Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mit csinálnak a bölcsiben a...

Mit csinálnak a bölcsiben a gyerekek, ha rossz idő van? Holnapra egész napos esőt mond. Nem unatkoznak egy szobába bezárva?

Figyelt kérdés
szept. 8. 06:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
A nevelőik azért vannak, hogy ilyen esetekben is biztosítsanak nekik való foglalkozásokat, kézműveskedés, tornatermi elfoglaltság, stb, nem hiszem, hogy jobban unatkoznának egy esős napon a bölcsiben, mint egy ugyanilyen napom otthon.
szept. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van fedett terasz, ott egy kicsit levegőztetik őket, egyébként gyorsan elmegy a délelőtt egy bölcsődében.
szept. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
11%

"nem hiszem, hogy jobban unatkoznának egy esős napon a bölcsiben, mint egy ugyanilyen napom otthon"

Gyerekem jobban unatkozott. Ez volt az igazi dicséret, hogy bizony jól csináltam. ;)

szept. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Nálunk 8-kor reggeliztetés van, utána pedig irányított közös foglalkozás. Szoktunk énekelni, mondókázni, bábozni, táncolni, tornázni, kézműveskedni. Mivel bölcsisekről van szó, nem kötelező egyik sem, van aki inkább játszik magában. Tízóraiztatás, utána is hasonló mint előtte. Ha nem nonstop esik az eső, hanem akkor éppen nem, akkor simán kimegyünk amúgy az udvarra. Sosem unatkozunk, a gyerekek sem, nagyon el tudnak fáradni az ebéd utáni alvásra🙂
szept. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
#1-es vagyok, hihetetlen jó anya vagy #3-as, taps!! Csak a kedvedért ezek szerint le kell írni, pedig nem szerettem volna,hogy otthon minket sem gátol az eső, esőruhában is kimegyünk, csigát gyűjtünk, pocsolyázhat, de nem egész nap. Ottbent is gyurmázunk, rajzolunk, stb, de érdekes módon, nálunk olyan kreatív nevelők vannak a bölcsiben is, hogy nem hagyják unatkozni a gyereket. Nyilván, ha nálatok másképp történt, az szívás, de nem feltétlen téged dicsér.
szept. 8. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%

Nincs rossz idő, csak rossz ruha. Volt bent a bölcsiben vízálló ruha meg gumicsizma. Ráadták a gyerekekre és ugyanúgy kimentek a napi sétára.

Egyébként fix napirendjük van a bölcsiseknek. Minden nap minden pontosan ugyanabban az időben és sorrendben történik.

szept. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
20%
Az otthoni időtöltéshez képest minden unalmas a bölcsiben. Ez van. Majd az ovi lesz érdekesebb.
szept. 8. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
88%
Tavaly volt bölcsis a gyerek, esőben, vagy ha még nem száradt fel, nem vitték ki őket. Kézműves meg ilyen-olyan foglalkozások se voltak egyáltalán, mégse unatkozott soha a gyerekem.
szept. 8. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%
3as nyilván otthon is van legalább 8-10 0-3 éves korú gyereked igaz? mert 1 szem gyereket pl én is szuperül el tudok szórakoztatni, 3 hasonló korú de különböző mentalitásút már nehézkesebben.
szept. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
17%

9, pont azért unalmas hely a bölcsi, mert a 3 alatti korosztály még nem játszik együtt, hanem a felnőtt társaságot keresik. Felnőttből pedig kevés van, míg otthoni helyzetben 1 felnőtt 1 gyerek, aki teljesen a gyerek igényeire tud figyelni, már ha akar. Ez nem 0/24 szórakoztatást jelent otthon sem, de figyelmet igen.

Fél évet voltam bölcsis gyakorlaton, de annyi elhanyagolt, magában bóklászó, fejéből csak kibambuló vagy épp az ablaknál bőgő gyereket nem láttam.

Pedig a kisgyermeknevelők megtettek minden tőlük telhetőt, se egyszerűen kevesen voltak annyi gyerekre. A gondozási feladat tölti ki a nap 90 %-át. Pelenkázás, etetés, mosdatás, öltöztetés... A gyerekek mint a futószalagon, egyébre alig marad idő.

szept. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!