Miért érzem úgy, hogy kinéznek minket a bölcsiből a gondozónők?
Jövő héttől lesz 3 hétig szünet, ezen a héten még bölcsiben van a gyerekem. Most délben el tudtam hozni, nem dolgozom ma már. Hétfőn, mikor mondtam, hogy egész héten jön a gyerek, lekezelő stílusban közölte a g.nő, hogy na, jó...
Ma kérdezte, hogy zárás után viszem-e a gyereket, mondom igen, mert mindenki dolgozik, erre elhúzta a száját és köszönés nélkül elinalt.
Most akkor ők miért vannak ott? Nem dolgozni? Nem ez a hétköznapi tevékenységük?
Én bankban dolgozom, nem is tudom mi lenne, ha így beszélnék egy ügyféllel...
Kedves Kérdező,
nagyon sajnálom, hogy ilyen rossz tapasztalataid vannak.
Együtt tudok veled érezni és én is fel vagyok háborodva, mert nálunk is hasonló a helyzet.
Pénzügyi-elemzési területen dolgozom, az én munkaidőm 5ig tart.
Nagyon gyakran előbb tudok menni, pénteken is mindig korábban érkezem, de folyamatosan kapom a szájhúzogatást és a megjegyzéseket, hogy "jajj, szegény kicsi fiú már megint az utolsó anyuka"
...úgy, hogy a bölcsőde hivatalosan 6ig van nyitva, én 5 óra, legkésőbb 5.10 környékén már ott vagyok. Ekkor a gondozónő gyakran már a civil ruhájába átöltözve, a táskáit az ajtó mellé készítve várja, hogy rohanhasson haza és nem egy-két esetben volt az, hogy előbb kiért az intézmény bejárati kapuján a dolgozói folyosón, mint én a kicsivel az épület mellett.
Végtelenül megalázó nekem is ez a helyzet.
Nálunk még azzal is tudták fokozni, hogy legalább 4-5 alkalommal kiírták, hogy ebéd után vagy kora délután EL KELL VINNI a kicsiket haza, mert NEKIK bulijuk lesz (nyugdíjas kollega munkaidőben történő búcsúztatása, dolgozók saját karácsonyi bulija, tehát ami nem a gyerekekkel együtt van stb.)
Volt, hogy meg tudtam oldani, de volt olyan is, amikor mondtam, hogy nem tudom megoldani.
Ilyenkor jöttek a beszólások, hogy "nem igaz anyuka, hogy nem lehet kivenni egy nap szabadságot vagy MEGKÉRNI A SZOMSZÉDOT, hogy hozza el a kicsit".
Ezen mélységesen felháborodtam és bizony én a 3-4. ilyen eset után nagy tisztelettel bekopogtam az intézményvezetőhöz és megkérdeztem, hogy nevelés nélküli munkanapok-e ezek vagy a térítési díjat ilyenkor jóváírják-e. Nagy hallgatás volt a válasz.
Sajnos a bölcsődei dolgozók nem tudják elképzelni azt, hogy igenis vannak olyan munkahelyek vagy munkakörök, ahol időszakosan több munka lehet, ahol igenis ki kell tölteni a teljes munkaidőt és a dolgozók többségének nincs lehetősége arra, hogy egyszerre 2-3 hét szabadságokat kivegyen úgy, ahogy szeretné vagy ahogy az intézménynek kényelmes.
Minden tiszteletem a kisgyermeket nevelőké, ha jó szívvel, lelkiismeretesen végzik a munkájukat- ezzel együtt jó lenne, ha időnként belátnák, hogy a szülők többsége nem azért adja bölcsődébe a kisgyermekét, mert unatkoznik otthon, hanem mert dolgoznunk kell.
Pontosan úgy, ahogy a munkáltatónk ezt előírja nekünk.
Egyébként a te eseted melyik településen/kerületben történt?
Szép napot:
Teljesen igazad van:-(
Dél-pesten lakunk. Nem is értem, miért gondolják, hogy 4-re ott tud lenni az ember a gyerekéért.
A munkahelyek nagy része olyan, hogy 8-16-ig vagy 17-ig kell dolgozni. Ha a nagymama nem tudna ennyit segíteni, akkor én is fél hatkor mennék a gyerekért.
Az 1. (hosszan) válaszoló vagyok.
Bp. XV. kerületi a bölcsőde. Gondozási díjat is kell fizetni az étkezés mellett, tehát olyan nagyon teltház lehet, hogy nincs is.
Megdöbbentő volt nekem is az, hogy a többi szülő hogyan tudta megoldani a korai elvitelt.
A gondozónőket is kérdeztem, hogy ha mi vagyunk az EXTRA utolsók 5 körül, akkor a többiek mikor jönnek-mennek?
Reggel megfigyeltem, hogy a többség akkor jött, amikor mi (kb. 1/2 8-3/4 8 körül)- de rendszeresen voltak olyanok is, akik később.
Nagyon sokan már ebéd után vagy inkább az ebéd utáni alvást követően vitték el a gyerekeiket.
Végigkérdezve őket, nekem az alábbiak derültek ki:
- a családok nagy részében van munkanélküli családtag. Ha az nem az anya, akkor ugye be tudta adni a gyermeket (még nem is nagyon kell érte fizetni az alacsony jövedelem miatt), más meg, aki otthon van (házastárs, testvér, sógor stb.) elhozza hamarabb
- az anyák egy része is 4 órás munkában dolgozik, a bölcsődéhez pedig akár napi 1 órás is elegendő
- volt köztük olyan is bizony, aki "szerzett papírt" (munkáltatóit- pl. családi vállalkozásból)
- volt olyan is, aki alkalmanként ezer Ft-ot fizet a szomszéd öregúrnak, hogy hozza el a kicsit (én pedig nem egyszer láttam, hogy az öreg rángatja, szidja a kicsit oktalanul- sőt...), pedig ott anyuka is 5ig dolgozott, csak gondolom meghajlott az intézményi nyomás alatt.
A csoportunkban sajnos 1-2 szülővel együtt mi képvisletük a normálisan dolgozó kisebbséget, aki napi 8 órás munkaidőben, nem a szomszéd épületben vagy kerületben dolgozik és akinek a családjában is mindenki dolgozik, valamint van annyira felelős, hogy nem bízza rá ismeretlen-ismerősökre a gyermekét. Azért ez szomorú.
Nem bánnám, ha egyszer valakinek eszébe jutna úgy módosítani a gyermekintézmények működéis rendjét, hogy az ne a 70-es évek állapotát, hanem a mai viszonyokat tükrözze. :)
Én sem tudom, hogy fogjuk ezt megoldani, ha oda kerülünk. A férjem 6-ig dolgozik a város másik végén, 7 előtt alig ér haza, én minimum fél 6-ig dolgoztam és nem a szomszédban. :( Akkor én magánoviba adjam a gyereket? Más hogy csinálja? Még azt tudom elképzelni, hogy én korábban kezdem a munkát, ha a cég beleegyezik. De ha nem?
Kedves kérdező, te próbáld ne felvenni a megjegyzéseket és képviselni a saját és gyereked érdekeit.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!