Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A 0 RH+ vércsoport kedvező,...

Eszo kérdése:

A 0 RH+ vércsoport kedvező, ha babát szeretnék? Apuka nem tudom milyen vércsoportú.

Figyelt kérdés
2010. aug. 4. 16:52
 1/8 anonim válasza:
én úgy tudom, csak ha - lennél, akkor lenne probléma az antigénnel, de azok az anyukák kapnak valami injekciót szülés előtt, szóval az is kezelhető
2010. aug. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Így van. Csak a negatívnál lehet probléma.
2010. aug. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

"Az AB0 vércsoport rendszerben is kialakulhat ellenanyag képződés, ha az anya 0 vércsoportú, az apa pedig A, vagy B, illetve AB. A kép hasonló az RH vércsoportnál észlelthez, csak sokkal

ritkábban lép fel. Ezért kell elővigyázatosságból elvégezni az ellenanyag szűrést."

2010. aug. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

jajj de jó..most megnyugodtam!


és az apuka vércsoportja az mindegy???

2010. aug. 4. 17:00
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez első gyereknél is számít? Én azt hittem hogy nem.
2010. aug. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

apa tök mindegy milyen vércsoportú.

számít első terhességnél, ha baba lesz, ha elvetél az anyuka, ha abortuszra megy (már bocsánat, de ilyen is előfordul...), mert ha az elsőnél nem kap ellenanyagot, a második babát károsíthatja a szervezete.

2010. aug. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A 0-ás vércsoportú anya szervezete már az első terhesség alatt is termelhet ellenanyagot,ugyanúgy mint az Rh- -os anyáké is. Ezért kell többször ellenanyag szűrést végezni náluk. ha az ellenanyag megjelenik, folyamatos ellenőrzésre van szükség, ha nagyon megnő a szintje, toxémiát, a baba károsodását okozhatja.
2010. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

akkor lehet, hogy amiatt vetéltem el 5 és fél hetesen?? üres maradt a petezsák, és nem fejlődött ki a baba. lehet a vércsoportok miatt?


még várom a szövettani eredményét..bár azt mondták, hogy 90%-ban nem tudják úgysem megmondani, hogy mitől ment el a babó..

2010. aug. 5. 07:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!