Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy szoktassam le a 4 éves...

Hogy szoktassam le a 4 éves fiamat a pelenkáról és a szopizásról?

Figyelt kérdés

Pisikélni pisikél a wc-be, de kakilni nem akar. Ezért rá kell adnom a mosipelust, ha kakilni akar.

Még mindig nagy cicista, szereti a cicit. Mindig mondja amikor hazajön, hogy szereti a cicit, szép a cici.


2021. máj. 2. 19:43
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
74%

Sehogy, nem kell leszoktatni. 18 éves korig teljesen normális dolog a pelenka használata, én például még 30 évesen is hordtam.

Ugyanez a helyzet, a 16 éves gyerek is azt mondja hogy "szeretem a cicit, szép a cici", mondjuk jó esetben nem a szüleinek.

Komolyan kéne egy IQ-teszt mielőtt valaki szülő lehet.

2021. máj. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
75%

Az a gyerek, aki kakiláshoz jelzi hogy kéri a pelenkát, szobatiszta. Tessék fejlődéslélektant olvasni.

A mellre ekkora gyereknek simán mondhatod hogy ennyi volt. Ha nagyon mélyen érinti, akkor trauma húzódhat a háttérben, érdemes szakemberhez fordulni.

2021. máj. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
82%
Ez kamu.
2021. máj. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
64%

Csak annyit írnék, hogy nem biztos, hogy kamu. A fiam autista, és a csoportban elég sok gyerek nehezen szokik le bármiről. Az enyém is. Teljesen kiborul és ordít, ha lekerül a pelenka. Órákon át is. Tehát panelban nem megoldható, hogy leveszem róla aztán leszokik, ha bepisil.

A szoptatásról leszoktatni se volt egyszerű. De még mindig odabújik, ha fáj valami vagy gondja van.

Örüljetek, hogy nektek magától ment minden.

Arról nem is szólva, hogy még mindig nem lenne diagnózis, ha nem erőltetem. A védőnő és a gyerekorvos is elintézett minden aggodalmat azzal, hogy majd kinövi, majd utoléri a többieket, csak lassabb.

2021. máj. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
39%

Én nem egy ilyen debilt ismerek aki 3 évesen azért nem adta oviba a gyereket mert még "cicikézett"

Sőt ha gugliztok egyet van egy ha jól emlékszem angol nő aki 9! éves koráig szoptatta a lányát.

A pelusba kakilásról meg annyit hogy az én lányom 3.5 évesen lett nappalra, kakira csak 4,5 éves korában, addig ő is csak pelusba volt hajlandó. Éjjelre még nem az és 6 éves. Egyáltalán nem érzi ha kell neki. Ja és teljesen fejletlen az idegrendszere. Szóval igen van ilyen is.

2021. máj. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
63%
A kérdés szerintem is kamu. Viszont több 3,5-4 év körüli gyereket ismerek, aki bár szobatiszta, de kakiláshoz pelenkát kér.
2021. máj. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
86%

14


A stílus miatt írjuk, hogy kamu...


Persze, létezik a felvázolt eset...de azt más stílusban írják ki

😑

2021. máj. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
85%

14#


Én 3 éve küzdők azért, hogy felmérjék a lányom. 2 ovi 2 védőnő semmit nem vett észre, úgy hogy koraszülőtt gyakorlatilag mert IUGR-ként született. Pic osztályt is megjárta. 1 éves korig jártunk fejlődésneurológiára.

Most itt van magánúton járunk. Megfogja kapni az sni jelzőt. Papír még mindig nincs a kezünkben, várjuk, hogy behívjanak minket a megyeibe. 6 éves létére kb 3 éves szinten van. Jelzem 2 ovi nem vett észre semmit. Annak ellenére, hogy jeleztem kértem a segítségüket! Ovi kezdés előtt megindultam a pedagógiai szakszolgálathoz.. Nem történt semmi. 1 éven keresztül jártam a nyakukra mindig az volt a válasz majd hívnak,ne aggódjak, most sokan vannak előttünk stb stb stb.

Most az iskola halasztást is én kérvényeztem, nem az ovi, ők csak halkan megjegyezték hogy jó lenne talán ha maradna mert rengeteget betegeskedik, az mellett stressz szorongó.. A pedagógiai szakszolgálat meg mossa kezeit mert nem értik anno miért nem lettünk behívva mert ja hát igen kellett volna..



Sajnálom, hogy nektek is kálvária minden.

A rendszer úgy ahogy van rossz.

Én is kaptam anno védőnőtől "első gyerekes túl aggódom" meg hasonló szép ívet..

2021. máj. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
52%

5

Minek nézed,ha zavar?

2021. máj. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
63%
Ez tuti nem valós kérdés. Ezzel így már szakember foglalkozna. Öcsém is nehezen lett szobatiszta anyam nem a gyakorin kérdezett hülyeségeket hanem szakemberhez vitte.
2021. máj. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!