri csondben, azt is lehet hallani, hogy nyikorog az agy kettőt.

Amiatt nem akarok lekoltozni, mert a 3 eves gyerekem atjarkal hozzank, aztan éjjel a lepcson felnek, hogy le ne essen a sotetben.

#2 nem ordibalunk, de azert nem is teljes csondben vagyunk. Neha egyet-egyet nyogunk. Attól szerintem nem lesz baja, de pont ezert is szeretnek megoldast talalni, hogy ne kelljen hallgatnia. En is emlekszem, hogy hallottam anno a szuleimet es nem hagyott bennem mely nyomot.

Szoval nem azt kell elkepzelni, hogy sikitozunk, hanem diszkreten probaljuk csinálni. Szerintem amugy ezt nem kell magyarazni, de ha egyszer nagyon belelendulsz, akkor nehez csondben lenni.

Lehet egyebkent, az lesz a megoldas, hogy majd lent leszunk ha együtt akarunk lenni, aztan fent alszunk ideiglenesen.

2021. nov. 21. 22:56
 6/10 A kérdező kommentje:

#4

Lany:)

Szerintem ő maradna fent egyebkent, mert nem szeretne lent teljesen egyedul, de meg fogjuk kerdezni!

2021. nov. 21. 22:59
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Lementek dugni, aztán vissza fel aludni, probléma megoldva
2021. nov. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok, bocsánat lányotokat, őszintén nem tudom honnan szedtem hogy fiú :D
2021. nov. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%

Akkor ne járkáljon át hozzátok, 3 éves, nem lesz baja, ha stabilan a szobájában marad. Beszéljétek meg vele, hogy éjszaka alvás van, nem mászkálás. Vegyetek egy bébiőrt, így ha valamiért nagyon kellesz neki, elég, ha szól így neked, és te ott vagy. Ha félsz, hogy mégis lejönne utánatok, szereljetek fel egy kis reteszes ajtót a lépcső tetejére.


Értem én, hogy manapság mindenben hasra kell esni a gyereknek, de nem lesz baja attól, ha a ti igényeiteket is előre veszitek. Nekem nemrég lett 4 az egyik lányom, szóval elég frissek a tapasztalataim erről a korosztályról. Nem buták, egy csomó mindent meg lehet beszélni velük.

2021. nov. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!!!Átbeszéljük, mi legyen.
2021. nov. 22. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!