Bölcsiben mennyit foglalkoznak a gyerekekkel a gondozónők? Játszanak együtt, esetleg énekelnek stb, vagy a gyerekek csak magukban, kvázi gyerekmegőrzés az egész?
Barátnők gyereke nem rég kezdte a bölcsit, és barátnőm azt mondta azért nem elégedett, mert a gondozónők nem foglalkoznak a gyerekekkel, hanem csak ülnek egy széken és onnan kiabálnak a gyereknek h ezt ne csináld, azt ne csináld stb.
Hiányolja azt is, hogy sosincs éneklés, vagy mondókázás, semmi ilyesmi. Nyilván nem is tud még minden gyerek beszélni, tehát nem az lenne a lényeg h 10 mondókát kívülről fújjanak, hanem azért mégis, hogy ne csak a gyerek megőrzés legyen, hanem kicsit foglalkozzanak is velük.
8 gyerek van egy csoportban, és mindig beteg több gyerek, tehát azt nem lehet mondani h 14-en vannak egy csoportban és ezért nincs idő, kb 5-en szoktak lenni egyszerre.
Ráadásul nem is nagyon szeretgetik a gyerekeket, pedig ilyen piciknél ez elvárható lenne.
Nálatok milyenek a bölcsis gondozónők? Hogy telik egy nap?
A fiam 2 éves és állami bölcsibe jár. Ott nem vegyítve vannak a gyerekek, hanem bizonyos korcsoportonként elkülönítve.
- A dadusok átpelusozzák, ha a kicsi elindult a szobatisztaság felé, akkor arra is figyelnek, hogy ha szól, akkor mennek vele bilizni.
- Ha rossz evő, vagy még beszokás alatt van, akkor van és az újdonság miatt nem eszik, akkor kínálják, lehetőség szerint megetetik.
- Figyelnek a gyerekek közötti rendre, az agressziót nem engedik, nem úgy állnak hozzá, hogy majd a két kicsi lejátsza egymás között, hanem elmagyarázzák, hogy nem szabad, más játéklehetőséget kínálnak fel, stb.
- Szoktak mondókázni. Szerintem nagyon fontos, de nem azért, hogy a még nem beszélő/alig beszélő kicsik megtanuljanak 10 mondókát kívülről, hanem a zene, a közös dúdolás jó hatással van rájuk, táncolgatnak rá, nevetnek, rázhatják a csörgőt, üthetik a dobot, stb.
- Mindent egybevéve figyelmesek, rugalmasak, a síró kicsit megvigasztalják és játékot adnak neki, hogy elvegyék a figyelmét a problémájáról, viszont nagyon-nagyon következetesek.
A nagylányom bölcsije (állami) remek volt.
Igenis foglalkoztak velük a dadusok.
Rengeteg mondóka,sok rajz,ügyeskedés és sokat meséltek róluk.
A kicsit már nem vették fel ide.
Akkora volt a túljelentkezés,hogy bizony a "csókosok"jutottak csak be.
Nem a pénzesek,hanem az ismerősök
Az enyém is állami bölcsibe jár. Nálunk van mondokázás és éneklés is. Szerintem ez bölcsifüggő.
Az egyik nap kérdeztem a gondozónőt, hogy mit csináltak, erre elmesélte, h kint az udvaron focizott a fiammal, utána ladbáztak és megnézték a kukásautót.
13!
A BDSZ programja egy ideális világban valóban mindenhol megvalosulna, Magyarországon viszont csak magán intézményben fog. Amíg egy átlag állami bölcsiben egy gondozónőre hivatalosan 7 gyerek jut, gyakorlatban pedig 9 se ritka, addig ne legyenek már alomvilagbeli elképzelések.
Szerintem ez nagyon bölcsőde és gondozó függő. Nálunk az állami bölcsiben nagyon kedves, kövezkezetes, figyelmes gondozók vannak, a kisfiam hamar kezdett kötődni hozzájuk. Sokat mesélnek a gyerekről délutánonként, van közös játék az udvaron is és bent is. Hallgatnak zenét, mondanak mondókát, mesét olvasnak nekik, rajzolnak, festenek, gyurmáznak...
Szóval mázlink van. Ugyanebben a bölcsiben másik csoportban sem mindig ugyanez van, de alapvetően azt látom, nálunk elvárás, hogy szépen, figyelesen foglalkozzanak a gyerekekkel, és igenis vannak közös tevékenységek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!