Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mindenképp tejfehérje allergiá...

Mindenképp tejfehérje allergiás lesz a kistestvér?

Figyelt kérdés
Elsőszülöttem tápszeres volt, ha-t evett, nem volt gond. Második gyerek anyatejes volt, én diétáztam, másfél éves kora után vezettük be a tejet. Harmadikat várom, szeretném szoptatni, de a diéta sok lenne, ir-es is vagyok.
2018. máj. 10. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:

A fiam tejfehérjés volt, amíg anyatejes volt, amíg én nulldiétán voltam, másfél éves korában volt terhelés, addigra kinőtte. Akkor már terhes voltam a kislányommal. A gasztrós doki felhívta a figyelmemet arra, hogy a második babánk is nagy eséllyel tejfehérjés lesz, azt tanácsolta, hogy már a szülés előtt 1-2 héttel kezdjem el a nulldiétát, hogy mire először anyatejet kortyol a kislányom, kiürüljön a tejfehérje a szervezetemből. Aztán sajnos valami diétahiba következtében egy hónapos korában durva véres hasmenéssel kellett szembesülnünk azzal, hogy valóban tejfehérjés Ő is.

Neki is másfél év tejmentesség után jött a terhelés, és hál' istennek Ő is kinőtte.

Most tervezzük a harmadik babát, vele biztosan szülés előtt pár héttel elbúcsúzom majd a tejtermékektől, és csak bízni tudok abban, hogy nem lesz véres széklet. Őt alapból úgy fogjuk kezelni, hogy tejfehérjés, tehát szigorúan dokival egyeztetve vezetem majd be a tejet akkor, amikor a doki engedélyezi (jóval egy éves kora után, inkább közelebb a másfél évhez).

2018. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha IR-es vagy, hogyhogy eszel tejtermeket?
2018. máj. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a kicsi is az lett. A nagy se nőtte még ki, lassan 3 éves. :( nyáron hátha jó lesz a terhelés mindkettőnek, a kicsi akkor lesz 1 éves.
2018. máj. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Aki tejfehèrje allergiás az az anyatejre is az. Mivel az anyatejben is van egy alfa laktalbumin nevezetű fehérje. Hiaba a dieta. Kisfiam annyira allergias már utolag vèrbol kimutattak hogy ha vizen éltem volna akkor is benne van a tejemben, mert alkotóelem. A HA tapszer nem tejmentes.
2018. máj. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4-es, kevered a laktoz-intoleranciaval. Aki a tehentejben talalhato tejfeherjere allergias, annal ha az anya nulldietat folytat, megszunik a gyermeknel az allergias reakcio. Tejfeherje-allergias a gyerekem, valamint ket baratnom gyermeke is, es megszunt a problema a dieta elkezdese utan.
2018. máj. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem keverem. A fiamtejfeherje allergias. Alfa es beta laktalbumin szerum is verbol hiper magas neki. 8 honapig anyatejes volt es nonstop orditott. Gasztron elmagyarazta a doki hogy az anyatejben is benne van az alfa laktalbumin ha a fejem tetejere allok akkor is. Sajnos 4 eve kuzdunk es meg mindig nem notte ki :(

Aminosav alapu tejitalt kap.

2018. máj. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja es meg annyi hogy null dietaval is jelentezett nala minden tunet anyatejesen. Hiaba kapta a laktaz cseppet.
2018. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De nem mindenkinek gond az alfa laktalbumin. Van akinek "csak" a kazein. 3 vagy 4 (nem emlékszem pontosan) allergén fehérjéje van a tejnek, van aki mindre reagál, mások 1-2-re.
2018. máj. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hu, ertem, ezeket nem tudtam, akkor ez komplexebb, mint gondoltam. Es nalatok hogy derult ki?
2018. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nalunk sajnos a gyerekorvos elhajtott mindig. A gyerekem egesz ejjel nem aludt fajt a hasa. Nem fejlodott. A karjan ekcemak lettek es beverzesek. A doki szteroidot irt. En megfogtam es magan allergologus levette a vert. 2 het mulva megjott az eredmény. Kazein, alfa, beta laktalbumim, bsa, a letezo osszes fehérje, tehentej,szoja. Azonnal tartos betegre vettek es fel evente jarunk gasztrora. Kuzdunk a szekrekedessel szuletese ota. Alladoan bukott. Mindig beteg volt. Miota tejmentes teljesen rendebejott. Lassan 4 eves de sajnos meg mindig fenn all neki. Megeszik egy turorudit es egesz ejjel kohog. Oklendezik. Szigoru dieta van.
2018. máj. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!