Mit gondoltok arrol a norol aki 4 honaposan bolcsodebe rakja a gyereket?
Kulfoldon el, es ennyi szabadsag jar allitasa szerint....a munkabol nem akar felmondani, ugy hogy berakja a bolcsodebe.
Pedig mondtuk neki, hogy meg a szules elott haza kellett volna jonnie ahol rendesen 3 evet otthon lehet maradni a kicsivel. (ha dolgozik egy evet.)
Meg is milyen anya kepes lepasszolni a gyereket 4 honap utan a munkaert?
Utolsó, pontosan így látom én is.
Az a baj ezzel a 3 éves otthon maradással és a boldog boldogtalannak osztogatott indokolatlan terhességi táppénzzel, hogy ezzel valójában az anyák maguk alatt vágják a fát. Pontosabban a rendszer vágja alattuk, mivel mindenki úgy látja, ha kiír a doki táppénzre miért ne mennék?Ha otthon maradhatok 2-3 évig miért ne tenném? Csak pontosan ez úgy üt vissza, hogy félnek a munkáltatók nőket alkalmazni, mert egy kiszámíthatatlan rizikófaktort jelentenek.
És igen, akkor még idevehetjük azt, hogy ezzel a 2-3 éves otthonüléssel megoldódik a bölcsődei kérdés is, nem kell annyi, nem kell fejleszteni, a gondozónők, dajkák fizetését jobb ha meg sem említjük, szóval van itt gond rendesen.
Nagyon jó dolgokat írtok.
Azért elgondolkodtató, mert ugye itt Mo-n nagyon hangsúlyozzák a kötődés dolgot, szoptass évekig, hordozz stb. a legtöbb országban meg pár hónap után bölcsi... aztán mégis mindenhol kiegyensúlyozottabbak a gyerekek és semmivel sem betegesebbek a tápszertől mint a szoptatott magyar társaik.
Szerintem itt a rendszer miatt van a 3 év. Mivel van egy nagyon széles réteg aki nem hogy 3 év, de még utána se fog dolgozni, nem is tudom mi lenne velük ha azt mondanál egyszer, hogy csak 1 évig jár juttatás a gyerekre utána dolgozz. A csp-t, gyest se veszik el...pedig nem adnám csak a gyedet.
A 3 év sok. Én olyan 1.5-2 évnél húznám meg a határt. De erre se a munkaerőpiac, se a szociális ellátórendszer nincs felkészülve, ezért fog maradni a 3 év ( és nem ám a nagy családbarát szemlélet miatt)
Jajj ...
Most ez a tipikus "beszéljünk jól ki mást" téma? Mit kéne gondoljunk? Az ő dolga, nyilván ha lenne más választása, nem döntene így. Vagy ha igen, az is rá tartozik, senkinek sincs joga pálcát törni a másik felett!
+
Nyilván ott jobb színvonalúak a bölcsik, gyerekmegőrzők, mint Magyarországon, hiszen ott erre vannak berendezkedve, ez a normális.
Ez nem újkeletű dolog, rengeteg (Mo.-nál jóval fejlettebb) országban van ez így, és láss csodát, nem halljuk sehonnan, hogy a spanyolok, hollandok tömeges öngyilkosságot követnének el, mert nem ült velük otthon 3 évig az anyjuk. Mert azért ez is visszás, hogy sokan a gyerekkel takaróznak, hogy "hát ők nem tudnak dolgozni, mert hát a gyerek igényli az otthonlétet". Közben azért egy 2-3 évesnek már jobban szüksége van a szocializációra, arra, hogy a kortársaival legyen, mint a napi 6 szopira, meg anyával alvásra.
Ne te akard már megmondani, hogy hol éljen, mit csináljon, meddig legyen otthon. Őszintén, ha kint pl Svájcban lenne már egy berendezett, jó életem, biztos állással, tuti nem cuccolnék haza, hogy itthon még a szomszéd Julcsi néni is azzal foglalkozzon, hogy én hogyan nevelek gyereket.
És még egy +
Ez nem lepasszolás! Anyuka nem azért adja bölcsibe, hogy utána visszafekhessen még délig aludni egyet, vagy hogy nyugodt szívvel pasizzon. Azért teszi, hogy biztosíthassa neki a megfelelő életet, legyen egy normális jövője a gyereknek is.
"Ne keverjük a fogalmakat. Külföldön is nagyon sokan otthon maradnak a gyerekekkel, még tovább is, mint itthon, csak nem kapnak GYED-et, GYES-t és nem köteles a munkáltató őket visszavenni."
Hát, azért helyesbítsünk: vannak, akik otthon maradnak, de egyáltalán nem ez az általános, mivel nyugaton is dolgozni kell a megélhetésért, és nem engedheti meg magának a családok többsége az egykeresős háztartást, illetve arrafelé azért a munka nem feltétlenül valami kötelező rossz, ami elől menekülni kell, hanem az élet egy közömbös része. Nem véletlenül általánosabbak arrafelé a bébiszitterek, au pairek vagy az egészen picikkel foglalkozó bölcsik.
"Magyarországon sem marad otthon a DOLGOZÓ nők nagy része 3 évig."
De jóval többen, mint máshol, nem beszélve a gyed-liánozókról, akiknél éppen lejár a gyed, és már mennek is táppénzre a következő terhességgel.
Nem olvastam el minden hozzászólást,de én örülök,hogy nem tartozom a Nyugathoz.
El sem tudom képzelni,hogy mentem volna vissza ilyen korán dolgozni.6-7 hónapig csak anyatejesek voltak a gyerekeim,mást nem kaptak(Hol van a nyugati országoknál a WHO ajánlása?Na,nem ezért kaptak csak anyatejet,de orvos,védőnő javasolta,meg saját tapasztalat,legjobb időszak.)
Nagyon sok helyen versengés megy itt Magyarországon a bölcsiért is,nemhogy 4 hónapost elhelyezni bárhová.Még az ovikban is az ovónők azt mondják,minél többet legyen a gyerek a szülővel,ki vannak akadva ha meló miatt akár 9-9,5órát is ott kell lennie a gyereknek(ja bocs már,h 8 és fél óra ebből a munkaidőm+utazás...)Én,mint anya sem vagyok felkészülve,hogy pár hónapos gyerekemet bárki másra bízzam.Lehet kint jól működik,de ez engem nem érdekel,nem ebben nőttünk fel,én szeretném nevelni,szeretni a saját gyerekem,ezt senki nem adja vissza és semmilyen pénz,vagy munka nem ér annyit.Akkor inkább nem vállaltam volna.2 évnél kisebb gyereknek anyja mellett a helye!Utána már másabb a helyzet.
Bírom ezt az otthon ülés szöveget.😁🤣Hát szerintem sokkal könnyebb lepasszolni a gyereket és csak "dolgozni járni"...
28!
Az anyatejes táplálás megoldható szoptatás nelkul is.
Külföldön pedig -legalabbis pl Hollandiában nem olyan a bölcsőde, mint Magyarorszagon. Eleve nem héti 5 nap, reggeltől napestig, hanem max 3 nap, pár óra. Nem tudom higy egyáltalán intézmény van e rá, itt ahol én elek, egy kisvárosban gastoudernel vannak a babak és a 3 év alattiak, ami kb bébiszitter, tehát a saját otthonában látja el a gyereket. 3 éves kortól járhat a gyerek heti kétszer peuterspeelzaalba, ami kb jatszobolcsi, ott is max fel 9-tol 12ig van. Ovoda nem letezik, iskola kezdodik 4 eves kortol, pontosan a 4. születésnapja másnapján már mehet suliba a gyerek. Nyilván az első két osztály csak ovi szeru. A szülők többsége amuyg részmunkaidőben dolgozik. A gy erekek boldogok, nem stresszelik őket, nem lógnak a nyakukon, életképesek és önállóak.
65%-os, a jó magyar korlátoltság itt is megjelent. "csak úgy jó, ahogy én gondolom" ... Gyönyörű.
De elárulok pár dolgot:
-az anyatejes tápláláshoz nem kell ám a gyereket magadra kötve hurcolni 2 éves koráig, sőt! Még a 3 hónapos mellett sem kell ott lennek 24/7 azért, mert anyatejes (tapasztalat).
-a magyar állami bölcsik, ovik (de még iskolák is) katasztrófák. Ezen nincs mit szépíteni, több intézmény olyan, hogy a kutyámat nem hagynám ott. Felújításra szorulnak, túlterheltek. 30-35 gyerekre jut 1 óvónő. Bölcsikben ugyanez megy. De kint teljesen más a rendszer. Kis létszámú bölcsik, óvodák vannak. Normális állapotúak, minőségi ételeket kapnak, rendesen foglalkoznak a gyerekekkel. Sőt, sokszor ezek nem is "intézményi" jellegűek, hanem magánházaknál vannak. Nem úgy kell elképzelni, hogy beteszik oda a 4 hónapost, és ott van ugyanúgy a 2 és 3 éves is, aztán a gondozó majd észreveszi valamikor jó esetben...
-az anyukák nek a 8-10 órás munkaidőbe mennek vissza a szalag mellé, hanem általában maximum 4-6 órában dolgoznak
Mielőtt elítélsz valamit, előtte ismerd meg! És próbáld ezt tanítani a gyerekednek is, ha már annyit vele vagy.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!