Van egy olyan oldal hogy melyik vércsoportú szeretkezhet egy másik vércsoportúval? (ha akar gyereket)
2. vagyok.
Az elsőnek nincs egészen igaza.
Én A- vagyok a férjem meg A+ és ez a vércsoport összeférhetetlenség.
Nem igaz hogy a gyerek is + lesz, általában inkább az anya vérével megeggyező vércsoportja lesz a babának.
Nálunk a kislányom is A- lett és most a második gyereknél sincs egyenlőre semmi gond.
Terhesség alatt a Negatívos anyukáknak 4x nézik a vércsoport szerológiáját, ha pozitiv lesz az erdemény akkor Anti-D injekciót szoktak adni a szülés után az anyának és a babának is.
Ez a pontos iformáció, Csakhogy ne tudjanak lehülyézni. Remélem így már érthető.
Terhességben az Rh-összeférhetetlenség okoz gondot. Mint minden vércsoport-tulajdonság, az Rh-faktor is öröklődik. Ha egy Rh-negatív asszony Rh-pozitív magzatot hord, úgy Rh-összeférhetetlenség jön létre.
Az első terhességnél nincs gond, mert az első szüléskor a magzati vér belekerül az anya keringési rendszerébe, amely az Rh-pozitív sejtekkel szemben ellenanyagot termel.
A második terhességnél, illetve szülésnél az okozza a problémát, hogy a kész ellenanyag, amely az anyában van, átjut a magzatba. Az újszülött besárgul, ödémás és vérszegény lehet. A sárgaság átitatja az idegrendszer extrapiramidális piramispályákon kívüli magjait, és mozgásfogyatékos, értelmi fogyatékos lehet az utód. Ezt kivédeni az időben elvégzett vércserével lehet.
Ma már a frissen szült Rh-negatív anyáknak ha Rh-pozitív újszülöttnek adnak életet 72 órán belül AntiD gammaglobulin oltást adnak, amely leköti a magzatból származó Rh-pozitív vörösvérsejteket. Így ezek az anyát nem immunizálják, tehát nem termel ellenanyagot a szervezete.
Szerencsére már a terhesség alatt meg lehet állapítani az anya véréből az anti-D titert. A védőnő és a terhesgondozó orvos erről mindig időben tájékoztatja a kismamát és megteszik a megfelelő intézkedéseket.
A fő vércsoport (A, B, AB, 0) semmilyen formában nem okoz problémát a magzatban. Mindegy, hogy anyukának-apukának milyen a vércsoportja, ez a magzatban nem jelentkezik gondként.
A problémát, ahogy már előttem is leírták, az RH faktor okozza. Az rh faktor egy antigént jelent, amely a legtöbb ember vérében megtalálható - ők a pozitívak. Ha valakinek nincs ilyen antigén, és a gyerekben meg van, azt az anyuka szervezete idegen anyagként érzékeli, és megtámadja - ellenanyagot termel, hogy megsemmisítse. Ha anyuka nem kapott ellenanyagot, hanem megtermelte a szervezete, akkor a második ilyen terhességnél az immunrendszere a magzatot betolakodónak érzékeli, és nekilát, hogy eltávolítsa, mint egy fertőzést.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!