Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Családi pótlék » Elfelejtettem bemenni a...

Elfelejtettem bemenni a postára a családi pótlékért, jövő hónapban kétszerest kapok, vagy mit kell csinálni?

Figyelt kérdés
Postás szokta hozni kp-ban, de most két hétig nem tartózkodtunk otthon, bedobta a cetlit, hogy a postán átvehetem 10 napon belül, de ma (vasárnap) van a 10. nap. Hétfőn ha elég korán bemegyek még kiadják?

júl. 14. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Esetleg. Amúgy nem lenne sokkal egyszerűbb számlára utalva kérni?
júl. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Miért is hozza a postás kp-ban? Ott a számla, kérd arra. :D
júl. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Lusta voltam eddig átjelenteni utalásra, de igazából a kérdés nem ez volt :)
júl. 14. 21:31
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Akiknek a postás hozza azoknak általában annyi adósságuk van, hogy bármi érkezik a számlájukra már tiltja is le a bank...

(lásd még: "nem leszek a bankok rabszolgája", "nem leszek az állam rabszolgája", "hó elején mindig kiveszem a teljes fizetésem kp-ba")

júl. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
#4 Nem azért nem oda megy, szerencsére nicns adósságom :) Egyszerűen csak így lett valamiért igényelve, és úgy maradt.
júl. 14. 21:35
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
A 10 nap 10 MUNKANAPOT jelent!
júl. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Bocs az offért, de fel nem tudom fogni miért van mindenki ennyire a kp ellen. Nincs semmi problémánk, de én is kp-ban kértem. Mégpedig csak azért, mert az én számlámat megszüntettem, mert 0 bevételem volt rá, és amikor megszűnt a gyes, csak a családi miatt nem hagytam meg, hogy a bank még a díjakat levonogassa a semmire. A férjem számlájára nem tudom kérni, mert akkor az egész családit az ő nevére kell átírni, vagy engem kellene társtulajdonosnak megtennie, és felesleges macera. Így meg legalább ennyi kp van itthon, és általában elég is arra a pár alkalomra, mikor nem tudunk kártyával fizetni valahol, így nem kell a kp levételért sem pluszban fizetni, úgyhogy így pont jó. Nem mindenki azért kéri kp-ban, mert viszi a bank a fizetést. 🤣
júl. 15. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%

7


Alapvetően semmi haszna a kp-nak manapság, amikor mindenhol lehet kártyával fizetni. Probléma viszont látod, van vele: ha nincs otthon a kérdező, el kell mennie érte

júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

8

Ez nem feltétlenül igaz, sok helyen nem lehet kártyával fizetni. Pont ma történt velem reggel, hogy az egyik boltban rossz volt a terminál.

De sok üzletben alapból sincs. Én pl a piacra járok henteshez, mert ott a legjobb a hús, nála is csak kp-val lehet fizetni (beviszi pénztárgépbe természetesen). Nem árt ha van az embernél kp is.

júl. 15. 12:23
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
Tudomásom szerint Magyarországon mindenütt kötelező a kártya elfogadása és/vagy az azonnali utalás lehetősége. Te tudod, de látod ha utaltattad volna, nem kellett volna a postára menned.
júl. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!