Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért nem jár emelt családi...

Miért nem jár emelt családi pótlék semmilyen étel allergiára. Lúdtalpra viszont igen?

Figyelt kérdés

Kislányomnál most álapitot meg SZAKORVOS több ételalergiát (laktoz,glutén,szoja,tojás).Teljesen átkell formálnunk ezentul az étkezéseit.Többlet kölcségel jár.Mégse számithatok Állami támogatásra.

Ludtalpas ovodástársunk anyukája pedig egy évig emelt családit kap,holot a gyogy cipöt vényre irták neki és csak pár SZÁZ forinot kellet fizetnie Kaffetéria kártyán.Én meg naponta vehetem a alergia mentes élelmiszereket.


2015. dec. 18. 11:01
1 2
 11/11 mandiga ***** válasza:

Ha még olvassa valaki. Nem az orvosnak kell eldöntenie, hogy jár-e az emelt családi pótlék.

Annyi a teendő, hogy be kell menni a MÁK-hoz, kérni egy orvosi igazoláshoz nyomtatványt, majd szépen elvinni a dokihoz, és töltse ki. Ezt nem az orvos bírálja el, hanem a MÁK.


Az én kisfiam lágy szájpadhasadékkal született. Az orvos közölte velem, hogy mi plusszom van a kisgyerekkel.

Én meg válaszoltam, hogy van plusszom, mert nem tud rendesen enni, azon kívül a MÁk fogja elbírálni, úgyhogy legyen szíves kitölteni a papírt. Hát az orvosok sem tudnak mindent. A picikém már 3 éves, és még mindig megkapom rá az emelt családit, nemsokára jön a 2. műtétje.

Nem szabad hagyni, ami jár, az jár!!!

2016. jan. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!