Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lehet hogy hiperaktív a...

Lehet hogy hiperaktív a kislànyom?

Figyelt kérdés
Kislanyom 15 hónapos és nagyon izgàga olvastam hogy a hiperaktivitásnak már ilyen korban is lehetnek jelei és még vagyok ijedve.viselkedése a következő : egész nap jön megy mindenhová felmászik csak rövid ideig képes dolgokra figyelni kb 2.3 perc kivéve ha mesét néz akkor tud ülni de ott is csak úgy pl ha ràg valamit vagy a làbat piszkàlja vagy a haját ha értem csak úgy tudom ha szorakoztatom valakivel játszani konkrétan nem játszik inkább pakol illetve ritkán van olyan hogy pár percig köti le valami pl edenyeket tesz egymásra ha leülök vele mesekönyvet nézni kb 3 perc és megunja székeket tologat inkább babakocsiban gyerekülés be egyáltalán nincs el sem sehol ahol korlátozva van a séta sem a legjobb mindent megakar fogni felszedni szájába venni ha valamire azt mondjuk nem szabad földhöz veri magát sokat beszél értelmes jó alvó egyedül alszik el éjjel nem ébred már du alszik kb másfél órát akkor is egyedül alszik el de pl ha egy helyben áll akkor is jár a lába tudom hogy ilyenkor még nem lehet teljességgel bizonyítani de ezek alapjàn számíthatok rá hogy később rosszabb lesz ne adj isten akár hiperaktív?
2018. dec. 23. 11:18
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi nem valakivel hanem valamivel akart lenni
2018. dec. 23. 11:20
 2/8 anonim ***** válasza:
58%

Leírtál egy átlagos aktív gyereket.

Majd ha 3 évesen se tud megállni, megülni 5-10 percig, akkor aggódhatsz.

2018. dec. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, eleven 15 hónapos. Viszont ha a "nem szabad"-ra már most földhöz veri magát, akkor később ez még rosszabb lesz. Ha eddig nem történt meg, el kéne kezdeni neveleni. A "nem szabad", az nem szabad, akkor sem, ha hisztizik. Légy következetes! Szerinted mennyi ideig kéne egy dologra figyelni egy 15 hónaposnak?
2018. dec. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha nem szabad akkor nem szabad azért mert földhöz veri magàt attól meg nem engedem neki nevelem szóval elmagyaràzom neki legalább is próbálom mi így neveljük nem fogom megütni vagy ráütni ettől többet nem tudom mit tehetnék ? Azért írtam a fenti kérdést mert többen irtàk hogy náluk is ehhez hasonló jelek voltak és kiderült később hiperaktív ezért kérdeztem hogy ez lehet teljesen normális is? De akkor ezek szerint nem kirîvó eset
2018. dec. 23. 11:42
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
15 hónaposan nem lehet megállapítani a hiperaktivitást, teljesen normálisan viselkedik.
2018. dec. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudom csak olvastam hogy jelei vannak ezért kérdeztem
2018. dec. 23. 13:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi vàlaszokat ha kerhetem olyan is írna akinek a gyerekének diagnoszizàltàk később a hiperaktivitàst hogy milyen volt a viselkedése picinek mire kell figyelni stb
2018. dec. 23. 13:51
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Állítólag ha átalusszák az éjszakát az jó jel
2018. dec. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!