Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mikor szoktak kezdődni a...

Mikor szoktak kezdődni a bölcsis lebetegedések?

Figyelt kérdés
Mire készüljünk szülőként, miket fogunk elkapni?

szept. 5. 14:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

Taknyot, nyálat, hányást, hasmenést, de erre nem lehet felkészülni és nem is szentírás.

Pl mi 1 év bölcsi alatt 1 db fülgyulladással küzdöttünk meg, és annyi, azt is akkor, mikor kb 6 hónapja járt már.

szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, mire vagytok hajlamosak.

Mindkét gyerekem 1 évet volt bölcsis, SOHA nem hoztak haza hányás-hasmenést (és azóta sem egyébként). Nálunk a felső légúti nyavalyák mentek, torokgyulladás, mandulagyulladás, hörgőgyulladás...mellé takony-köhögés persze. Változó volt, hogy mi szülők mennyire kaptuk el, volt hogy egymás után többször is, volt hogy hónapokig semmit.

A két gyerek se egyforma. A fiam csak mutatóban volt bölcsiben az első fél évben. Kb 1 hét bölcsi, aztán 2 hét otthon, ez ment tavasz közepéig. A lányom már bölcsisként is csak kéthavonta volt beteg 1 hétre. Pedig nem csináltunk semmit másképp, egyszerűen ő szívósabb. Oviban se beteg szinte soha, a nagy még ott is sokat volt. Viszont mióta iskolás (a nagy), hála az égnek ő is hozza az 1 hét betegség/félév átlagot. Szóval nem igazán tudhatod, mit dob a gép.

szept. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2 köszönöm szépen nagyon, a felsőlégútiból te és a párod miket kaptatok el? Illetve milyen állapotban vészeltétek át? Úgy értem ki elsőnek ki következőleg kapta el?
szept. 5. 14:56
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos a mandulagyulladás nagyon a gyengém, évente minimum 2x szívok tüszős mandulával, mióta vannak gyerekeim. Akkor sajna antibiotikum kell nekem is. Párom ezt nemigen szokta elkapni, ő általában megússza torokfájással, köhögéssel, hőemelkedéssel. Van hogy én is megúszom ennyivel. Ha elkapjuk, akkor legtöbbször én kapom el elsőnek, ő meg utánam, de olyan is van, hogy csak az egyikünk. Tényleg nagyon változó.

Viszont érdekes módon a két gyerek egymástól nem nagyon kap el semmit, ha betegek, akkor szinte mindig egymástól függetlenül betegek. Pedig hát nem tudjuk elszeparálni őket egymástól ilyenkor sem.

Örülök hogy már nagyobbak (illetve hogy a kicsi ilyen stram), a tavalyi tanévre egy rossz szavam nem lehet, mindkettő 2x1 hetet hiányzott, illetve a nagyobbik az őszi szünetre időzített még egy hét betegséget. Remélem idén is hozunk valami ilyesmi formát. :D (#2)

szept. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4 igen ahogy a válaszod első felében írtad kb nálunk is hasonlóan alakulnak a dolgok. Mi még beszéltük a párommal ha nagyobb lesz pl iskolás a gyerek akkor ha csak az orra folyik akkor irány a suli. Ti ezzel még hogy vagytok, nátha még nem ok a hiányzásra?
szept. 5. 15:13
 6/12 Derjaderja ***** válasza:
100%
Néhány hét, de az őszi idő beálltával egyre több kb májusig. Utána csak a nyári lázak, hányós-fosósok vannak...
szept. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Derjaderja ***** válasza:
76%
November-december felé jőn az RSV, élesít a covid aztán az influenza (mondjuk az ellen mi beoltatjuk magunkat és a gyerekeket is).
szept. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A suliban már nem foglalkoznak mezei náthával, legalábbis nálunk. Az első szülőin külön kiemelték a fiam tanárai, hogy sima megfázással ők is bejönnek tanítani, tehát azt se várják el, hogy a gyerekeket tartsuk otthon. (#4)
szept. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8 köszi, én is így tudom abban a suliba ahova menni fog
szept. 5. 15:39
 10/12 anonim ***** válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__bolcs..


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__beteg..



Ez a kettő is te vagy ugye? Mi ez a beteges para? Privátot is írt már a kérdező, ahol ugyanezeket megkérdezte.

szept. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!