Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2008 májusában szültem. Még a...

2008 májusában szültem. Még a GYES lejárta előtt (2010-ben) szeretném megszülni második gyermekemet. Ilyenkor a 2007-es év jövedelmét veszik alapul, hogy mennyi gyedet kapok, vagy a mostani gyed 70%-át fogom megkapni?

Figyelt kérdés
Folyamatos munkaviszonyom van,d e nem tudom,hogy jó-e, ha visszamegyek szeptembertöl dolgozni egy fél évre.
2008. dec. 4. 10:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
A 2. gyerekkel nem a mostani GYED-ed 70%-át,hanem az akkori alapod 70%-át fogod kapni.Ha emeltek a fizudon idő közben akkor többet fogsz kapni.Sztem ne menj vissza dolgozni,fél évre fölösleges.Ha tudod csináld úgy,hogy még a gyes alatt teherbe esel,és akkor vagy rögtön a szabival kezdesz és emellett még gyest is kapsz,és utánna betegállományt kapsz szülésig./ha meg tudsz egyezni a munkáltatóval erről/Vagy pedig betegállomány egyből a gyes letelte utánn,és a két gyerekre járó szabit akkor vaszed ki amikor a 2. utánn visszamész dolgozni.Én az első megoldást választanám,mert anyagilag most jobban járnál!Remélem érthető voltam.
2008. dec. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ.Akkor maradok itthon.
2008. dec. 4. 11:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!