Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Agyhártyagyulladás elleni...

Agyhártyagyulladás elleni védőoltás?

Figyelt kérdés
Az a kötelező oltások között van, vagy külön kell kérnu mint a rotavírus ellenit? És mikor kell beadatni? Olvastam róla és szeretném beadatni. 4 hós a babám. Vagy már megkaphatta azt is?
2019. jan. 11. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
2 féle van, a Neisvac-C éd a Bexsero. Más altípusok ellen védenek. Előbbi csak dobozdíjas, utóbbi asszem 30.000/vakcina. A Neis-ből 3 kell, a másikat nem tudom, mi azt nem kértük. Receptes, szólj a gyerekorvosnak és felírja, mint a Rotarixet. 😊
2019. jan. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Melyiket? Egyik sem kötelező. A Neisvac 300Ft kettőt kapott belőle a rotavírussal egy körben. A másik a Bexsero darabja 30-40 ezer Ft ebből attól függően kap azt hiszem 3 vagy 4 oltást hogy mennyi idős (minél később kapja annál kevesebb kell, közösségbe menetel előtt ajánlott az utolsót beadatni). Egyébként kérdezd meg az orvost az egyik szokásos havi státuszon, biztos szívesen tájékoztat. A Rotarix, a Neisvac és a Bexsero is mind vényköteles, tehát külön kell kérni.
2019. jan. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nem a kullancsosra gondoltam, hanem a fertőző agyhartyagyulladásra igen. Akkor az megint nem lesz olcsó. Akkor megkerdem majd a dokit. Köszi a válaszokat
2019. jan. 11. 15:45
 4/4 anonim ***** válasza:
55%

A kullancsos az más.

A Neisvac a C típus ellen véd, a Bexero pedig a B típus ellen. Mind a 2 a fertőző agyhártyagyulladás típusa. Sőt! Van még több típus is,ami ellen oltás sincs!

2019. jan. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!