Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Miért nem jár emelt családi...

Miért nem jár emelt családi pótlék semmilyen étel allergiára. Lúdtalpra viszont igen?

Figyelt kérdés

Kislányomnál most álapitot meg SZAKORVOS több ételalergiát (laktoz,glutén,szoja,tojás).Teljesen átkell formálnunk ezentul az étkezéseit.Többlet kölcségel jár.Mégse számithatok Állami támogatásra.

Ludtalpas ovodástársunk anyukája pedig egy évig emelt családit kap,holot a gyogy cipöt vényre irták neki és csak pár SZÁZ forinot kellet fizetnie Kaffetéria kártyán.Én meg naponta vehetem a alergia mentes élelmiszereket.


2015. dec. 18. 11:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ennek a cipőnek a márkáját elkérhetem? Mert nekem a receptre adott harántemelő betét is 7000 ft, amiből kell kettő, és fél évente kinövi.


A rendszer igazságtalan. Én pl. semmilyen támogatást nem kapok. Refluxa van, ADHD-s, enyhe autista, lúdtalpas is, egyedül nevelem (a testvérével együtt), és egy fillérrel nem kapok többet, mint bárki más.

Ez van, bele kell nyugodni. Mást úgyse tehetsz.

2015. dec. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányom lúdtalpas, és nem jár emelt családi. Nem tudom, milyen pár szász forintról beszélsz..mert nekünk is felírt gyógycipő van, és összesen 8.000 ft volt felírva. Na de mindegy is.
2015. dec. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
állapított, ételallergiát, át kell, költség, holott, gyogycipo, cafeteria, allergia....
2015. dec. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekünk jár. 3 gyermekem súlyosan ételallergiás, értsd, még a krumpli, rizs, banán, alma is gondot okoz. Az orvos mondta, hogy nem jár. Amikor nekem voltak kicsik, 3 éves kortól járt, előtte nem lehetett igényelni. Az orvos dönt róla. Tőle kérdezted?
2015. dec. 18. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Jàr emelt csalàdi. A kisfiamnak csak tej alergiàja van, mègis kapjuk.
2015. dec. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gluténra tuti jár, két gyereket is ismerek, aki ez alapján emelt családi , ingyenes tankönyvet és 90 %-os utazást kap.
2015. dec. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Lúdtalpas gyerekem "receptre" kap gyógycipőt, így olcsóbb, de nem tartósan beteg emiatt, nincs közgyógy, felemelt családi vagy gyes utána.
2015. dec. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kedves 1. válaszoló. ADHD és autizmus diagnózis után miért nincs támogatásotok? Hol állították fel ezeket a diagnózisokat?
2015. dec. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Laktozra nem jár ,de ha tehéntej fehérjére lenne allergiás mára tehéntejre akkor jár .többit nem tudom neten fent van lista mire jár és mire nem.
2015. dec. 19. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tej, tojás es husfehwrje allergiasak a gyerekeink. Jar az emelt csp. Szakorvosnal a lista h milyen etelintoleranciak utan jar. Pl gluten utan is ha vérből kórházi laborban iga erteken latszik az allergia
2015. dec. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!