Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Lehet bármit úgy csinálni...

Lehet bármit úgy csinálni anyaként, hogy valaki (főleg anonim oldalakon) ne kössön bele?

Figyelt kérdés
Szoptatsz az a baj, nem akkor az. Cumizik az, nem akkor majd szopja az és az. 4 hónaposan kezded a ht-t az, ha 6 hósan akkor az. Kb a végtelenségig lehetne sorolni. És ezen felnőtt nők úgy egymás torkának esnek hogy gusztustalan
2021. márc. 18. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell megosztani ezeket a dolgokat és mindjárt nem köt bele senki. Ellenben ha megosztod, akkor vállald, hogy mindenkinek lesz róla véleménye, ahogy neked magadnak is meg van mindenről a véleményed .
2021. márc. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Azt olvastam, hogy ez olyan anyák védekező reflexe, akik nagyon bizonytalanok önmagukkal kapcsolatban, és azért húzzák le a többi anyát, hogy a saját módszerük jobb fényben tűnjön fel. Tehát kissé önkéntelen pszichológiai védekezés amiatt, hogy fogalma sincs, jól csinálja e amit csinál.


Épp ezért, aki értelmetlenül kötözködik, azt szimplán ignorálom. A számomra hasznos véleményeket meg elteszem fejben és kész.

2021. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet! Sajnos nincs olyan hogy valami mindenkinek tetszen.
2021. márc. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1 Nem pont magamra gondoltam. Nem szoktam megosztani ezeket a dolgokat idegenekkel még arc nélkül sem. Arra gondolok ami pl ezen az oldalon is megy. Szerintem ha valaki segítséget kér, nem arra kíváncsi, hogy köpködjék meg bezzegeljenek
2021. márc. 18. 18:18
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Másik kedvencem, mikor a szoptatós, etetős, fogzásos témához olyanok jönnek leszólni, akiknek nincs gyerekük :D
2021. márc. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem...De tényleg, sehol semikor nem tudsz mindent úgy csinálni, hogy senki ne kössön beléd...És ez nem csak a gyerekvàllalással kapcsolatban van így. Szerintem ezt el kell fogadni ,és még véletlenül se győzködni senkit. És az sem igaz h ha nem közlöd ezeket a dolgokat akkor nincs gond ,mert nem kötnek bele. Dehogynem. Másrészt nem tudsz és nem is kell titkolni mindent. Én vállalom a véleményem,meghallgatom a másikét is ,hátha van benne igazság, és nem kioktatòan és lekezelően adja elő. De a későbbiekben nem állok le vitatkozni és szélmalomharcot vívni valakivel akit úgysem tudok meggyőzni. Onnantól ignoràlom.
2021. márc. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Nem lehet, habár engem pont nem Anonim Aranka feszültséglevezető kommentje zavar, sokkal inkább a mindent is jobban tudó rokonság. Azt a szájhúzást, hogy én ki szeretném próbálni a mosható pelust, amiről nekik az az elképzelésük, mint anno volt a textil, nem tudom megmagyarázni nekik, hogy másról van szó. Szabályos sértôdés van abból, hogy elvonulok szoptatni, férjem öregapja egyenesen fel van háborodva, amiért nem nézheti a dédunokát etetés alatt, mert az egy élmény. Tudni kell róla, hogy Ceausescu Romániájában orvos volt, noha 25 éve nem praktizál, meg nem biztos, hogy az isten háta mögötti román faluban szocializálódott 86 éves öregember lenne leginkább uptodate az aktuális ajánlásokkal, de azért beleszól, ha pl teszek kis borsot a levesembe, ha viszont körtét, káposztát ennék, az nem zavarná. Azt nem érti, hogy mi a gond azzal, hogy én nem szeretnék szoptatni előtte, habár az a negyed órás monológ, amit errôl előadott, felér egy szexuális zaklatással, no meg ne keverjen már össze az analfabéta román asszonyokkal, akiket anno szülesztett. Borzasztó, ha egy családba gyerek születik, akkor hajlamosak az emberek elveszíteni józan ítélő képességüket.
2021. márc. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
46%
Mert az anyák atyaúristennek képzelik magukat, amiért szültek. Nem értik meg, hogy minden emlős képes rá, semmi különlegesség nincs benne, erre lettünk teremtve. De valami nagy dolgot tettek, azt hiszik, ezért akarnak "tanítani", mert ők tudják.
2021. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
75%

8!

Részben egyet értek veled, de azért ne felejtsük el, hogy nem megy az olyan könnyen hogy valaki teherbe essen. Rengeteg meddő, teherbeesési problémával küzdő pár van, szóval maximum elméletileg képes rá mindenki.

2021. márc. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

8-cas!

Igen, mikor valakinek az minden teljesítménye az életben, hogy világra szült 1-2-3 gyereket, majd saját magát emeli piedesztálra, amiért esetleg hajlandó gondoskodni is róluk (ki tudja, hogyan). Engem kifejezetten idegesít, mikor anya= orvos, mert képes letolni a gyerek száján az epres nurofent; = ápolónő, mert lefőz neki egy teát, ha náthás és amit saját magának is lefőzne; = pedagógus, mert a gyerek megtanult beszélni (mondjuk, mert azért a beszédhibák kijavítása már nem megy); = pszichológus, mert ha sírva jön haza az óvodából, akkor meghallgatja, hogy Pistike hogy lökte le a hintáról. Szép dolog az anyaság, de nem szeretem, mikor valaki mérföldekkel többnek képzeli magát, mint ami valójában.

2021. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!