Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor vettél gyermekednek...

Mikor vettél gyermekednek biciklit? Mankókerekekkel persze

Figyelt kérdés
És hány évesen tanult meg rajta menni?
2010. szept. 1. 14:37
 1/2 anonim ***** válasza:

2,5 évesen vettem, akkor rögtön meg is tanult. Viszont sokkal nehezebb utána megtanítani rendesen, pótkerék nélkül biciklizni.

Ha már elmúlt 3 éves a gyereked, akkor inkább a futóbiciklit ajánlanám neki. VAgy egy simát, amiről leveszed a pedált. Pár hét alatt önállóan megtanul biciklizni, mert ott érzi az egyensúlyt. Nagyon jó találmány.

[link]

2010. szept. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Éppen most lett 2 éves a gyermekem. Ha nem nyár vége lenne, akkor kapott volna szülinapjára, de már nem vesszük meg, mert a lábbal hajtós motorját és a triciklijét is elég lesz kerülgetni a télen. :) De! Ismerős baba e hónap végén tölti a 2-őt. Ő a nővérétől örökölt 12"-es bringán 2 nap alatt megtanult menni még augusztus elején. Arra ült fel a fiam is, és majdnem menni is tudott vele. Jó párszor találkoztunk és kb. az ötödik talizásnál már ment kb. fél métert. Ahogy láttam csak a gyakorlás hiányzik neki, ha az övé lenne, simán menne vele 1 hét alatt. Sok ismerőstől is azt hallom, hogy 2-2,5 évesen már tudják tekerni. A triciklit nehezebb, ismerősök között csak a 2,5 évesek tudták tekerni. Gondolom kell hozzá megfelelő izomzat is. Egy ismerősöm szerint pedig a szaladó bicikli (remélem jól tudom a nevét) nagyon megkönnyíti a bringa megtanulását, mert gyakorolhatják az egyensúly megtartását.
2010. szept. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!