Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Átlagos családi büdzséből...

Átlagos családi büdzséből élők, nektek mennyi plussz költségbe kerül havonta egy vagy két gyerek eltartása?

Figyelt kérdés
Egy reális képre lennék kiváncsi, hogy mennyivel kerülne többe egy-két gyerek eltartása mondjuk iskolás korig. Tudom, hogy eltérő lehet attól függően, hogy ki hol vásárol, de egy hétköznapi családnál vajon mennyi ez a plusz költség?
2020. dec. 4. 06:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
11%
Hát eszembe nem jutna plusz költségként gondolni a gyerekre. Egy 5 éves lányom van, mikor mire van szüksége, azt megkapja. Minőségi ételek, normális cipő, játékok, havonta új ruha, ha kell gyógyszerek, az oviba ha kell valami pl zöldség, gyümölcs ő az első aki beviszi. De ez természetes nekünk, nem merül fel plusz költségként.
2020. dec. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszi, de számszerűsítve gondoltam. Plusz költségnek pedig plusz költség, hisze gyerekvállalás előtt nem költöttél rá.
2020. dec. 4. 07:18
 3/15 anonim ***** válasza:
45%
Ez azért elég sok mindentől függ. Van amikor havi 50 ezret költünk rá, de van hogy havi 100 ezret. Ez egy gyerek, kettő gondolom 2x ennyi.
2020. dec. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Az első két válaszoló nem egy átlagos család, hanem a jobban keresők közé tartozik. Sok család összesen nem költ 100 ezret kajára, ruhára, mert nem telik rá.

Nem lehet erre reális választ adni, mert más a költség egy kisbabánál, és egy ovis-iskolás gyereknél. Amikor már azt eszi, amit a család többi tagja, nem tudod, hogy ebből mennyi a gyerekre fordított költség. Nem kell havonta új ruha, cipő, telefon stb.Nem feltétlen kellenek drága játékok stb.

Ami biztos: gyerekkel nehezebb az élet.

2020. dec. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%
Nalunk masfel eves most a kisfiam,atlagosan (kajaval,pelenkaval, ruhaval) olyan havi 30-40 ezer forint plusz koltseget jelent. De ezen felul vannak a nem kotelezo de ajanlott oltasok, ami onmagaban 1 db 30e forint, akkor most pl itt vannak az unnepek,a szuletesnap, mikor lehet allatkert,jatszohaz stb.. Szoval van olyan honap amikor tenyleg szinte csak az alap dolgok vannak, de maskor meg nem is igazan lehet igy szamszerusiteni
2020. dec. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

2es vagyok, azért ellenkeznék ezzel, átlagosan keresünk (bár mi számít átlagnak)és csak példákat mondtam. Van olyan hónap hogy csak a havi pelenkacsomagot vesszük meg kiegészítve néhány baba kajával, ami kB 20 ezer Ft összegű, másra nincs szüksége.


De bizony a 100 ezer is előfordul,l: ebben a hónapban kapta a gyerek a bexserot (30), kellett neki csizmát venni (15), kellett neki overalt, sapkát, kesztyűt venni (10), volt a havi pelenka, törlőkendő (15) és most tartok 70 ezernél, és a gyereknek a kajáját nem számoltam bele (tejital, tápszer akármi..)

És akkor azt még meg sem említem hogy ha fejlesztés kell a gyereknek, mint az én fiamnak, az alkalmanként 7 ezer, van olyan hét hogy 3x megyünk, aztán van hogy egy hónap kimarad, vagy csak egyszer megyünk egy hónapban, mert a többit otthoni fejlesztéssel oldjuk meg.



Nem lehet olyat mondani hogy átlag x forintba kerül/hónap mert minden hónapban van valami plusz kiadás, legalábbis én ebből nem tudok átlagot mondani.

2020. dec. 4. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%
Sok. Logopédus havi 40 (az oviban kéthetente van 1 csoportos foglalkozás), menza 10, kellett téli bakancs, akciósan volt 15 (ortopéd, neki nem jó a 4 ezer lidl-ös). Ez csak ami úgy eszembe jut. 5 éves ovis.
2020. dec. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
72%

Mindenkinek annyiba kerül amennyi telik.

Az én gyerekeim pl nem kapnak nem kötelező oltást, legtöbb ruhájuk használt, meg egymástól oroklik (míg kicsik úgyse számít). Falun lakunk így extra foglalkozásokra se nagyon járunk, jó a közösség,sok a gyerek, velük bandazunk. És itt jön megint képbe hogy nincs draga verseny a ruhákban, jatekokban mert hasonló anyagi helyzetben vannak a többiek is. Mármint szerintem azért nem akar az ember kilogni a sorból, és akkor inkább megvesz olyasmit ami szükségtelen valójában.

Egyébként szerintem átlagos a jövedelmünk.

2020. dec. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A ruha, kaja, tisztálkodás saját igényű, és igazából nem az a sok.


Amire nem számolsz, és sajnos mi sem számoltunk, ha bármilyen egyéb foglalkozásra szorul, akármilyen betegsége lesz, amiért fejleszteni kell. Logopédus, tanulási nehézség, pszichológus, pszichiáter... Jelenleg 6-8000 ft/óra egy fejlesztés.


Aztán ugyanez igaz, amikor beteg lesz, ki megy vele táppénzre? Ezt már a gyerekvállalás előtt meg kell beszélni, mert olyan nincs, hogy csak az anyára marad! Munkahely tolerálja? Mellesleg bevétel kiesés a táppénz, fizu 60 %-a.


Szünetek? Egy kisiskolás gyereknek évi 16 hét hét szünete van. Otthon egyedül még nem lehet hagyni. De akkor hol lesz?

Nagy átlagban egy munkavállaló évente 5-6 hét szabival rendelkezik.

Nagyszülők? (ha élnek, és ráérnek, és akarnak rá vigyázni)

Tábor? Idén 30 ezertől kezdődnek az 5 napos napközis táborok, egy nyári szünet 11 hét.


Nekünk fejlesztésre szoruló gyerekünk van, minden költségét egybevetve átlagosan 90 ezer forint havonta. (a kaja és rezsi természetesen nincs beleszámolva, nem is tudnám)

2020. dec. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
32%

Nekünk egyelőre a többletköltségét az jelentette a gyereknek, hogy jelentősen nagyobb lakást és autót kellett vennünk. 3 szobás helyett 4 szobás lakás az már instant +20 misi, autóból meg mégsem vehettünk két gyerekhez egy városi kis szappantartót (lásd: fiat500 pl), mert egyszerre szeretnénk őket szállítani nyaraláskor is, szóval az is +5 millió már startból (plusz ha motort is akarsz bele, hogy autópályán is biztonságosan közlekedhess, akkor az +10 misi, de ez gyerekektől független).


Teljesen átlagos büdzséből élünk, egyelőre a gyerekekre kifejezetten így havi lebontásban nem sok megy el, mert még kicsik (a kisebbik még csak szopizik, leginkább a nővérétől örökölt ruhákban van, néha veszek neki újat, de az nem egy nagy költség, a pelenka meg szintén nem nagy kiadás mert mosható pelust használunk, azt egyszer megveszed és onnantól kezdve használod amíg tönkre nem megy, a nagyobbik másfél éves, ő is még sokat, gyakorlatilag ugyanaz a készlet megfelelő a két gyerekre, és még a nagyobbra sem kell egyébként sokat költeni, a ruhákkal kapcsolatban tud csak elszaladni velem a ló, de az alkalmankénti 30-40ezer körül van, és nem minden hónapban veszek neki új holmikat).

2020. dec. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!