Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnál olyan nevet, ahol a név...

Adnál olyan nevet, ahol a név maga nagyon tetszik, de a becézése nem?

Figyelt kérdés
hamarosan kislányom születik és a Klementina név tetszik nagyon. viszont tudom előre, hogy mindenki Tinának becézné, amitől rosszul vagyok. viszont ahhoz túl hosszú név, hogy ne érezzen mindenki kényszert a becézésre. ti adnátok olyan nevet, ami szép, de mondjuk a becézéseivel nem vagytok kibékülve? Luca lányomnál egyszerűen szóltam, hogy ne hívják Lucinak(már 1 évesen is mérges volt érte), inkább ne is becézzék, de ez egy hosszabb név és elég hülyén venné ki magát ez a kérés, hiszen a Tina legkézenfekvőbb rövidítés.
2010. aug. 11. 09:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
A Klementinából akár Mimi is lehet. Klemi, majd Mimi. Ha ez tetszik, akkor kezdhetitek ezzel, és nem lesznek "hülye" becézések.
2010. aug. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
a Kleó tök jó becézés...sztem
2010. aug. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam Krisztián, ami így nagyon tetszik is, de attól a falat kaparom, ha Krisznek nevezik.
2010. aug. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

a Kleó nekem is tetszik, jó opció a tina elkerülésére. amúgy nem értem mi ez a becézési kényszer. a lányomat mindig becézgetik, Lucus, Lucika, Lucka, Lulu, holott a saját nevét szereti a legjobban és rövid is, kimodható.

egyébként a másik esélyes a Valentina, így nagyon tetszik, de ott is Tina a becézés, a másik meg a Vali, na attól is rosszul vagyok.

2010. aug. 11. 12:57
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Én Mírát adtam a lányomnak, mert tetszett, hogy kicsit komoly a hangzása (szerintem). Erre a kórházban minek szólítják a nővérek? Míruskának. Brrrr! A nagyszülők meg Mircsike és Mirabella (szintén brrrrrr). De mikor szóltam, már Mírázzák, max. Mirizik. Még a Miri is aranyos, de attól hülyét kapok ha ez alapján vki. Mirjamnak hiszi.


Más: nekem a Klementina jobban tetszik, mint a a Valentina, és a Klemit is kifejezetten aranyosnak tartom. A Tinázást meg lehet előzni, ha szólsz, hogy Klemi, vagy Kleo a beceneve. Én pl. soha nem becézem le addig senki gyerekét, amíg nem hallom a szülőt becézni a kicsit.

2010. aug. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A barátnőm beceneve Klemi sztem imádja. A Krsiztiános válaszadónak üzenem, hogy ha fiam lesz ez az egyetlen ok amiért nem lesz a fiam Krisztián. A Kriszől nekem is feláll a hajam. Sőt ismerek olyat is aki Krisztinek hívja a Krisztián nevű fiát..
2010. aug. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom neve Panna, amit leginkább Panninak becéznek. Nagyon sokat próbálták Papázni, Pancsizni, Pannacottázni, de egyik sem túl nyerő. Ez szerintem szép és egyszerű név, nem lehet túl bonyolítani. Elég játékos és kedves hangzású, gyereknek tökéletes, és a második nevét használhatja felnőtt korában ami kicsit komolyabb. Georgina.
2012. márc. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A Klemi szerintem nagyon jól hangzik.

Esetleg Emi???

2012. márc. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!