Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akik bölcsiben dolgoznak...

Akik bölcsiben dolgoznak kisgyermek nevelőkent azok manapság mennyit keresnek?

Figyelt kérdés

2019. nov. 4. 09:39
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%
Hiába szociális intézmény a bölcsőde, ha diplomás van akkor a pedagógusi bértábla szerint leszel besorolva. Addig pedig közalkalmazotti jogviszonyba. Na úgy tényleg nem éri meg. A pedagógusi besorolás és bér legalább évek múltán növekszik.
2019. nov. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

A felsőoktatási rendszert tegyük kicsit rendbe :)


2005 előtt Magyarországon volt főiskolai és egyetemi szintű képzés (és doktori, ill. egyéb magasabb szintű, de ezekre most nem térek ki), ezek követelményrendszerben és időtartamában volt különbség, főiskolai jellemzően 3-4 éves, egyetemi jellemzően 5-6 éves volt. Egyes szakokon volt lehetőség a főiskolai végzettség után kiegészítő képzésben (2-3 éve) egyetemi oklevelet is szerezni.

Egyetemeken is indultak főiskolai és egyetemi szintű szakok is, és főiskolák is indíthattak a főiskolai mellett egyetemi szintű szakokat.


2005-ben vezették be nálunk is a Bolognai-rendszerű felsőoktatási képzést, ami azt szolgálja, hogy az EU-ban minél egységesebb legyen a képzés, minél átjárhatóbb legyen, könnyű legyen megfeleltetni egymásnak a különböző országok különböző felsőoktatási intézményeiben indított ugyanolyan, vagy hasonló szakokat.

A Bolognai rendszerről bővebb információ:

[link]

[link]


Ennek megfelelően 2005 óta nincsenek főiskolai és egyetemi szakok, hanem:

- bachelor (tudományterülettől függően BA: Bachelor of Arts, BSc: Bachelor of Sciences), ez az ún. alapképzés,

- master(MA: Master of Arts, MSc: Master of Sciences), ez az ún. mesterképzés.


A bachelor felel meg a korábbi főiskolai, a master az egyetemi szintű képzésnek. (És van még doktori.)


A plusz szakképzés lehet bachelor vagy master szintű, de ha valakinek bachelor alapdiplomája van, és arra elvégez egy master szakképzést, attól az alapszakján még nem lesz master végzettsége. Azon az adott szakképzési területen lesz master végzettsége.


Van még az ún. felsőoktatási szakképzés, amely 2 éves, érettségi után lehet elvégezni, szakképesítést ad, de diplomát nem, és általában be lehet róla csatlakozni az alapképzésbe (a bachelor képzésbe), masterbe nem (oda csak a bachelor után).


Ma Magyarországon a Csecsemő- és kisgyermeknevelő képzésben nincs master szint, mind Pécsen, mind Nyíregyházán BA, azaz Bachelor of Arts szintű képzés folyik. Ez lényegében a 2005 előtti főiskolai szintű képzettségnek felel meg. A Csecsemő- és kisgyermeknevelő szakon BA diploma megszerzése után felvehető, elvégezhető további szakképzéseket nem ismerem, de annyi biztos, hogy ha egy ilyen szakképzés master szintű, az biztosan nyújt előnyöket, több bért is lehet utána kapni, tehát érdemes lehet elvégezni, de attól maga az alapszak (Csecsemő- és kisgyermeknevelő) nem lesz MA szintű.


És azt szeretném kérni azoktól, akik úgy vélik, otthon vannak a témában, hagyják a személyeskedő és lekezelő megjegyzéseket azok irányába, akiknek esetleg téves, vagy nem tiszta információik vannak róla. Elég sok változás volt-van, nem mindig könnyű követni, sokszor nem is azért, mintha nehéz lenne átlátni (időnként ez is előfordul), de munka, gyerek, egyebek mellett az embernek ideje se nagyon van rá.

2019. nov. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!