Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szabad tegezni egy fiatal...

Szabad tegezni egy fiatal nőgyógyászt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet, hogy nem épp idevaló a kérdésem, de ez kicsit más helyzet, mint hétköznapi.

Szóval én 29 éves vagyok, a fogadott nőgyógyászom pedig férfi és 35 éves. Ő fogja vezetni a szülést is. Néha olyan kellemetlen, hogy magázódunk. Mikor a váróban ülök, van, akivel tegeződik és van akivel magázódik. Tudom, hogy a nőnek szokás felajánlani a tegeződést, de mégis csak ő az orvos. Ti, hogyan oldanátok meg? Vagy úgy van rendjén, hogy maradjunk magázó viszonyban?


2008. dec. 6. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
mi is tegeződtünk a dokival,de ő tegezett le minket. szerintem ne legyél szívbajos,ha tegeződik sok betegével,akkor nyugodtan kérdezz rá,nem tegeződhetnétek-e,hallottad,hogy sokakkal tegező viszonyban van és kényelmetlen neked a magázódás. tuti nem lesz kellemetlen és szerintem jó tegeződni a dokival,sokkal közvetlenebb a szülés is
2008. dec. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem illik letegezni. Az én dokim 26 éves volt én 30 és magázódtunk. Persze ha felajánlotta volna akkor igen.
2008. dec. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Lehet, hogy maradi vagyok, de az orvos mégis csak orvos, még akkor is, ha fiatal. Nemcsak úgy tudsz jó viszonyban lenni a nőgyógyászoddal, ha tegezed.


A környezetemben lévő orvosok pedig nem is nézik jó szemmel azt, ha a beteg és orvosa tegeződnek.


Üdv:

ZIta (32 hetes kislány anyukája)


ui.: Ja, és a kérdés igenis idevaló, mert szerintem sokan meg sem merik ezt kérdezni.

2008. dec. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én nem tenném, megadom neki a tiszteletet azzal hogy magázom.

persze az "illemszabályban" benne van valami olyasmi is, ha a nőt 26 éven felül letegezi egy idősebb, akkor kérdés nélkül ő is visszategezheti.

2008. dec. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket! Az még bonyolítja, hogy a férjemmel egyből letegezték egymást. :)
2008. dec. 6. 11:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig nem tegeztétek egymást, akkor szerintem nem illik. Szerintem ez is hozzá tartozik, hogy tisztel, megtartja a távolságot. A férjed számára csak egy másik férfi, nem a páciense, te viszont egy terhes asszony vagy, ezzel is megtisztel. Amúgy néha nekem is furcsa az ilyesmi. Én 22 éves leszek, múltkor a bankban hosszasan tárgyaltam egy hölggyel a lakáshitel lehetőségeinkről, a csaj kb. velem egy idős volt, de magázódtunk. Furcsa volt előszörre, viszont nekem egyértelmű, hogy aki a munkáját végzi, azzal magázódom. Persze ez mondjuk nem vonatkozik a fiatal pizzafutárra, gyorséttermi eladóra vagy ruházati eladóra, de "komolyabb helyeken" szerintem ez alap. Nekem a szülészorvosom (nem fogadott doki) volt nagyon fiatal, de eszembe se jutott letegezni, mert hát mégiscsak az orvos. Ugyanez áll a bankra, a hivatali ügyintézőkre, stb. Legalább is nálam így van.
2008. dec. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én tegezem,de ő tegezett le előszőr,igy visszategeztem.Egyébként soha nem tettem volna.Ápolónőként dolgozom,az osztályon dolgozo fiatal orvosokat is csak akkor tegezem ha ők letegeznek vagy megbeszéljük.Majd ha jobban megismeritek egymást,lehet magátol fogja felajánlani.
2008. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2008. dec. 8. 16:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!