Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha egy pár szakít mikor az...

Ha egy pár szakít mikor az anya még terhes, az apának mikortól van joga a gyerekéhez?

Figyelt kérdés

Nem történt sem velem, sem a környezetemben ilyen, csak egy itteni kérdés továbbgondolása és érdekel.


Szóval ha egy nő teherbe esik, közben a párjával szakítanak vagy elválnak bármilyen okból (nyilván nem extrém esetre gondolok mikor az apa veszélyes az anyára vagy a gyerekre nézve csak mondjuk megcsalás történt, de az apa látni akarja a gyerekét és tartani vele a kapcsolatot) , akkor az apának mikortól van joga látni a gyerekét.


Nyilván a vizsgálatokra a nőnek nem kötelező beengedni a férfit, ahogyan a szülésre sem.


A csecsemőnek sokáig az anyja mellett a helye, hiszen szopik stb.

A nőnek nem kötelessége beengedni a férfit a lakásába, ekkor külön helyen kötelesek tartani a kapcsolatot a gyerek láthatása végett?


Hogy működhet ez, ha jó ideig a gyerek csak eszik és alszik? (tehát nem tud az apa érdemben a gyerekkel foglalkozni még, például közös programra elvinni stb)


Mikortól köteles az anya biztosítani a láthatást? Az apának milyen jogai vannak ebben az esetben?


Érdekel a téma, ha valaki jártas ebben megköszönöm ha elmeséli mi történik ilyenkor. :D



2020. máj. 14. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
26%

Már attól a perctől joga van, amikor megfogant a baba

.

Gyermek 3 éves koráig fel kell tüntetni, hogy ki az apja, de a gyerek az anyja nevét viselheti.


Ha az anya nem akarja, hogy az

apuka látogassa a gyermekét (ez nagy felelőtlenség egyébként szegény babára nézve), akkor viszont bíróságot kell bevonni, hogy legyen róla dokumentum, hogy igenis láthatja. Ha heti 1x, akkor heti 1x. Akkor az anya nem tud mit tenni, mert ha megszegi és az apuka bejelenti, hogy megszegte és tanúja is van rá, komoly következménnyel járhat.


Ha az anyuka állítja, hogy nem ő az apa, de az apasági tesztben kiderül, hogy még is, akkor 100%, hogy van joga a gyermekhez, s onnan közös beleegyezés vagy mint említettem, bíróság.

2020. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor az anya jelenlétében kell biztosítani láthatást. Amúgy az en szüleim egy éves koromban váltak el és apám rögtön vihetett hétvégente, uh gondolom addig húzhatja az anya ezt amíg meg nincs hozzataplalva a gyerek. Ha már 1-2 étkezés megoldott baby étellel biztos viheti apuka ha nem is egész napra, de pl délelőttre. És mint mondtam engem egy évesen már simán vitt hétvégére.
2020. máj. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


De ha az anyuka szeretné, hogy az apa találkozzon a gyerekével, de nekik nem jó a viszonyuk is találkozniuk kellene addig míg a gyermek csak alszik esetleg a találkozások alatt (mert az apának joga van) ?


Ez olyan furcsa.

Mármint mi értelme van?

Értem én, hogy az apa látja a gyerekét, de gondolom amiatt nem borítják fel a baba napirendjét, hogy az apuka babázzon "3"percet (ha akkor aludna eredetileg közben úgyis nyűgös lesz vissza kell altatni) , mert az csak a gyereknek rossz.


Ők meg ülnek egymás mellett szótlanul (ha így megromlott a viszony) és várják, hogy leteljen az óra/félóra/délelőtt stb és apuka meg bámulja az alvó gyereket?


Olyan kivitelezhetetlennek illetve értelmetlennek tűnik. :D

2020. máj. 14. 23:03
 4/7 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván hozzátáplálásnál már értem hogy van ez, meg mikor a gyermek elmúlt pár éves.


Inkább a születéstől mondjuk egyéves korig érdekel a helyzet :)

2020. máj. 14. 23:04
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

#1 vagyok


Nem jó a viszonyuk, akkor az apuka vagy később visszamegy mikor telefonál az anyuka, hogy felkelt, vagy pedig intelligens ember módjára megpróbálnak beszélgetni.

Ha ez a szituáció nem jöhet létre, mert egyszerűen képtelenek (van ilyen)

Akkor addig míg anyuka vasal/vegzi a dolgat,apukanak esetleg nincs mit csinalnia mert épp szabaddá tette magát, akkor addig iszik 1 pohar vizet, nyomkodja a telóját és nézi az alvó csöppséget.


Minden csak akarat, s kreativitás kérdésé :D

2020. máj. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Régebben az volt a gyakorlat, hogy 2 éves kor alatt nem lehetett elvinni a gyereket, a kapcsolattartás annál a szülőnél zajlott, akivel a gyerek él. Most már ez változott, és ha a különélő szülő kéri, akkor megítélhetik akár egészen pici, szoptatott babánál is, hogy elvihesse magához. Több ilyenről tudok, ismerősnél úgy volt például, hogy 9 hónapos volt a baba, és már megítélték az apának a minden második hétvégét szombat-vasárnap, ottalvással. Pedig anyatejes volt a baba, és éjjel is még igényelte. Mégis így ítélték meg. Apuka mondjuk két ilyen hétvége után rájött, hogy saját magával is kicseszett, mert a lánya nem fogadja el a lefejt tejet üvegből, és egész éjjel fent voltak, utána már esténként hazavitte, és szombat reggel újra elvitte.
2020. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen kérdező. Picit fura, de az apának ugyanúgy joga van az alvó gyereket nézegetni, mint az anyjának. Szoval ez nem olyan, hogy elváltak apa tolja a lét, aztán mikor a gyerek már nagyobb lesz kvázi idegen lesz számára. Akkor meg azért nem tudja elvinni mert visít a társaságában. Szoval ha már ilyen remekül sikerül gyereket vallani egy párnak, akkor a következményeket is viselni kell, ha kellemetlen, akkor is.
2020. máj. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!