Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnál olyan nevet, ahol a név...

Adnál olyan nevet, ahol a név maga nagyon tetszik, de a becézése nem?

Figyelt kérdés
hamarosan kislányom születik és a Klementina név tetszik nagyon. viszont tudom előre, hogy mindenki Tinának becézné, amitől rosszul vagyok. viszont ahhoz túl hosszú név, hogy ne érezzen mindenki kényszert a becézésre. ti adnátok olyan nevet, ami szép, de mondjuk a becézéseivel nem vagytok kibékülve? Luca lányomnál egyszerűen szóltam, hogy ne hívják Lucinak(már 1 évesen is mérges volt érte), inkább ne is becézzék, de ez egy hosszabb név és elég hülyén venné ki magát ez a kérés, hiszen a Tina legkézenfekvőbb rövidítés.
2010. aug. 11. 09:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
66%

a lányom Kincső mégis sokan Kincsőkézik meg Kincső babázzák...

amikor meg megtudják hogy a 2. neve Emese akkor mindenki lemesikézi attól már a hányinger kerüleget...


szerintem ezt nem lehet elkerülni úgyértem mem sok olyan név van amit ha az ember akar ne tudna becézni..


igy igen a név -nevek- nagyon tetszettek de a becézésüktől nem..


Igazán szép nevet választottál a kicsi lánynak!!!!

2010. aug. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az első gyerekemnek nem becézhető, rövid nevet kerestünk. El se hinné az ember, hogy ennek ellenére hányféle becézést találnak ki a leleményes rokonok, ismerősök! Egyszer-kétszer szóltam, de most már nem idegesítem magam rajta! Főként azért nem, mert az anyósom h.lye fejébe se lehetett majd' két év alatt beleverni, hogy ne becézgesse a gyereket!

Most várjuk a második babánkat, neme még ismeretlen, de nem adunk "nem becézhető" nevet. Hiszen oly' mindegy! Úgyis találnak rá valamit!

Sajnos nem nagyon lehet mit tenni. Valakire rászólsz és nem becézi többet, másoknak meg sebesre magyarázhatod a szádat (ld. anyósom) és akkor is becézni fogják.

Esetleg még azt tudod tenni, hogy direkt máshogy becézed, így mki azt szokja meg. Például Kleminek, így nem fog minden második embernek a Tina jutni az eszébe.

2010. aug. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Ezért nem lett a lányunk Viktória. Nagyon tetszett így hogy Viktória, de amikor anyósomnak elmondtuk hogy lehet ez lesz a neve akkor ó egyből rávágta hogy a kis Vikike. Na felállt a hátamon a szőr. Kerestünk egy olyan nevet amit nem igen lehet becézni.
2010. aug. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
nem tudom, éppen ezzel bajlódom. Ha a 2. babánk fiú lesz, névben tetszik a Krisztián, de belehalnék, ha Krisztikézni kéne. Még pedálozok, aztán meglátom. A Sebestyénnel (kisfiam neve) sem voltam kibékülve, mégis megszoktam, és mára már imádom.
2010. aug. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ezért választottunk olyan nevet, amit nem kell feltétlen becézni.

Egy Krisztinánál vagy Zsuzsannánál egyértelmű, hogy Kriszta és Zsuzsi lesz.

A mi lányunk Emese, és nem is engedem Mesizni meg Emcsizni, mert rosszul vagyok tőle.

Sajnos a Klementina is túl hosszú, tuti fogják becézni. Ha nem is Tinának, Kleónak vagy bárminak.

2010. aug. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
-- bárminEk, bocs elírtam
2010. aug. 11. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Igen adtam,olyan nevet aminek nem tetszik a becézése.Direkte olyan nevet akartunk amit nem lehet becézni,de mégis megteszik.

A fiú Lénárd-Léni-zik(ez lánynév)

A lány Ágota-Ágikázzák.

A családban senki nem becézi őket,de a suliban,oviban igen.Egyébként a fiam szereti a Léni-t.Ez van...

2010. aug. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Klementina - Lemi ?

Egyébként a lányom szülésemig Csöpke volt, az egész família így emlegette:-) mi meg szerettük, mi találtuk ki.

Ja, amúgy Sára a neve és persze mindenki rákezdte, hogy Saci, Sárika, hasonlók.

Mi meg kikértük a gyereknek, hogy ő Sára és kész. A Sára baba mehet, azt mi is szeretjük, a gyerekek pedig (a nagyobb lányok) Sárikának hívják, de ez a gyerekek dolga.


A felnőtteknél szerintem ti is megmondhatjátok, hogy hogyan úgy ne szólítsák, mert nem szeretitek.

2010. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Klemi ugrott be.:)Egyébként klassz név.
2010. aug. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én lányom Mira és nem engedem senkinek,hogy Mirácskázza,meg Mircsikézze!Ő csak szimplán Mira és kész!
2010. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!