Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős munkaviszonnyal...

Mennyi idős munkaviszonnyal kell rendelkezni a baba születése előtt, hogy GYED-et igényelhessek?

Figyelt kérdés
Egyetemet végeztem (ha jól tudom ez megfelel 180 napnak) + fél éve vagyok bejelentett munkaviszonyban.
2010. aug. 4. 15:12
 1/6 anonim ***** válasza:

365 napnak kell lennie. Jól tudod a nappali tagozat beszámít, 180 nap erejéig, vagyis neked még 185 nap kell (ami megvan, hiszen az kb. 6 hónap)

És kell még más is az ellátásokhoz. Tgyás: szükséges a 365 nap+ hogy a munkaviszony megszűnését követő 42 napon belül szülj.

Gyed: 365 nap, plusz bejelentett munkahely igényléskor (vagy egyéb biztosítotti jogviszony - álláskeresési támogatás pl.), vagy ha igénylés előtt szűnik meg a munkaviszony, akkor a tgyás ideje alatt kell megszűnjön ahhoz, hogy jogosult legyél gyedre.

2010. aug. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
kedves első: Jól értem: ha 13 éve diplomáztam egyetemen, és közben mondjuk semmilyen jogviszonyom nem volt munkaügyben (mert pl. külföldön dolgoztam illegálisan) és most terhes vagyok, akkor is beszámít 180 napnak az egyetemi végzettségem?
2010. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Természetesen nem. A 365 napnak a szülést megelőző 2 éven belül kell meglennie, vagyis a 13 évvel ezelőtti egyetem nem fog beszámítani:)
2010. aug. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt csak azért nem írtam oda az első válaszhoz, mert nekem egyértelmű volt, hogy most végzett legfeljebb fél éve a kérdező:)
2010. aug. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
köszi! Akkor jól tudtam! :)
2010. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
igen, jól mondja az első. bővebben az új GYED szabályokról itt: [link]
2010. aug. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!